3ó|spor Arnemuiden ineens trotse koploper Rentmeester vroege EMM is na oefenperiode koploper ZK dammen no§ n'et vee' w'izer Rugbyvrouwen gaan aan kop Beschamend verlies rugbyers Tovaal Wim van Sparrentak derde in Vlaardingen Vijfde plaats voor Christel Janssen Winst voor kaderspelers Oemoemenoe krijgt op eigen veld klop van koploper maandag 28 september 2009 MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoemenoe (ge- hij met een ambulance moest worden afgevoerd, na in de tweede helft 0-24 was, leek een mon- streepte shirts) kon gisteren op eigen veld geen Gelukkig bleek zijn kwetsuur mee te vallen, maar sterscore in de maak. Toch wisten Carl Gunson vuist maken tegen koploper Eemland en verloor door de omzettingen in de scrum werd het voor en Quinten van Dijk elk nog een try te scoren, met 14-45. Voor de Middelburgers begon het de geplaagde Middelburgers nog moeilijker om die beide door Joey Luitwieler werden geconver- duel rampzalig. Na een ingestorte scrum leek Eemland partij te bieden. De gasten liepen voor teerd. Dat maakte de nederlaag iets draaglijker. Daan Hartevelt dusdanig ernstig geblesseerd dat de pauze uit naar 0-14 en toen het niet lang daar- foto Ruben Oreel Zs'igS@SBK8BnRSBSa£BB£68SSB9gSSBS95!!8R gg 88&EB6K £S ggg gggggSggfc&fèg door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het tafeltennisteam van Arnemuiden bewees zichzelf in de tweede divisie een goede dienst door met 7-3 te winnen van het Leidse Docos. Door deze ruime overwinning staat Arnemuiden nu zelfs aan de leiding in hun tweede divisiepou le. Jan-Henk Bomhof bleef ongesla- gen...Marc Hackenberg en Riny Ras se moesten alleen de overwinning aan Steven van de Berg laten. In dezelfde poule leden de man nen van TTC Middelburg een on- door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester maakt voorlopig de dienst uit in het Zeeuws damkampioen schap. Als enige van de twaalf deelne mers in de hoofdklasse heeft de speler uit 's-Gravenpolder na twee ronden nog geen punten ver speeld. Zaterdag boekte hij zijn tweede zege ten koste van Niels Roelofsen, die slecht uit de ope ning kwam en in het middenspel een onstuitbare vleugelaanval te verduren kreeg. Achter de koploper liggen drie oud-kampioenen op de loer: Arjo verwachte nederlaag tegen Red Stars Venray: 4-6. John Scott bleef zoals verwacht ongeslagen en trok met Sören de Witte ook het dub belspel naar zich toe. De Witte en Wouter van der Mark kwamen in het enkelspel niet tot scoren. In de derde divisie speelde het eer ste mannenteam van SAR gelijk te gen Wanzl/Belcrum uit Breda. Dennis Verdurmen leed tegen Peter Kooremans zijn eerste neder laag van het seizoen. Simone de Klerk moest ook alleen diezelfde Kooremans de hand schudden. Jo- han 't Hooft voegde één punt toe. Kousemaker, Johnny de Leeuw en Daaf Kasse. Kousemaker forceerde al in het middenspel schijfwinst te gen Jaap Veerhoek en Kasse won met wat geluk van Kees de Jonge. Johnny de Leeuw kwam goed uit de opening tegen Jan van de Wete- ringh, maar de man uit Stavenisse vond de sterkste verdediging en pakte een punt. In de promotie klasse is Wim Koppejan als enige ongeslagen. De dammer uit 's-Gravenpolder versloeg zijn clubgenoot Ludwig Wilson. Jan van der Hart en jeugdspeler Danny Wattel volgen met een punt achterstand. Het eerste vrouwenteam van SAR behaalde een kleine overwinning 6-4 op Scylla. Dit kwam vooral op het conto van Simone de Klerk die tegen de Leidenaren ongeslagen bleef Audrey Koole zette twee wedstrijden in winst om. Chantal Remorie wist knap Marie Dupuyt te verschalken. In de hoofdklasse B zette TTC Mid delburg 2 de misstap van een week eerder recht. Met 8-2 werd het Eindhovense Renata verslagen. Jel- le Rhee bleef ongeslagen. TTC Mid delburg 3 boekte in de hoofdklasse A een goede overwinning op Hot- door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - EMM