Slechte generale voor Ondo en Swift Achttal TOP zorgt voor radeloosheid bij Tjoba Sterke start teams De Stormvogel Valpartijen ontsieren cross Rilland Fortis grijpt ook tegen All Ready naast punten KORFBAL Tweedeklassers geven niet thuis maandag 28 september 2009 W door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Na de wedstrijd tegen Fortis, drie weken geleden, prees TOP-trainer Edwin Coppoolse zijn sterke collectief „Ik heb zeven goede schutters", zei hij toen. Peter van Belzen liet hij ex pres buiten beschouwing. Die heeft dat neusje voor goal namelijk niet. Maar dat de boomlange Arne- muidenaar wel uitermate belang rijk is voor het korfbalteam, be wees hij zaterdag in 's-Heer Hen drikskinderen. Daar won TOP, de koploper in de eerste klasse, de wedstrijd tegen Tjoba met 13-17. wm De bescheiden Peter van Belzen zorgde - samen met Leon van Bel zen, Petra de Ridder en Wilma de Ridder - voor grote paniek in het I Tjoba-vak van Gerben van Boven, Marcel de Dreu, Johanneke Vleugel en Manon Braam. Omdat de twee Tjoba-korfbalsters over minder ver nuft beschikten dan hun tegen standsters van TOP, moesten de twee mannen van de thuisploeg hen zo veel mogelijk assistentie pro beren te bieden. Maar daar slaag den ze niet in. Ze hadden namelijk hun handen vol aan hun eigen op ponenten. Vleugel en Braam ston den er daardoor alleen voor. „Met name in dat vak toonden we verdedigend veel te weinig lef', zei h Tjoba-trainer Chris van Put „Ieder- 3! een was met zichzelf bezig en ver gat daarbij overzicht te houden en ondersteuning te bieden aan de ander. En aanvallend kon dat vier tal ook weinig brengen. Vooral de dames werden goed onder druk ge houden door TOP, waardoor Gerben en Marcel geen goede aan speelpunten hadden. Dat ze daar door gefrustreerd raakten, snapte ik wel." TOP speelde vanaf de eerste mi nuut in een hoog tempo. Het team wachtte op de fouten bij Tjoba en liep uit naar 4-8. De thuisploeg moest daardoor in de achtervol ging, maar kon het gat nooit dich ten. Bij rust was het verschil nog steeds vier punten: 7-11. In de twee de helft raasde TOP door. Het duel werd wat fysieker en daardoor min der aantrekkelijk om naar te kijken, maar in de krachtsverhoudingen kwam geen verandering. Via 9-15 werd het 13-17. Coppoolse sprak na afloop weer van een hecht collectief En nu be trok hij Peter van Belzen er ook in. „Ze hebben het altijd wel over on ze dames, maar wat een speler is dat, hè." Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, Mar cel de Dreu en Dirk-Jan Westmaas 2, Esther van Boven, Gerben van Bo ven, Johanneke Vleugel en Esmee Walraven 1. Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder 4, Peter van Belzen 3, Comé Be- zemer 2, Leon van Belzen, Anne Meul- meester, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder 1. door JaapJan Ritsema GOES - In aanloop naar de Middel burgse derby komende zaterdag kenden de tweedeklassers Swift en Ondo een slechte generale repe titie. Op eigen grond verloren bei de ploegen kansloos. In twee Zeeuwse onderonsjes in de derde klasse dwongen Togo (thuis tegen Zaamslag) en Stormvogels (uit bij Seolto) de winst af. Op een kwart van de veldcompetitie posteert Stormvogels zich bovenaan. Swift-Dijkvogels 8-17: „Een ge nante vertoning", noemde Swift- coach Dennis Plantinga het optre den van zijn ploeg. Niet zozeer om dat Dijkvogels de betere ploeg was, maar omdat Plantinga afspra ken niet nagekomen zag worden. Na rust (6-10) moest