De Noormannen houdt huis in Yerseke 31 Voor Hoek breken nu al weken van waarheid aan CPC Vlissingen wacht na drie wedstrijden nog op eerste punten Nieuwiand ontmaskert Arendskerke Oostkapelle veel te sterk voor Pancratius Smerdiek ergert zich maar wint wel Zweistra en Nitzani op dreef in Ermelo Zeeland Sport aanvallend goed op dreef: 2-8 maandag 28 september 2009 door Barry van der Hooft hoek - Aan het thuisduel met Jo- dan Boys hield Hoek zaterdag niet meer dan een puntje over (1-1). Voor een club die promotie naar de topklasse als doelstelling heeft, was het een mager resultaat. Op de ranglijst ziet het er nog best aar dig uit, een gedeelde derde plaats met zeven punten uit vier duels. De vraag is echter of Hoek zich over twee weken nog in het linker rijtje terugvindt. Hoewel de competitie nog maar een maandje onderweg is, staan voor Hoek toch al de weken van de waarheid voor de deur. De maand oktober lijkt zelfs cruciaal te gaan worden voor het verdere verloop van de competitie. Zater dag reist de ploeg naar Bennekóm, een week later komt grootmacht en titelfavoriet IJsselmeervogels naar Zeeuws-Vlaanderen. Na de zware uitbeurt bij SDC Putten, wordt de maand oktober afgeslo ten met een thuiswedstrijd tegen Dovo. Het zijn vier tegenstanders met de zelfde ambities als Hoek. In de eer ste weken van de competitie heeft Hoek echter nog niet laten zien tot de beste teams in de hoofdklasse B te behoren. Het spel is vaak stroef, in verdedigend opzicht wil de ploeg nog wel eens steekje te veel laten vallen en makkelijk scoren doet het tot nu toe ook niet. Het gebrek aan slagkracht kwam ook tegen Jodan Boys aan het licht. Hoek kreeg na dertien minu ten een uitgelezen mogelijkheid om op voorsprong te komen, maar Josimar Pattinama miste alleen voor doelman Tim Achterberg. De bezoekers voelden zich kort daar voor benadeeld, omdat Jurgen Lan- duyt met een bewuste handsbal voorkwam dat Kees Graafland al leen op het doel van Hoek af kon gaan. Scheidsrechter Roeland floot wel voor een overtreding, maar hield de kaarten op zak. „Dat was een rode kaart", zei Jo dan Boys-trainer Willem den Bes ten. „Hij sloeg naar de bal, met een doorgebroken speler in de buurt." Jodan Boys speelde energiek, slim en volwassen en beloonde het overwicht met de openingstreffer van Mitchel Heerkens (o-i). De ploeg kreeg zelfs kansen op 0-2, maar liet die liggen. Hoek kwam daarna op gelijke hoogte, toen Stijn Mahieu de bal een vrije trap met zijn linker over de muur krulde: 1-1. Na rust nam Hoek het heft wel in handen, maar slaagde er nauwe lijks in om echt gevaarlijk te wor den. Hoek-Jodan Boys 1-1 (1-1). 20. Mitchel Heerkens 0-1, 29. Stijn Mahieu 1-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeu- wijk). Gele kaart: Mitchel Heerkens (Jo dan Boys). Aantal toeschouwers: 600. BADHOEVEDORP Eersteklasser Oostkapelle had zater dag weinig problemen met Pancra tius. De voetbalsters van trainer André de Graaf waren met 1-5 te sterk voor de ploeg uit Badhoeve dorp. Marieke Kwast kopte de Wal- chenaren na vijf minuten op voor sprong. Een strafschop betekende de gelijkmaker, maar door treffers van Shamila Hamers en Marieke Kwast liep Oostkapelle uit naar 1-3. Vivian Sturm zorgde voor een 1-4-ruststand. Na de pauze legde Mindy Hengst de eindstand vast. AMSTERDAM De vrouwen van Smerdiek klom men dankzij een 0-2-uitzege op Wartburgia 2 naar de derde plaats. Toch had trainer Wim Scherpenis- se zich lopen ergeren. Niet aan zijn eigen ploeg, maar aan de scheids rechter. „Hij keurde een glaszuiver doelpunt af en weigerde tweemaal een strafschop te geven. Het is al tijd hetzelfde verhaal in Amster