verwachten veel van brede school 15 Frisse wind waait door oude Bonedijkebuurt Kampeerders Bona Fide moeten biezen pakken Huurdersvereniging Middelburg wil op alle fronten uitbreiden Europees brons voor drumcorps Johan Friso maandag 28 september 2009 'Ik ben hier niet bang, maar 's avonds maak ik toch maar een klein rondje met mijn hond' Matty Bronke 'We merken dat mensen het hier in deze buurt juist ontzettend naar hun zin hebben Thea de Feyter door Miriam van den Broek Voor Daan en Sharif, Jor dan en Mohammed, Loek en Anthony maakt afkomst niks uit. De jon ge kinderen genieten allemaal evenveel van het Zeeuws Jeugdcir- cus, de springkussens, het panna- voetbal, suikerspinnen en van el kaar. Voor hen is de Burendag in Nieuw Bonedijke - de nieuwe naam van de Vlissingse Bonedijke- buurt - gewoon een heel leuk feest je- De Nationale Burendag is een ini tiatief van het Oranje Fonds en kof- fiegigant Douwe Egberts. Want wie tevreden is met zijn buurt, staat ook gelukkiger in het leven, heeft onderzoek aangetoond. Op tal van plaatsen in het land wer den zaterdag buurtfeesten gehou den zodat bewoners elkaar beter kunnen leren kennen. In Nieuw Bonedijke werd alles op alles gezet om van de dag een suc ces te maken. Want als er dan toch al zo hard gewerkt wordt aan een nieuw imago voor de wijk, kan de Burendag niet genegeerd worden. Al snel na de opening van het feest blijkt dat verbroedering het snelst gaat via kinderen. Terwijl zij een potje voetballen of zich uitle ven op twee springkussens, kijken hun ouders toe en maken voor zichtig met elkaar een praatje over hun kroost. „Ik merk er niet veel van dat dit een slechte buurt zou zijn", zegt Ria Reboe. „Toen ik hier ruim vijf jaar geleden met mijn zoontje kwam wonen, stond er wel een keer politie aan mijn deur omdat er een steekpartij was gebeurd. Maar ook daarvan had ik niks ge zien. Het is ook maar net hoe je er zelf mee omgaat. Wie bang over straat gaat, zal meer zien dan men- daag te zien wie er allemaal wo nen. En om 'n praatje te maken. Die man daar had ik nog nooit ge zien, maar ik heb er net mee ge sproken en hij lijkt me wel aardig. Wat mij betreft mag de Burendag hier elk jaar wel terugkomen." Behalve de inwoners presenteer den ook organisaties uit de buurt zich tijdens de Burendag. De vrou wenorganisatie Dunya was pre sent, woningcorporatie l'Escaut liet haar gezicht zien en ook fit nessclub Club Vief gaf uitleg over wat ze doet. Ook het dagactivitei tencentrum van Emergis in Nieuw Bonedijke stelde zijn deuren open. 'Als de brede school gebruikt wordt door kinderen en hun ouders, zal er wel een andere sfeer komen' sen die niet zo snel ongerust zijn." Ria woont in een straat achter de Salvador Dalistraat (voormalige Bonedijkestraat). „Ik heb met mijn buren goed contact. Aan de ene kant wonen Marokkaanse mensen en aan de andere kant heb ik Ne derlandse buren. We maken praat jes en helpen elkaar. Veel andere mensen uit de buurt ken ik niet. Maar het is wel leuk om hier van- foto's Ruben Oreel Het doek is gevallen voor 'De Bonedijkebuurt'. Tege lijk met de Nationale Bu rendag, is zaterdag de Vlissingse buurt officieel omgedoopt tot Nieuw Bonedijke. Met de nieuwe naam en nieuwe promotieborden in de straat, wil woningcorporatie l'Escaut ook een nieuwe wind door de buurt laten waaien. De corporatie is samen met de ge meente Vlissingen flink bezig om de buurt te hervormen. Om dat zo goed mogelijk te doen, heeft de corporatie zaterdag ook een wo ning in gebruik genomen als verga derruimte van l'Escaut. „Het is de eerste keer dat we zoiets doen", zegt Thea de Feyter van l'Escaut. „We hebben dat idee op gedaan in Rotterdam. Omdat het hier gaat om een groot hervor- „Ik ben er wel gaan kijken", zegt Ria Reboe. „Normaal doe je dat niet. Maar ik was toch benieuwd wat ze daar doen. Ik woon er bijna naast." Ook Matty Bronke uit de Harle kijnflat is naar het plein van de voormalige Ravetisteinschool te genover haar flat gekomen om van het feest te proeven. Geamuseerd kijkt ze samen met een kleine hon- mingsproject, leek het ons een goed idee hier een vergaderruimte te maken. Zo wordt het contact met de wijk beter dan wanneer we op ons hoofdkantoor vergade ren. Nu fietsen we hierheen, ont moeten we onderweg mensen en maken we praatjes met de buren. Zo weten ook de buurtbewoners sneller dat wij hier komen en wordt de drempel om ons aan te spreken lager. In de korte tijd dat we hier nu