Swift toezien hoe Dijkvogels soepel wegliep naar 6-13 en de thuisploeg niet meer dan twee scores toestond, waardoor Plantinga twintig lange slotminuten moest uitzitten op de bank. Scores Swift: Matthijs Pouwer 2, Ri chard Geldof, Jacco van den Bosse, Paul van de Berg, Anita Hoekstra, Elvera Wattel, Vera Kuijper 1 Ondo-Korbatjo 11-17: Ondo toon de ontzag voor Korbatjo, dat zich Anita Hoekstra (rechts) scoorde één keer voor Swift. voor rust naar een comfortabele 1-9-voorsprong schoot. Na rust speelde Ondo onbevangen en was het baas in eigen huis. „De achter stand was onoverbrugbaar, maar leverde wel een oiooie tweede helft op", troostte coach Christian Hoefkens zich met de gedachte dat ook hier weer van geleerd wordt. Scores Ondo: Anita Geschiere 4, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu 2, Wim Alla- art, Ronald Wisse en Robbie Mesu 1. Seolto-Stormvogels 6-9: Veel spanning en commentaar op de leiding drukten het niveau in de eerste helft. Onder impuls van Ar- ja Groenleer bezweek Seolto on der de toenemende druk van de bezoekers. De Vlissingers waren niet bij machte de medekoploper het vuur aan de schenen te leggen. Scores Seolto: Anniek Reijnierse, Chris Mol, Dennis Goedegebuur, Harry Kerk hof, Daisy Verkerk, Mariëlle Francke 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Francky Koole, Arja Groenleer 2, Linda de Witte, Arno Sanderse 1. Togo-Zaamslag 12-7: Zaamslag had grote moeite met de lange To- go-mannen en kon de verwachtin gen niet waarmaken. Togo-coach Robert longejan sprak van 'Goese efficiency in de eerste helft', waar in zijn ploeg de winst bij 8-1 al ze ker stelde. „De tweede helft duur de heel erg lang", verzuchtte Jonge- jan, die beaamde dat de wedstrijd uitging als een nachtkaars. Scores Togo: Marcel Viergever, Wendy Uitterhoeve en Janneke de Wit 2, Cor- né van Rooijen, Amanda Boelman, Den nis Boelman, André Goossens, Mijke Ta- hapary en Marscha van Belzen 1. door Ko Mechielsen TOP-korfballer Corné Bezemer (rechts) neemt een doorloopbal, maar wordt correct verdedigd door Niels Westmaas. foto Willem Mieras VLISSINGEN - Een prima competi tiestart voor de waterpoloploegen van De Stormvogel. Alle teams wis ten te winnen. De Stormvogel 1 won uit bij DIO met 4-9 en De Stormvogel 2 won thuis van Njord 3 met 4-2. De Vlissingse vrouwen versloegen thuis PSV 4 met 8-1. DIO-De Stormvogel 4-9: Vanaf de eerste minuut speelden De Stormvogelmannen in Etten-Leur een goede wedstrijd. Binnen drie minuten was het al 0-4. In het tweede kwart kwam de thuisploeg terug tot 3-5, waarna De Stormvo gel met 3-6 kon gaan rusten. Daar na werd er door beide ploegen slordig gespeeld en werd er in de derde periode niet gescoord. De laatste periode was weer voor De Stormvogel, dat via 3-8 de verdien de zege greep: 4-9. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 4, Sjoerd Leijnse, Chris van der Draai beiden 2, Boy Dirksen 1 maal. De Stormvogel 2-Njord 3 4-2: Een spannende wedstrijd. Beide ploegen misten in het eerste kwart veel kansen: 0-0. Daarna sloeg de thuisploeg een gaatje: 2-0. Njord probeerde dat te dichten, kwam te rug tot 2-1 en 3-2, maar de gelijk maker kwam er niet. Aan het eind van de derde periode werd het 4-2. Beide ploegen kregen in de slotfase legio kansen, maar scoor den niet meer. Scores De Stormvogel 2: Jordy de Nood 2, Jaap Bovendorp en Bas Me chielsen beiden 1 maal. De Stormvogel-PSV 4 8-1: In de eerste periode wees niets erop dat De Vlissingse vrouwen