dam. Vroeger was ik supporter van Ajax, maar ik denk dat ik daar mee stop." Beide doelpunten kwamen op naam van Suus Hopstaken. ERMELO Thamar Zweistra heeft met het paard Whoopy een halvefinale plaats in de Tinellocup in het vi zier. De amazone van Stal Hexagon uit Schore eindigde gisteren in de tweede voorronde in Ermelo als tweede met een score van 68,13%. Volgende week rijdt de combinatie de derde en laatste voorronde. Raz Nitzani, net als Zweistra van Stal Hexagon, won met Hexagons Truman de lichte toer. De combina tie deed dit met een score van 65%. door Jan Dagevos zaltbommel - GPC Vlissingen wacht nog altijd op de eerste pun ten in de eerste klasse C van het za terdagvoetbal. De Walcherse for matie ging zaterdag met 3-1 onder uit bij Nivo Sparta. GPC leed in de ogen van trainer André Maas een onnodige neder laag. De thuisclub was dan wel meer in balbezit, de Vlissingers kregen voldoende kansen. Vooral in de fase net na rust, toen GPC te gen een 2-1-achterstand aankeek, kregen Jeroen van Ommen, Jesper de Vlieger en Mathijs Lugtenburg kansen. Ook in de slotfase was er nog zicht op de gelijkmaker, maar Ricardo de Nooijer en Maarten Peene (bal bovenkant lat) konden niets forceren. „Ja, en dus-staan we weer met lege handen", klonk het mismoedig uit de mond van oefen- meester André Maas. GPC kwam in de tiende minuut op achterstand. Nivo Sparta strafte een dekkingsfout af, Björn Jongste kopte bij de tweede paal raak: 1-0. In de 23e minuut werd het 1-1, toen Jesper de Vlieger de bal uit een vrije trap van Erik de Ruijter toucheerde. Nog voor rust liet Mark Santegoets de 2-1 aanteke nen. Die stand bleef lang op het scorebord, ook al omdat de thuisclub een penalty (Roberto Verhagen) miste. Nadat GPC ver geefs een penalty had geclaimd (Sven Ronde werd gehaakt), zorg de Mark Santegoets in blessuretijd voor de 3-1. „Het verschil met vo rig jaar is niet groot", zei Maas na derhand. „We kunnen alleen wat moeilijker de nul houden." Nivo Sparta-GPC Vlissingen 3-1 (2-1). 10. Björn Jongste 1-0, 23. Jesper de Vlieger 1-1, 43. Mark Santegoets 2-1, 90 (+5). Mark Santegoets 3-1. Scheidsrechter: E. van der Perk (Lei den). Gele kaart: Raphael Vulin (GPC). Bijzonderheid: Roberto Verhagen mist in de 73e minuut een penalty voor Ni vo Sparta. Aantal toeschouwers: 200. door Marco Puik Hoessein Bouzambou (rechts) snelt langs een verdediger van Jodan Boys. foto Mark Neelemans middelburg - 's-Heer Arendskerke raakte zijn ongeslagen status kwijt in de vierde klasse van het zater dagvoetbal. De ploeg van trainer Paulus van Poortvliet verloor met 3-0 van Nieuwiand. Na drie duels zonder zege mocht Domburg za terdag eindelijk drie punten bij schrijven. Borssele werd met een 4-0-nederlaag naar huis gestuurd. Nieuwland-'s-Heer Arendskerke 3-0: De bezoekers, probeerden het spel te maken, maar troffen in Nieuwiand een gretige tegenstan der. De thuisclub wilde zich her stellen van de nederlaag tegen We- meldinge en slaagde in die opzet. Na zeventien minuten schoot Ri chard Jacobs zijn ploeg vanaf de strafschopstip naar 1-0. In de 73e minuut werd het 2-0 door Carsten Feleus. Joey vamBelzen zette diep in blessuretijd de 3-0-eindstand op het scorebord. ZSC62-MZVC 2-2: In een wed strijd met weinig grote kansen had MZVC voor rust het beste van het spel. Kort voor de thee kwamen de Middelburgers aan de leiding. Michel Ridderhof schoot raak uit een strafschop. Een doelpunt van diezelfde Ridderhof resulteerde in de beginfase van de tweede helft in 0-2. Een kwartier voor tijd bracht Martin van der Schee de spanning terug: 1-2. ZSC'62 rook dat er meer te halen viel en kwam in de 85e minuut via