Vlissingen zege Ivo de Bruijn toont nog steeds progressie Acht treffers Walcheren Terneuzen is bijzonder effectief in Oosterhout L_ Taekwondoka Van der Mei wint in Utrecht Evelien de Kesel rijdt naar zes dressuurzeges Goes heeft de smaak te pakken in tweede klasse maandag 28 september 2009 ■MMEHHMMBHnHni SSSS5SSS§SS::§S5S'iffi32i 5B5S0®2ï®®S?KS®>KSS33Eï^i? door Koen de Vries VLISS1NGEN - Ook in de eerste klas se begint de VC Vlissingen het ui terlijk van een topploeg te verto nen. De promovendus speelde gis teren op eigen veld tegen Dongen geen sterke wedstrijd, maar won wél: 2-1. Het betekende de vierde zege in vier wedstrijden en dat is ongekende weelde voor de Vlissin- gers. „Toen we vorig seizoen kam pioen werden, wonnen we nooit drie wedstrijden achter elkaar"; schetste trainer Ruud Pennings de droomstart van zijn ploeg. Vlissingen had de zege voor een groot deel te danken aan de bevlie gingen van flankaanvaller Jona than Constancia. De Terneuzenaar speelde geen flitsende wedstrijd, maar was wel paraat op de beslis- ende momenten. Hij gaf voor rust het passje waaruit Raymond Wolff met een fraaie passeerbewe ging en een strak schot de de 1-1 maakte en tien minuten voor tijd joeg hij de bal vanuit het niets langs keeper Rob Roovers: 2-1. „Ik heb vandaag niet lekker gevoet bald", erkende Constancia. „Het veld was hard, het gras was stroef en ik kreeg weinig ruimte. Dat winnende doelpunt tekent de klas se van Vlissingen. We hebben zo veel voetballers met individuele kwaliteiten, we hoeven niet eens goed te spelen om te winnen. We kunnen doelpunten maken uit het niets." Die individuele kwaliteiten vormen tegelijkertijd de achilles hiel van Vlissingen. Veel speleres kunnen zoveel met een bal, dat soms te weinig oog hebben voor hun medespelers. De acties van flankaanvallers Dangelo Martien en lonathna Constancia strandden gisteren veelal in schoonheid, net als die van de met veel power voet ballende schaduwspits Raymond Wolff Sinan Coban, de diepste man bij de thuisploeg, beleefde daardoor een weinig productieve middag. Als hij dan eindelijk eens in balbezit was, stond hij meestal met de rug naar het doel. „Het was allemaal heel slordig", had ook trainer Pennings gezien. „We hebben moeite om de juiste keuzes te maken. Dat is nog iets wat we moeten leren. Aan de ande re kant, we hebben ook heel wei nig weggeven." Ook dat was een waarheid als een koe. Vlissingen heeft met Björn Langeveld en Peter de Jong in het hart van de verdediging een ijzer- sterk duo, dat bovendien ook aan vallend nog iets kan brengen. De Jong was bij spelhervattingen her haaldelijk gevaarlijk en ook Lange veld kreeg een paar mooie kopkan- sen. Uit één ervan, halverwege de tweede helft, had hij moeten sco ren, maar hij richtte te hoog. Eén keer werd de defensie geklopt en dat was al vroeg in de wed strijd. Rico Witsenburg kon op de bal nog onderscheppen, maar hij leverde hem in bij de robuuste spits Sander de Bont. Toen hij wil de uithalen werd hij getorpedeerd door loffrey Geldof De strafschop werd .Mounier Mamaar verzilverd: 0-1. Op basis van individuele kwali teit repareerde Vlissingen daarna de schade. Alleen de knieblessure van Peter de Jong bleef zoals die was. Hij begaf zich na afloop van de wedstrijd naar het ziekenhuis. VC Vlissingen-Dongen 2-1 (1-1) 13. Mounier Mamaar 0-1 (straf schop), 19. Raymond Wólff 1 -1 80. Jonathan Constancia 2-1. Geie kaart: Joffrey Geldof, Ashraf Elhrouz, Rüstem Sen (allen VC Vlis singen), Baras Icli, Paul van Zon (beiden Dongen). ggBBgBMMBBBWIilBWmtSWB Scheidrechter: P. de Rover (Dord recht). Aantal toeschouwers: 300. Stand aan kop: De Valk 4-12, VC