281 sport Strandjutter Button meester in Volleybalsters halen hoog niveau Squashers beginnen met winst Jenson Button staat vijftien punten los in de strijd om het we reldkampioenschap. De Britse coureur pakte in veertien van de vijftien races punten. Darter Ten Berge loopt titel mis Tim Lips mag EK eventing niet afmaken maandag 28 september 2009 FORMULE 1 Lewis Hamilton (linksonder) is van pole position vertrokken en stuurt als eerste odense - Koudekerkenaar Piëdro Schweertman heeft zijn eerste wedstrijd op het WK squash voor landenteams gewonnen. In Oden- se (Denemarken) was hij gister middag met 3-0 te sterk voor de nummer twee van Wales. Nederland won mede daardoor de eerste poulewedstrijd met 2-1. Oranje, dat als dertiende geplaatst is, is nu zo goed als zeker van een plaats bij de laatste zestien. Mor gen is het tweede en laatste poule duel met Australië, dat als vierde is ingeschaald. Op individuele WK voor vrou wen in Amsterdam greep Natalie Grinham naast het goud. De tot Nederlandse genaturaliseerde Au stralische verloor de eindstrijd van Nicol David, de Maleisische nummer één van de wereld: 3-1. „Ik kom hier niet om tweede te worden", zei ze. „maar ik kan niet teleurgesteld zijn. Ik heb namelijk wél goed gespeeld." Natalie Grinham bereikte de eind strijd zaterdag door een 3-1-zege op haar zus Rachael, die nog voor Australië speelt. charlotte - Joey ten Berge is er niet in geslaagd de World Cup in de Amerikaanse stad Charlotte op zijn naam te brengen. De Ne derlandse darter verloor zaterdaga vond in de eindstrijd van Tony O'Shea. Tot 3-3 ging het gelijk op, daarna maakte de Engelsman vier legs op rij: 7-3. Hij haalde een gemiddelde van 35,71 punten per pijl. Ten Ber ge noteerde 30,69. Bij de vrouwen was er in Char lotte geen Nederlands succes. Zo wel Francis Hoenselaar uit Rotter dam als Karin Krappen uit Vlissin- gen ging er bij de laatste 32 al uit. Beiden verloren in die ronde met 4-1. fontainebleau - De Wereldruiters- pelen van 2010 zijn voor een Ne derlandse eventingploeg ver weg. Niet alleen doordat ze volgend jaar in de Verenidge Staten (Kentucky) worden gehouden. De Oranje-rui ters vielen tijdens het F.K in Fontai- nebleau, gewonnen door de Britse amazone Kristina Cook met Mi ners Frolic, tegen. Iris Pemen was met de merrie Roosje Embregts de beste Nederlandse combinatie, 26e. Medaillekandidaat Tim Lips werd zaterdag tijdens de cross met zijn paard Van Schijndel's Concrex Owaola uit de strijd genomen na het missen van een hindernis en een paar weigeringen. De allroun- der uit Made bezette na de dres suur nog de vierde plaats, met een kleine achterstand op de top drie. Handhaving van die klassering had de weg naar Kentucky vrijge maakt. door Paul Zweverink singapore - Hij lijkt zo langzamer hand op een strandjutter, verza melt wat hem voor de voeten komt en wat anderen laten liggen. Zo rijdt Jenson Button (Brawn GP) langzaam naar de wereldtitel in de Formule 1. De avondrace in Singapore werd gisteren een prooi voor een oppermachtige Lewis Ha milton, maar de Britse titelhouder speelt geen rol meer voor het kam pioenschap. De aanstaande wereldkampioen Button zal niet de geschiedenis in gaan-als de meest briljante titeldra- ger, maar misschien wel als de ge lukkigste. Weliswaar was hij in de zomer de te kloppen coureur, maar zijn laatste zege dateert van 7 juni in Istanbul. Daarna beperkte de Brit zich tot het bijeen harken van puntjes en profiteerde hij van steeds wisselen de winnaars en falende concurren ten. Zo vergooiden Sebastian Vet- tel en Mark Webber, beiden van Red Buil, gisteren hun laatste kans op het kampioenschap. Vettel reed te hard door de pitstraat en kreeg hiervoor straf, een zogeheten dri ve-through. Vanaf de tweede plaats viel hij daardoor terug. Daar kwam nog bij dat zijn diffuser brak, wat de stabiliteit in de bolide niet ten goede kwam. Het werd een vierde plaats, net voor Button. Maar dat ene extra puntje beteken de in feite verlies. Webber haalde de finish niet wegens een crash na remproblemen. Blijft over Rubens Barrichello. De teamgenoot en belangrijkste bela ger van Button leek lange tijd op weg naar meer punten. Een situa tie met de safety-car gooide echter roet in het eten