zitten, hebben we toch al een ander beeld van de buurt ge kregen. Een paar jaar geleden dach ten we nog dat alle mensen zo snel mogelijk uit de buurt weg wil den. Nu merken we dat dat hele maal niet zo is. Mensen hebben het hier juist heel erg naar hun zin. En dat is toch waardevolle in formatie." derd toeschouwers naar de voor stelling van het Zeeuws jeugdcir- cus Hogerop uit Goes. „Ik vind dit leuk om te zien", zegt ze. Maar om nou ook echt in con tact te komen met buurtgenoten, nee, dat hoeft voor haar niet zo. Dat er in de wijk hard gewerkt wordt om de sfeer en het imago ten goede te keren, vindt Matty Bronke een goede zaak. „Het is no dig", zegt ze. „De situatie wordt nog te weinig in de hand gehou den. Ik ben hier niet bang, maar 's avonds maak ik toch maar een heel klein rondje met mijn hond. Ik ga de onrust niet opzoeken." Veel bewoners hebben hun hoop gevestigd op de brede school die in de wijk gebouwd zal worden. Die brengt, verwachten ze, een po sitieve levendigheid met zich mee. „Als er straks mensen in die nieu we huizen wonen en als de brede school gebruikt zal worden door kinderen en hun ouders, komt er wel een andere sfeer", meent Bronke. Maar voor de 4-jarige Loek is de sfeer nu al prima. „Heb je gezien wat die clown deed", vraagt hij en thousiast als hij naar de circusvoor stelling kijkt. „Hij doet echt gek!" De tweejarige Jordan geniet van een suikerspin tijdens de Burendag op het voormalige schoolplein van de Ravensteinschool. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De Huurdersvereni- ging Middelburg (HVM) maakt zich op voor vijf pittige jaren. Dat blijkt uit het concept-beleidsplan 2010-2015 van de huurdersvereni ging- De huurdersvereniging legt de lat hoog, maar moet dat ook wel om dat de wet- en regelgeving meer van huurdersverenigingen zijn gaan eisen. Daarom wil het be stuur dat het huidige aantal van 1300 leden de komende vijf jaar fors wordt uitgebreid. De nieuwe leden moeten zowel onder huur ders van Woongoed Middelburg als onder huurders van particulie ren geworven worden. Daarnaast is het de bedoeling het bestuur zelf uit te breiden van vier naar ze ven leden. De dagelijkse hoeveel heid werk van de enige (deeltijd) beroepskracht is zo toegenomen dat er een extra betaalde kracht no dig is. En ook bij de adviesraad van de huurdersvereniging is een extra persoon nodig. De huurdersvereniging telt mo menteel vier werkgroepen, maar wil daar nog twee werkgroepen aan toevoegen. Zo zou er een werk groep Energiebesparende Maatre gelen moeten komen en een werk groep Multimedia. Het concept-beleidsplan wordt maandag 12 oktober besproken tij dens de algemene ledenvergade ring van de HVM in Ontmoetings centrum Dauwendaele. De verga dering begint om 19.30 uur. door Melita Lanting RENESSE - Alle 450 vaste kampeer ders van camping Bona Fide in Renesse moeten volgend jaar om zien naar een andere plek. Dat heeft directeur A. van Leeu wen van Herikerberg projectont wikkeling uit Enschede per brief la ten weten. Herikerberg werkt sa men met Arcus projectontwikke ling in Middelburg. „We moeten hier uiterlijk november 2oro weg", zegt Ger Verbakei, een van de ge dupeerde vaste kampeerders. De huidige camping wordt omge bouwd tot een luxe vakantiepark met chalets en centrumvoorzie ning, zo staat op de website van Arcus. Verbakei zegt dat niemand heeft zien aankomen dat de kam peerders van het terrein moeten verdwijnen omdat niet bekend was dat het terrein verkocht was. „Iedereen is in paniek. Er zijn in de brief alternatieven geboden. We kunnen naar De Roompot in Kamerland, de Zandput in Vrou wenpolder, de Pannenschuur in Nieuwvliet en nog iets, maar die zeggen dat ze vol zitten:" Volgens Verbakei is het lastigste dat de meeste campings geen bestaande chalets accepteren. „Je bent alleen welkom als je daar een nieuw cha let koopt." MIDDELBURG - Het Junior Drum corps Johan Friso uit Middelburg heeft zaterdag in Kerkrade de der de plaats behaald tijdens de Euro pese kampioenschappen voor Drum 8c Bugle Corps in de Cadet Class. Ook het Juliana Drum 8c Bugle Corps uit Middelburg deed het niet onverdienstelijk. Ze eindigden voor het oog van een volle bus ei gen supporters in de Open Class met 85,30 punten. Het corps kon daarmee de grote concurrent Beatrix achter zich hou den. De score was niet hoog ge noeg voor een ereplaats. Het erepodium was voor Jubal uit Engeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17