Vlissingen 4-12, RCS 4-7, IFC 4-7, Dongen 4-6, Unitas 4-6. UTRECHT - Taekwondoka Zenna van der Mei heeft bij het sterkbe- zette internationale toernooi 'Batt le of Utrecht' haar klasse gewon nen. De Middelburgse won bij de senioren vrouwen -58 kg al haar wedstrijden. In de finale rekende ze af met een Ierse. Mano Don, net als van der Mei lid van Taekwondo Middelburg, werd derde bij de zwaargewichten senio- nen +80 kilo. Van der Mel en Don bereiden zich voor op het WK, dat van 25 tot 29 november gehouden wordt in Bue nos Aires, Argentinië. Jeremy Dijkstra was de beste op de onderdelen Tuis en Sparren. Bij de junioren zwarte band Tuis en bij het sparren klasse -70 kg behaal de hij allebei goud. Raven Struijk was succesvol bij de senioren. Bij het onderdeel Tuis ging hij met zilver naar huis, bij sparren moest hij genoegen ne men met brons. Op het toernooi in Utrecht namen taekwondoka's uit Zweden, Ier land, Duitsland, België en Neder land deel. door Wim de Vos AXEL - Ivo de Bruijn lijkt dit sei zoen een abonnement genomen te hebben op de wedstrijden van de Road Running Axel. Twee we ken geleden schreef de atleet uit Heikant de openingsloop, de Be vrijdingsloop, op zijn naam en af gelopen zaterdag ging hij op herha ling in de Appelloop. En hoe. Na zon tien kilometer slaagde hij er in de sterke Belg Jo- han d'Hauw van zich af te schud den. De Bruijn hep de 15 kilome ter uiteindelijk ruim twintig secon den sneller dan de vorige keer. Ivo de Bruijn lijkt zo zachtjes aan bij de betere Zeeuws-Vlaamse hardlopers te gaan horen. En niet alleen omdat zaterdag de regionale 'tenoren' niet van de partij waren (de voorbereidingen op de Kust- marathon van komende zaterdag liet deelname aan de Appelloop niet toe) rhaar zeker ook omdat De Bruijn nog steeds progressie maakt. Dat bracht hem zaterdag in de om- door Jos van Belzen VLISSINGEN - De vierde speelronde leverde in de vierde klasse A liefst dertig doelpunten op. De meeste hiervan vielen te bewonderen bij Walcheren tegen Corn Boys dat in 8-1 eindigde. Oostburg won verras send met 4-1 bij Jong Ambon. Walcheren-Corn Boys 8-1: Vanaf de afstrap was de thuisploeg veel sterker, maar het duurde tot de 30e minuut voordat Stefan Babic de score opende (1-0). Op slag van rust verdubbelde Vincent de Rijke de voorsprong: 2-0. In de tweede helft werd het al snel 3-0 door Paul Bunnik, waarna Walcheren uitliep naar een ruime 8-1-zege, waar dubbele cijfers ook mogelijk waren geweest. Voor de Vlissin- gers scoorden Vincent de Rijke (2x), Stefan Babic, Bob Maranus en A-junior Daryl Hollander. Bij een 5-0-stand deed Mike van Kolk wat terug namens de bezoekers. Jong Ambon-Oostburg 1-4: De Middelburgers, bij wie Martin Wai- sapy door een blessure ontbrak, kregen een lesje in effectiviteit. Waar vooral de spitsen Levi Waisa- py en James Beije veel kansen on benut lieten, toonde Oostburg zich met name via Peter van de Linde wél trefzeker. Bij de ope ningstreffer was nog sprake van ge luk, toen de bal uit een vrije trap via de muur, de lat en de rug van doelman Steven Manz de doellijn passeerde: 0-1. Via nog twee tref fers van Peter van de Linde en één van Niek Maenhaut liepen de be zoekers uit naar 0-4. In de slotfase deed verdediger Zico Tomasoa nog wat terug namens Jong Ambon: 1-4 de eindstand. geving van Axel al snel aan de lei ding. De Bruijn leek niet gehin derd te worden door de hoge tem peraturen. Verschillende lopers hielden het na de eerste omloop van acht kilo meter voor gezien. Onder- hen Fi- lip van Goethem uit het Belgische Sint Gilles-Waas, die als favoriet voor de overwinning was vertrok ken. Alleen Johan d'Hauw kon de De Bruijn enigszins volgen. Het verschil tussen De Bruijn en d'Hauw bleef de eerste tien kilo meter niet meer dan enkele me ters maar daarna kon de Belg niet meer volgen en lag de weg voor De Bruijn open naar een nieuwe overwinning. Verrassend was zaterdag de derde plaats voor Terneuzenaar Stefan van der Eijk, die Benny Thuy uit Sint Jansteen in de spurt klopte. