301 sport Pattenier schiet met scherp Kloetinge verder dan Tern Boys Tweedeklassers scoren veel op vreemde bodem maandag 28 september 2009 door Rudy Boogert KLOETINGE - De coach had niets aan te merken op de instelling en de inzet van zijn ploeg. „Maar Kloetinge is gewoon verder dan wij", constateerde trainer Karl Vergouwen van Terneuzense Boys. Het verschil werd zaterdag uitgedrukt in drie doelpunten: 3-0. Vergouwen: „Wij moeten de pun ten tegen andere ploegen halen." Met één punt uit vier duels staat Terneuzense Boys waar het ver trouwd is in de eerste klasse: in de onderste helft van de ranglijst. Met Rijsoord en Heerjansdam als ko mende tegenstanders heeft Vergou wen al zijn manschappen keihard nodig. Zeker in de wetenschap dat hij de broers Mevlud en Ali Eryürük door eerdere rode kaar ten al zal missen. Zaterdag nam aanvaller Abouba- kar Kourouman een loopje met de discipline. Hij kwam te laat voor vertrek, waardoor hij zijn basis plaats verspeelde aan Ruud Hoo- gesteeger. Het betekende letterlijk een streep in de opstelling en fi guurlijk een streep door de reke ning. Met het gekozen strijdplan was Kourouman immers een nutti ge schakel geweest. „We hebben Kloetinge het spel la ten maken om vervolgens zelf de counter te kunnen benutten", ver klaarde Vergouwen na afloop. Het eerste deel van de strategie kwam uit, het tweede niet. „In aanval lend opzicht hebben we weinig la ten zien", erkende Vergouwen over de eerste helft. „Maar verdedi gend hebben we ook niet veel weg gegeven." Op vijf dolle minuten na dan. Tus sen minuut 14 en minuut 18 kreeg Kloetinge vijf kansen op rij. Een kopbal van Mark Schuit ging voor langs, een schot van Mervin Nie- mantsverdriet werd door doelman Rick Wiegmans gepakt in de korte hoek, een schot van Schuit werd ternauwernood geblokt en een in zet van Etiënne Mallie werd van de lijn gehaald. De middelste kans was echter wél raak. Niels Kole kopte een verre in gooi van Niemantsverdriet door, waarna rechtsback Patrick Siere- veld de openingstreffer binnen schoot. Het spervuur aan kansen werd vervolgens geneutraliseerd door Jeroen van de Broeke en Ran dy van Overmeeren dichter bij el kaar te zetten voor de defensie. Net voor de rust werd Terneuzen se Boys dreigender met een kop- kans voor Van Overmeeren en een schietkans voor Marco Doens. Na rust zetten de Boys even door met een schot voorlangs van Hoo- gesteeger en een vrije trap van in valler Djamel Buyse, die een meter over de kruising zeilde. Maar daar na stond de aanval lang droog. Na zeventig minuten volleerde centrumspits Niels Kole zijn Kloe tinge (via Jules Bazelier) in veilige haven: 2-0. De pas zeventienjarige Mark Schuit maakte het karwei vlak voor tijd af Kloetinge-Terneuzense Boys 3-0 (1-0). 16. Patrick Siereveld 1-0, 70. Niels Kole 2-0, 86. Mark Schuit 3-0. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Corné Schilper- oort, Etiënne Mallie (Kloetinge), Marco Doens, Randy van Overmeeren, Jules Bazelier, Mevlud Eryürük (Terneuzense Een doelpunt van Oostkapelle-speler Arjen Pattenier (rechts) wordt afgekeurd. OOSTKAPELLE-SEROOSKERKE Aanvaller beslist Walcherse derby: 4-1 foto Ruben Oreel door Ron de Waal OOSTKAPELLE - Oostkapelle heeft de eerste punten van het seizoen eindelijk binnen. Op eigen veld werd de derby tegen Serooskerke met ruime cijfers gewonnen: 4-1. Arjen Pattenier speelde met drie doelpunten een hoofdrol bij de thuisploeg. Moegestreden maar uiterst vol daan stapte hij van het veld af Ar jen Pattenier had zijn ploeg in dub bel opzicht van de hatelijke nul af geholpen. „Allereerst is het heer lijk dat we de eerste drie punten binnen hebben", glunderde hij na afloop. „Daarnaast is het natuur lijk geweldig dat ikzelf met drie doelpunten ook ons doelsaldo een draaglijker aanzien heb gegeven. Maar dat is wel mede te danken aan de enorme werklust die we als ploeg vanmiddag getoond heb ben", voegde hij er snel aan toe. Op werklust was er aan de kant van Serooskerke, zeker in de begin fase, wel het één en ander aan te merken. Wie een ploeg had ver wacht die er vanaf de eerste mi nuut zou staan, kwam bedrogen uit. „Eigenlijk was de hele eerste helft te slap", foeterde trainer Ro meo van Aerde. „We wisten voor af hoe zij gingen spelen. Dan heb je maar één keuze, en dat is mee gaan. Maar