een mon sterzege zouden boeken: 1-1. Daar na trok De Stormvogel de wed strijd naar zich toe. Via 3-1 en 5-1 freewheelde de ploeg in het laatste kwart naar de dikverdiende 8-1-overwinning. Scores De Stormvogel: Joyce Piek 4, Sanne Klompe en Liliane Sole beiden 2 maal. door Herman Heuvink RILLAND - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was op het Open ZK in Rilland in de drukst- bezochte klasse - MX2 - de sterk ste. De derde wedstrijd in het kam pioenschap trok veel deelnemers naar het Schelde-circuit. Opnieuw moest bij de MX 2 in se ries en twee finales worden verre den. Het geheel werd ontsierd door vele valpartijen en daardoor liep ook het programma uit. Boze tongen beweerden dat het aan de slechte staat van het circuit lag. De organisatie wilde daar niets van weten. In de training was het al raak toen Stefan Hage uit Goes ten val kwam. Belgische arts consta teerde dat Hage een scheurtje in de meniscus had opgelopen. In de eerste serie van de MX 2 kwam in de eerste ronde Steven Ovaa ten val. Hij kon zijn weg met grote ach terstand vervolgen. Halverwege was het opnieuw raak toen Marco Pennings onderuit ging. De onge lukkige crosser uit Tholen bleef op de baan liggen en had verzorging nodig. De rode vlag kwam er aan te pas. Het bleek dat er meer dan de reglementaire helft van de tijd was gereden, geen herstart dus. Pennings liep bij 2ijn val een gebro ken sleutelbeen en een hersen schudding op. Deze serie werd ge wonnen door Erik Koote. Boot won de tweede. Via de B-finale kwamen Ovaa en Paauwe in de fi nale. Deze werd volledig beheerst door Boot. Veel concurrentie had hij niet te duchten want zijn naas te achtervolger Rinnie van Linden kreeg problemen met zijn voor wiel en moest gas terugnemen. Derde werd Rob Konings, Ovaa werd zesde. Bij de MX 1 was een eerste en tweede plaats in de man ches voldoende voor de dagzege van Arno Ruttinger. Tweede werd Boy Stockman. Stef Goetheer be zette de laatste podiumplaats. De 50CC werd opnieuw een prooi voor Mack Bouwense. Jayden Hoek was zoals telkens de beste Zeeuw met een tweede plaats. Nancy van de Ven was een maatje te groot in de 65 cc. Bij de veteranen was Roosendaler Wim van den Eijnden veel te sterk. Ron Bos uit Goes werd beste Zeeuw. Hij eindigde als tweede. door JaapJan Ritsema GOES - Het degradatieduel tegen All Ready liep in de eerste klasse uit op een domper van jewelste voor Fortis. De Souburgse korfbal lers verloren met 8-9 en staan staan na vier wedstrijden nog al tijd puntloos onderaan. Fortis-coach Robin Wisse had vooral gezien dat zijn ploeg aanval lend onmachtig was. De te klop pen geachte Zierikzeese opponent greep vroeg in de wedstrijd het ini tiatief: 0-3. „Je wil niet weten hoe veel kansen we* kregen, maar sco ren, ho maar." De ploeg uit Zierik- zee drukte het tempo en sprong ef ficiënter om met de kansen. Moni que de Bruin bevestigde en vulde aan: „We waren geduldig en leun den op een ijzersterke verdedi ging." Fortis kwam er niet door heen en voerde bij een 4-8-achter- stand vier wissels door. Dat werk te. De ploeg sloop steeds dichter bij. Oudgediende Chaim Koole dacht veertig seconden voor tijd met een benutte strafworp een puntendeling bewerkstelligd te hebben, maar met de klok op nog tien seconden wierp Krista Bergs- ma de bal door de Fortis-korf: 8-9. Scores Fortis: Remco Crucq, Niels Be- belaar, Chaim Koole 2, Joyce Schoon- aard, Renz Zwartepoorte 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41