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Marjan Thuy uit Sint Jansteen. Op de middenafstand (8000 me ter) was Benjamin Gerrits uit Axel de snelste. ZAAMSLAG - Evelien de Kesel was zaterdag bij dressuurwedstrijden op de Beatrixhoeve in Zaamslag een klasse apart. De amazone uit Watervliet zorgde met Argentana voor een spetterende opening en met Voulez-Vous stond ze borg voor een schitterende afsluiting. Met zes overwinningen was de amazone op de wedstrijd van Luc- tor et Emergo grootverdiener. De Kesel begon haar zegetocht in de klasse Zi met Argentana. Ze won beide proeven. Daarna was de klasse M2 aan de beurt. Hier reed ze Zoe twee keer naar de over winning, al was Abigal de Jonge uit Oost-Souburg met Vilight in de eerste proef heel dichtbij. In de klasse Z2 won De Kesel met Vou- lez-Vous twee keer. OOSTERHOUT - Terneuzen boekte gisteren in en tegen Oosterhout een ruime zege (1-4) en klom daar door op de ranglijst. De overwin ning kwam vooral tot stand door de onverwachte effectiviteit van de zondag-tweedeklasser, uitste kend keeperswerk van Dennis Wondergem en een beslissende tactische omzetting van trainer Diederik Hiensch na rust. De thuisploeg kreeg voor rust de beste kansen, maar slaagde er niet in te scoren. Terneuzen deed dat wel. De ploeg kreeg vier mogelijk heden en benutte er drie. Dankzij Erik-Jan Naudts (die later gebles seerd uitviel), Bert den Hamer en invaller Roel Alberti stond het na 35 minuten al 0-3. Oosterhout kreeg mogelijkheden om terug in de wedstrijd te komen, maar stuit te veelvuldig op keeper Wonder gem. Tien minuten na rust moest hij wel de 1-3 toelaten. De Braban ders werden vooral gevaarlijk via hun rechterkant, waar Terneuzens linksback Niels Burm een moeilij ke wedstrijd speelde. Hiensch schoof Burm na rust naar de rech terkant van het middenveld, zette Robin Dekker links achterin en neutraliseerde daarmee het gevaar van Oosterhout. De thuisploeg moest na een rode kaart ook nog eens met tien man verder. Terneu zen creëerde nog enkele mogelijk heden, maar scoorde pas vlak voor tijd via Dominique Verlinde: 1-4. Oosterhout-Terneuzen 1-4 (0-3). 4. Erik-Jan Naudts 0-1, 15. Bert den Ha mer 0-2, 35. Roel Alberti 0-3, 55. Davy de Ronde 1-3, 87. Dominique Verlinde 1-4. Scheidsrechter: R.W.M. Martens (Rijsbergen). Rode kaart (2x geel): Hoessein Arpap (Oosterhout). Gele kaart: Bert den Hamer (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 250. MIDDELBURG - Goes heeft de smaak te pakken in de tweede klasse. Na de monsterzege van vorige week op Moerse Boys greep de nieuw bakken tweedeklasser gisteren ook de zege bij Jeka. Na een eerste kwartier waarin Goes het erg moeilijk had in Bre da, kwamen de Zeeuwen wat be ter in hun spel. Er waren kansen voor beide ploegen, maar het was alleen de thuisploeg die er via Em- re Uceler twee wist te benutten: 2-0 halverwege. Kort na rust teken de Robin de Pagter de aansluitings treffer aan (2-1) waarna de bezoe kers er weer in geloofden en knok ten voor elke meter. Kyle Does burg maakte gelijk (2-2), waarna twee invallers Goes de winst be zorgden: eerst zorgde Steven Fitch voor 2-3, waarna Padden van de Water in de slotfase de eindstand op 2-4 bracht. Goes staat na vier wedstrijden tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37