en oefenwed strijden vormen geen gelukkige combinatie. Net als vorig jaar gaat de aanloop naar de competitie niet over rozen. De equipe van trai ner Hans Dierickx kon geen enke le keer compleet op het veld ver schijnen. „Ik had de groep graag een keer compleet aan het werk gezien. He laas was er ook nu weer het nodi ge blessureleed", aldus een balen de Hans Dierickx. Sluitposten Thim Zevenbergen (ge broken duim) en Erwin van de Broek (beenbreuk) zitten voorlo pig nog aan de kant. Het herstel ak'68 2. De 4-6-overwinning kwam tot stand door twee over winningen van Thomas Groene- woud en Alwin van der Kop. Inval ler Kristian Davidse wist ook knap een wedstrijd te winnen. In dezelf de poule kon SAR 2 een 10-0 ne derlaag tegen het Veghelse Her waarden niet voorkomen. In het jeugd landelijk A won het eerste jongensteam van TTC Mid delburg met 6-4 van Tanaka uit Et- ten-Leur. William Marinissen en Patrick Vroomen wonnen twee maal. Bas Meesters sloeg één punt binnen. van Tijs de Vos (enkel) zou nog wel eens wat langer in beslag kun nen nemen. De Fransman Ben Alexandere richt volledig op de Zeeuwse Kust- marathon, maar is er op de eerste speeldag in Rucphen wel bij. De tweedeklasser leed dit weekein de tegen Heerle twee nederlagen. Vrijdag werd het 14-20 en gisteren 18-19. Tegen Helius was de nederlaag aan merkelijk groter: 18-29. „We moeten maar kijken hoe de competitie gaat verlopen", tast Die rickx in het duister. „Voorspellen doe ik niks. Dat is ook bijna niet te doen in dit ge val." MIDDELBURG De rugbyvrouwen van Emma/ Oe moemenoe gaat na drie duels onge slagen aan de leiding in de eerste klasse. Haarlem werd gisteren met 62-12 verslagen. Al na een kwartier stond er na tries van Rosanne den Toonder, Ma rieke van der Leijé en Jasmine van der Waal en twee benutte conver sions van Shereza Pool 19-0 op het bord. Na rust spartelde Haarlem nog wat tegen maar door onder an dere twee tries van Jasmine van der Waal liepen de Middelburgse vrouwen uit naar een 62-12. GOES De rugbyers van Tovaal leden giste ren op eigen veld een pijnlijke ne derlaag tegen het nog puntloze Gouda. Het werd 10-17. De Goesenaren leken aanvankelijk de absentie van Koen Spaas goed op te kunnen vangen. Via Giel Edam en Jan Otte kwam de ploeg op een io-o-voorsprong. Gouda kwam nog wel terug tot 10-7, maar daarna had Tovaal weer het beste van het spel. Erik de Jonge en Tho mas de Koster waren dicht bij een try, maar de gasten waren de eni gen die nog scoorden: 10-17. MIDDELBURG Wim van Sparrentak is gisteren in een harloopwedstrijd over 15 kilo meter in Vlaardingen als derde geëindigd in de categorie mannen 35+. De Middelburger finishte in 53 minuten en 29 seconden. Zijn plaatsgenoot Marius Besuyen noteerde, nog enigszins gehinderd door twee pijnlijke knieën, een tijd van 59.36. Zijn oudere broer Wim Besuyen werd bij de mannen 55+ tweede. Hij noteerde een tijd van 59-38. MIDDELBURG Christel Janssen uit Meliskerke is in een wielerwedstrijd over 88 km in Belgische Schelderode op de vijf de plaats geëindigd. Voor de Zeeuwse ploeg traden Mar- lou Eckhardt, Sonja Boogaard, Baukje Doedée, Marissa Otten en Christel Janssen aan. De Walcherse reed in de voorlaatste ronde in een groep van dertien weg en sprintte naar de vijfde plaats. De andere rensters vielen net bui ten de toptwintig. De wedstrijd werd gewonnen door de Belgische Nana Steenstens. ALBLASSERDAM Het kaderteam 's Lands Welvaren haalde in het Wapen van Alblasser- dam een prima overwinning. HWA Boele werd door de Zeeuwse biljar ters met 2-6 geklopt. Peter de Bree begint al te wennen aan de nieuw opgelegde handicap in de vorm van het 57/1 dat hij moet spelen. De eerste winst in de ze spelsoort is voor hem binnen. Ook Jan Goudzwaard (heel krap met twee punten verschil) en Jo Al- leijn wonnen. Danny Walhout ver loor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40