daarin verzaakten we enorm." Het slappe begin kwam Serooskerke al in de eerste minuut duur te staan, toen Maarten van Maldegem volledig vrijgelaten mocht uithalen. Via de binnen kant van de paal was de 1-0 een feit. Via Arjen Pattenier en Wou ter van Belzen, die linksback Rob bie Holmes van Serooskerke han denvol werk bezorgde, bleef de thuisploeg dreigend. De bezoekers kwamen volledig onverwacht op gelijke hoogte, toen Nicky Holmes door Joël Pattenier in het straf schopgebied onderuit getrokken werd. Arno Melaard kende weinig moeite vanaf elf meter: 1-1. Oostka pelle herstelde zich razendsnel, met dank aan Robbie Holmes van Serooskerke. De verdediger speel de veel te zacht terug, waarvan Ar jen Pattenier profiteerde: 2-1. Na de hervatting was er op de in zet van Serooskerke veel minder aan te merken en hadden de be zoekers zelfs twee goede mogelijk heden om op gelijke hoogte te ko men. Niet veel later gooide Oostka pelle de wedstrijd echter in het slot. Arjen Pattenier stond op de goede plaats toen keeper Gideonse een kopbal van Maarten van Mal degem niet goed wist te verwer ken: 3-1. T\vee minuten voor tijd maakte Pattenier met een kopbal zijn derde doelpunt. De jarige Hans Burgs, die bij Oostkapelle de taken van Huib Meerman waar neemt, kreeg daarmee een pas send kado. Oostkapelle-Serooskerke 4-1 (2-1 1. Maarten van Maldegem 1-0, 25. Ar no Melaard 1-1 (strafschop), 30. Arjen Pattenier 2-1, 72. Arjen Pattenier 3-1, 87. Arjen Pattenier 4-1Scheidsrechter: R.A. van de Rest (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 250. door Marco Puik MIDDELBURG - De uit spelende clubs waren opvallend productief in de tweede klasse van het zater dagvoetbal. Duiveland won met 1-5 bij WC'68, SSV'65 was met 0-5 te sterk voor FC Dauwendaele en Bruse Boys ging met 3-5 onder uit tegen Wieldrecht. Veere kreeg op eigen veld klop van Wieldrecht (0-4). Arnemuiden zakte door een 3-1-nederlaag bij Zaamslag naar de voorlaatste plaats. FC Dauwendaele-SSV'65 0-5: SSV'65 begon uitstekend en kreeg al vroeg een uitgelezen kans aan de leiding te komen. Een straf schop was echter niet besteed aan David den Hollander. De misser had weinig consequenties, want twee goals van Christiaan Boon brachten de Goesenaren op een comfortabele o-2-voorsporng. Kort voor rust mocht SSV'65 na een overtreding van Stefan Joose op nieuw aanleggen voor een straf schop. loose ontving daarbij zijn tweede gele kaart waardoor Dau wendaele met tien man verder moest. De penalty werd door Jo- han de Goederen omgezet in een doelpunt: 0-3. De laatste twintig minuten van de wedstrijd speelde FC Dauwendale zelfs met negen spelers uit. Gert-)an van Leiden viel geblesseerd uit en op dat mo ment hadden de Middelburgers al driemaal gewisseld. Door treffers van Jaimy Tims en Thomas Matt- heijer liep SSV'65 nog uit naar 0-5. Zaamslag-Arnemuiden 3-1: Na zeventien minuten bracht Arjan Hamelink de thuisclub aan de lei ding. Na een half uur. kwam Arne muiden langszij. Uit de eerste Wal cherse kans schoot larco Siereveld de gelijkmaker in de netten. Kort na rust kwam Zaamslag opnieuw op voorsprong dankzij een doel punt van [ordy Bakker. Na 66 mi nuten werd het duel beslist. Met een fraaie lob tekende Ad Verlinde voor de 3-1-eindstand. Veere-Zwaluwe 0-4: Na veertien minuten kwamen de bezoekers aan de leiding. Martijn Vermeulen scoorde met een onhoudbaar schot. Na 28 minuten moest de thuisclub met tien spelers verder na een rode kaart voor René Mi chel Gerritsen. Ondanks het onder tal waren Silvion Uranie en loachim Cornelisse dicht bij de ge lijkmaker. Ook na de pauze kwam de meeste druk van Veere, maar uit een tegenaanval besliste Zwalu- we het duel: lordy Bollaart scoorde 0-2. Diezelfde speler sloeg in de slotfase nog tweemaal toe, goed voor een loepzuivere hattrick. WC'68-Duiveland 1-5 (0-1): Dennie Ie Comte 0-1, Barry Steenpoorte 0-2, Ronald Zwager 0-3, Piet de Graaff 1-3, Dennie Ie Comte 1-4, Marcel de Bruine 1-5. Bruse Boys-Wieldrecht 3-5 (1-2): Aar on de Keijzer 0-1, Marco Vrolijk 0-2, George Geluk 1-2, Yassine Hajar 1-3, Mats Willemse 2-3, Mats Willemse 3-3, Marcel Slagboom 3-4, Ralph Ver schuren 3-5. Bijzonderheid: rode kaar ten voor Emiel Dorst en Marco Ketting (beiden Bruse Boys).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34