PZC 3 Eindelijk een oplossing voor scouting WAANZINNIGE WEEKAANBIEDING Vis WALCHEREN 14 en 15 17 HUISVESTING Renovatie clubgebouw 'De Wip' Restauratie kerktoren Scooters gestolen op Walcheren 2 HALEN 1 BETALEN Rijbewijs kwijt almanak na te hard rijden Maandag 28 september 2009 Bewoners Bonedijke verwachten veel van de brede school Duikers en vissers staan samen op de bres voor de kreeft Tip? walcheren@pzc.nl lllll'iliwmilllillllllfflwfllll S s door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - Er is weer toekomst voor scoutingvereniging De Valke niers in Koudekerke. Na zes jaar soebatten zijn de gemeente Veere en de scouting het eens geworden over het gebruik en de renovatie van het clubhuis. Daarmee is ook het voortbestaan van de vereni ging veiliggesteld. „Het clubgebouw wordt helemaal gerenoveerd én we mogen het de komende tien jaar huren. Zodra de gemeenteraad donderdag ak koord gaat, kan de aannemer zijn planning maken", zegt voorzitter René van Wetten van De Valke niers duidelijk opgelucht. Het voortbestaan van de scouting vereniging werd in 2003 onzeker toen dé eerste geluiden kwamen over de sloop van het clubgebouw aan de Van Speykstraat. In 2005 werd de dreiging wel heel groot toen de toenmalige wethouder via een brief mededeelde dat de scouts voor het einde van dat jaar het clubgebouw moesten verlaten. De gemeente wilde op de plaats van clubgebouw 'De Wip' een kin derdagverblijf bouwen. De scouts konden volgens Veere verhuizen naar een loods aan de'Braamweg. Toen die loods ongeschikt bleek voor scoutingjongeren, overwoog de gemeente aan de Braamweg een nieuw clubhuis te bouwen. Maar het waterschap gaf daar geen toestemming voor. Na een lange radiostilte besloot de gemeenteraad in februari 2008 dat de scouts in De Wip mochten blij ven, dat het achterstallig onder houd zou worden weggewerkt en dat er jaarlijks 1500 euro zou wor den uitgetrokken voor incidenteel onderhoud. Maar Van Wetten wist al meteen dat dat geen oplos sing was. Het was al te laat voor het wegwerken van achterstallig onderhoud. Het clubhuis was zo rot als een mispel. In november 2008 werd besloten 125.000 euro uit te trekken voor een grote renovatie. Maar ook met dat bedrag kon het gebouw niet ge red worden. Daarom hebben B en W nu samen met de scouting bere kend dat er ruim 160.000 euro no dig is voor de renovatie. Een aan nemer is inmiddels gevonden. Met hem is afgesproken dat de scouts in het weekeind (een deel van) het gebouw kunnen blijven gebrui ken. MIDDELBURG - Op drie plaatsen op Walcheren zijn zaterdagavond scooters gestolen. Alle scooters wa ren afgesloten met een stuur- of ka- belslot. Aan de Blauwedijk in Mid delburg is een zilverkleurige Keeway Hurricane met het kente ken 04FRJ7 gestolen. Aan de Gra naat in Middelburg werd een blau we Aprilia SR met het kenteken kenteken 91DXZ9 weggenomen. Uit Kanariesprenk in Vlissingen is een witte Sym Jet X5 met het ken teken FL721Z verdwenen. Geldig van 28 september t/m 4 oktober. Syoss haarverzorging alle varianten OOST-SOUBURG - Een luifel houdt al vanaf maart vallend gesteente tegen van de kerktoren aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. Maar dat zal snel verleden tijd zijn. Eind oktober begint een aannemer met het vernieuwen van al het metsel- en voegwerk van de kerktoren. Hij krijgt daarbij hulp van leerling-restauratoren van de Bouwopleiding Zeeland die deze restauratieklus als leer project heeft uitgekozen. De werkzaamheden zullen in mei volgend jaar klaar zijn. De restauratie van de toren stond eigenlijk voor 2010 op de agenda, maar de ge meente heeft kort nadat de luifel geplaatst moest wor den, besloten dat de herstelwerkzaamheden niet langer op zich konden laten wachten. De restauratie gaat 400.000 euro kosten. Een deel daarvan wordt gespon sord door de stichting Bouwfonds Cultuurfonds. Ook heeft de gemeente Vlissingen Europese subsidie aange vraagd. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl OOST-SOUBURG - Een 39-jarige man uit Middelburg heeft zaterdag ochtend zijn rijbewijs moeten inle veren. Hij reed met een snelheid van 182 kilometer per uur over de Rijks weg A58 waar een maximum snel heid geldt van 120 kilometer per uur. De automobilist werd ter hoogte van Oost-Souburg door de politie aan de kant van de weg ge zet waarna hij zijn rijbewijs moest inleveren. De ouders van Sem (6) en Vera (9) uit Kapelle kregen visite van vrien den uit Middelburg, die ze lang niet gezien hadden. Speciaal voor de gelegenheid werd een ovenschotel d la Jamie Oliver be reid met puree, groenten en wel drie soorten vis. De visite kon de kookkunsten van de gastvrouw zeker waarderen, en ook Vera stouwde de heerlijke hap in een ommedraai weg. Sem echter wist niet wat hij ermee aan moest en werd dan ook meerde re malen vriendelijk doch dringend verzocht toch vooral eens door te eten. Toen er nog steeds geen beweging in het jochie kwam vroeg zijn moeder aan hem of hij soms niet van vis hield. Waarop het jongetje zijn neus op trok en zei: Sorry, maar ik ben vis setariër'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15