Kenneth Post op gelijke hoogte. In een spannen de slotfase werd niet meer ge scoord. Domburg-Borssele 4-0: „Einde lijk", verzuchtte Domburg-voorzit ter Jan Minderhoud. Zijn ploeg boekte tegen Borssele de eerste za terdagse zege. Na 21 minuten zorg de Sander Willemse voor 1-0 en zeven minuten voor rust nam Mar tij n Minderhoud de 2-0 voor zijn rekening. Een overtreding op Wil lemse resulteerde na 50 minuten in een strafschop, die door Jimmy Bastiaanse werd benut: 3-0. Die zelfde Bastiaanse nam de 4-0 voor zijn rekening. door Jan Dagevos middelburg - De Noormannen ontwikkelt zich tot de sensatie van de derde klasse A in het zaterdag voetbal. De ploeg uit Westkapelle, gepromoveerd uit de vierde klasse, haalde uit bij Yerseke (1-7) en nes telde zich op doelsaldo aan kop van de ranglijst. De ploeg profiteer de van nederlagen van de twee koplopers, Nieuwdorp en AZW. Nieuwdorp kreeg verrassend klop van De Meeuwen: 3-1. Yerseke-De Noormannen 1-7 (0-2): De Noormannen profiteer de optimaal van de persoonlijke fouten bij Yerseke. Bij rust was het al 0-2 via Mark Minderhoud en Rens de Visser. Na de pauze hield De Noormannen huis in Yerseke en tilde de score naar 0-6 via Rick Hengst (2x) en Mark Minderhoud (2x). Bart van Steveninck mocht toen nog iets terugdoen, waarna Menno de Nooijer de eindstand op 1-7 bepaalde. De Meeuwen-Nieuwdorp 2-1 (2-0): De topper trok zo'n 300 toe schouwers en die werden ver maakt met goed voetbal, vooral van de thuisclub. Fahrid Quadirza- da, een B-junior, opende in de 22e minuut de score, waarna Job Bras ser uit een corner nog voor rust voor 2-0 zorgde. Nieuwdorp kwam in de 69e minuut terug tot 2-1 via Ruud Lagrand, maar de ge lijkmaker bleef uit. Spui-VCK 3-2 (0-1): Toen VCK kort na rust op een 2-0-voor- sprong kwam, leek er geen vuiltje aan de lucht, maar de ploeg uit Koudekerke liet zich in het vervolg toch nog verrassen. Erik Goudt en Sander Goorssen- berg hielpen VCK aan een 2-o-voorsprong. Michael van Mol en Niek de Meijer schoten Spui langszij, waarna De Meijer acht mi nuten voor tijd de 3-2 liet aanteke nen. De wedstrijd begon pas om vier uur, omdat scheidsrechter IJpelaar uit Kaatsheuvel vast zat in de file bij Antwerpen. Kapelle-Colijnsplaatse Boys 2-1 (1-0): Romano Meerman 1-0, Bertus Zoeteweij 1-1, Martijn van Zweeden 2-1. DFS-Kruiningen.3-2 (1-0): Pieter de Munnik 1-0, Adriaan van de Plasse 1-1, Urvin van Hekelen 1-2, Lennart Pad mos 2-2, Vincent Bakker 3-2. SKNWK-AZW 3-2 (0-1): Kana da Ro sa Bernardo 0-1, Michiel Standaert 0-2, Romana van Overmeire (e.d.) 1-2, We sley Goud 2-2, Wesley Goud 3-2. Rillandia-Krabbendijke 5-2 (3-1): Ar jan Koopmans 1-0, Arjan Koopmans 2-0, Rens Jansen 2-1, Arjan Koopmans 3-1, Huseyin Dogan 4-1, Martin Bal 4-2, Huseyin Dogan 5-2. Noad'67-Good Luck 2-0 (1-0): Arjan van Dijke 1-0, john van Splunter 2-0. Olympia'60-Tholense Boys 1-3 (0-1): Jeroen Nieuwkoop 0-1, Tom Jansen 1-1, Niels Hopmans 1-2, Niels Hop mans 1-3. sluis - Sluis en Zeeland Sport maakten er in de vijfde klasse van het zondagvoetbal een waar doel- puntenfestival van: 2-8. Qua veldspel was Sluis niet veel minder dan Zeeland Sport, maar de Vlis- singse ploeg bleek uiterst doeltref fend. Roy Verkerk maakte de 0-1, waarna Sluis naarstig op zoek ging naar de gelijkmaker. Toen die uit bleef sloeg Zeeland Sport beslis send toe en werd het van 0-1 0-7. Daarna scoorde Sluis twee keer te gen, voordat de bezoekers ook voor het slotakkoord tekenden. Wesley van Effrink en Najim Bou- santhou scoorden elk twee keer voor de Vlissingers, Sjimmie Kort en Jeroen Boschgra elk eenmaal. .|L JÜ .V i"—

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35