voor Barrichello. De Braziliaan scoorde uiteindelijk drie punten en oók dat was koren op de molen van Button. door René Banierink lodz - Met een swingende en bijna perfecte voorstelling tegen gastland Polen hebben de Neder landse volleybalsters hun ambities op het Europees kampioenschap onderstreept. Door de derde 3-0-zege op rij, op een concurrent bovendien, staat de ploeg met een been in de halve finale. De ontlading bij de Nederlandse ploeg in de volgepakte Atlas Arena was enorm. En dat kwam niet al leen door de glanzende wijze waarop de zege tot stand was geko men. Het was een zege met histori sche waarde, want nog niet eerder onder het bewind van Avital Selin- ger was de ploeg zonder schade uit de eerste poule gekomen. Zo wel in 2005 in Kroatië als in 2007 in België nam Oranje een neder laag tegen een directe concurrent mee naar de tweede ronde en slaagde de ploeg er niet meer in De Brit, die de laatste weken de druk meer en meer voelde toene men en in eigen land steeds vaker bekritiseerd werd, reageerde opge lucht met zijn vijf WK-punten. „Ik startte midden in het veld en zat lange tijd achter Heiki Kovalainen, maar toen ik hem kon passeren, kon ik me stapje voor stapje naar voren werken. Ik ben heel blij met dit resultaat. Rubens bleef achter me en ik hoorde over de boordra- dio dat Red Buil problemen had. In de laatste ronden hebben we be sloten niet meer te pushen ten op zichte van Vettel. Het had geen zin om risico's te nemen." Opvallend was het goede rijden van Timo Clock en Fernando Al- onso. Glock had een foutloze mid dag in de.Toyota en eindigde als tweede. Alonso liet op het lastige stratencircuit van Singapore zien uit welk voortreffelijk rijdershout hij is gesneden. Bij Ferrari, waar dit weekeinde op vreemde wijze gefaald werd, zal de stip voor Alon- so's naam alleen nog maar dikker zijn geworden. Winnaar Lewis Hamilton restte weinig anders dan blijdschap over zijn tweede zege in dit seizoen. Hij weet dat zijn McLaren de eerste helft van het racejaar te onder maats was om aan de prolongatie van zijn wereldtitel te denken. WK-stand 1. Jenson Button 84 2. Rubens Barrichello 69 3. Sebastian Vettel 59 4. Mark Webber 51,5 5. Kimi Raikkönen 40 6. Lewis Hamilton 37 7. Nico Rosberg 30,5 8. Fernando Alonso 26 9. Timo Glock 24 10. Jarno Trulli 22,5 die achterstand in te lopen in de strijd om een plek bij de laatste vier. „We hebben er vijf jaar over gedaan om dit te bereiken en dat geeft me een goed gevoel", zei de bondscoach. „Nog veel meer ben ik tevreden over de manier waar op die ploeg dit heeft bereikt. Op bijna alle spelonderdelen, maar ook fysiek en mentaal hebben de speelsters een ongelooflijk hoog ni veau laten zien." Bij de eerste twee duels in de pou le, weliswaar tegen veel lager aan geschreven landen als Kroatië en Spanje, maakte Oranje al een bui tengewoon sterke en vooral onver stoorbare indruk. De ploeg liet zich op geen enkele manier aflei den door het niveau van de tegen stander en klaarde beide klussen met een bijna klinische precisie. De vraag was alleen wat er zou ge beuren tegen Polen, een land dat weliswaar in de Grand Prix ook al Chaïne Staelens smasht. twee keer met 3-0 verslagen was maar een reputatie heeft hoog te houden als het gaat om Nederland dwars zitten op de momenten dat het er echt toe doet. Maar het Poolse thuisvoordeel in Lodz deerde de Nederlandse ploeg niet, integendeel. Met „dit was ge woon wedstrijd drie" gaf Caroline Wensink uitermate koel aan wat de succesformule was geweest. En die zingende, schreeuwende en toeterende massa dan? „Dat was natuurlijk super. Maar weet je, we zaten in een soort coconnetje. Zo zeer dat we er eigenlijk nauwelijks iets van gehoord hebben." Dat was een essentiële opmer king, met de nadruk op 'we'. Want er is geen speelster die uit de toon valt, iedereen voert zijn taak uit, waardoor het volleybal soms tegelijkertijd geniaal én sim pel oogt. Wensink: „Iedereen is nu al drie dagen achtereen tegelijk goed. Het is ook wel lekker om nu even een dag vrij te hebben, zodat we even de boel kunnen ontladen. Maar daarna komen weer drie pou lewedstrijden en die gaan we op dezelfde manier benaderen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32