321 sport Individuele klasse bezorgt Blessuretijd brengt Zeelandia Middelburg vreugde en verdriet RCS verspeelt 2-0-voorsprong bij Nuenen Zierikzee laat in slotfase drie punten schieten EERSTE KLASSE Jonathan Constancia met assist en doelpunt goudhaantje: 2-1 maandag 28 september 2009 nuenen - RCS liet gisteren dure punten liggen bij Nuenen. De Sou- burgse eersteklasser verspeelde een 2-o-voorsprong en kwam uit op 2-2. „Als je de kansen niet be nut, krijg je het deksel op de neus", zei oefenmeester Michel Leonhart na afloop. Tot aan de 6oe minuut leek er geen vuiltje aan de lucht voor RCS. Dennis de Nooijer had de score geopend en André Siereveld liet kort na rust uit een prachtige vrije trap de 0-2 noteren. RCS kreeg hierna volop kansen, maar de machine haperde. Toen vervol gens Alwin van Ham en Salim Ben Sallam na forse charges gebles seerd moesten uitvallen, was de or ganisatie even weg. Nuenen profi teerde en kwam op 1-2 via Gijs Kie- bert. Zes minuten voor tijd werd het zelfs- 2-2 via Joep van Maasak kers. In de laatste minuut schoot Dennis de Nooijer nog op de paal en had ook Said Bouzambou nog een mogelijkheid. „We hebben het onszelf te wijten", vond Leon hart. „We laten twee punten lig gen. Het is de harde werkelijk heid." middelburg - HW'24 had giste ren geen kind aan RIA W in de Zeeuws-Vlaamse derby in de der de klasse: 0-6. Zierikzee gaf in de slotfase van het duel met Aarden burg de winst weg. De Schouwena- ren stonden enkele minuten voor tijd nog met 3-2 voor, maar zagen Aardenburg op de valreep nog twee keer scoren. Aardenburg-Zierikzee 4-3 (1-1). Jef frey Tanghe 1-0, ElmarVerhage 1-1, Frank van der Helm 1-2, Eric Schot (e.d.) 2-2, Leon Sinke 2-3, Dwight van Hulle 3-3, Niek van Sprundel 4-3. RIA W.-HW24 0-6 (0-2). Jaimy de Visser 0-1, Michael Szczawinksi 0-2, Tom Nieuwelink 0-3, Evert van den Berg 0-4, Dzingis Asanovski 0-5, Den nis Buys 0-6. Jonathan Constancia legt aan voor de winnende treffer. foto Ruben Oreel door Merlijn van Dierendonck middelburg - Het venijn in het treffen tussen de zondagvierdeklas sers Zeelandia Middelburg en Vic toria'03 zat zaterdagavond duide lijk in de staart. In de eerste mi nuut van de blessuretijd kwam de thuisploeg op voorsprong, maar niet veel later maakte Vicoria ge lijk: 1-1. Het betekende het derde gelijkspel op rij van Zeelandia Mid delburg, dat zo snel mogelijk terug wil naar de derde klasse. Zeelandia Middelburg was de hele wedstrijd de bovenliggende partij. Er werd goed gecombineerd, voor al via de rechterkant, waar Alberto Conde Morgado vaak van zich liet spreken. In de 24e minuut moest de keeper van Victoria'03 in actie komen om een kopbal van Freerk Koelma te pakken. In de 56e mi nuut werd Denny ter Steege ver vangen door Jeremy van Aalst en daarmee zorgde Zeelandia Middel burg voor wat meer dreiging in de aanval. In de 83e minuut was er een goede kans voor Niels van Kor- tenhof, die net vier minuten in het veld stond. Hij schoot na een voorzet van Conde Morgado ech ter naast. Hoewel Victoria'03 ver uit de mindere was, kreeg Fatih Et- lik in de 86e minuut een enorme kans. Dankzij kordaat optreden van de defensie van Zeelandia Mid delburg en keeper Tim Blind werd er niet gescoord. In de laatste minuten gooide Zee landia Middelburg er een slotoffen- sief uit. Dat had resultaat. Een ver schot van Freerk Koelma vloog feil loos in de lange hoek en liet de keeper van Victoria'03 kansloos. Maar Victoria was niet van plan om te verliezen. Zeelandia Middel burg werd steeds meer onder druk gezet en Tim Blind redde in de vie- rennegentigste minuut knap op de inzet van Robin van Boxel. In die zelfde minuut viel de tegengoal. Fa tih Etlik, de beste speler aan de kant van Victoria'03, scoorde uit een corner en bracht de eindstand op 1-1. Volgens voorzitter Carel Peterson was het 'een typische tegengoal voor Zeelandia Middelburg', zoals vorig seizoen ook vaak geval was. Trainer Roy Hendriksen vond dat het voetballend wel goed zat, maar dat het zuur was om zo laat nog de 1-1 om de oren te krijgen. Zeelandia Middelburg - Victoria'03: 1-1 (0-0). 91. Freerk Koelma 1-0, 94. Fatih Etlik 1-1. Arbiter: A.J. Bokelaar. Ce- Ie kaart: Wesley Verschuren, Recep De- mirci, Robin van Boxel (allen Victo ria'03), Denny ter Steege (Zeelandia Middeburg). Aantal toeschouwers: 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36