'Een sprintje trekken kan ik 38I sport Moerdijk en Ruijten imponeren RONDE VAN KWADENDAM Wielrenner Frank Woestenberg verrast iedereen in massaspurt Erwin en Niels Mesu in zelfde Eversdijk kampioen bij de studenten Gebroeders Van Dijke succesvol in de finale Daniël Paardekooper vijfde in Wintersiag 's Lands Welvaren dankt Caudron Padmos blijft Pleijte voor in Tielemanloop marathonteam bbomhbimbbi Frank Woestenberg gaat als eerste over de streep. Nummer twee Michael Vingerling is amper zichtbaar, wel de nummers drie Martijn Simons (derde van rechts) en vijf Eric Vereecken (tweede van rechts). foto Willem Mieras maandag 28 september 2009 AMSTERDAM Anne Eversdijk is in Amsterdam Nederlands studentenkampioen wielrennen bij de vrouwen gewor den. De Kapelse won de sprint van het peloton. De wedstrijd ging over 72 kilometer. Er waren 47 deel nemers. Ondanks meerdere ontsnappings pogingen eindigde de wedstrijd in een massasprint. Eversdijk won, terwijl Agnieta Francke uit Koude- kerke als vierde finishte. Birgit Lavrijssen uit Kapelle eindig de als negende en was hiermee de eerste junior dame in de uitslag. HONSELERSDIJK Tijdens de finale van de landelijke jeugdcompetitie mountainbiken legde Mick van Dijke (Wissenker- ke) beslag op een tweede plaats in categorie 2. Zijn broer Tim werd vierde. In het algemeen klasse ment werd Mick eerste en Tim der de. Bij de meisjes finishte Aimée Schoe uit Vrouwenpolder als twee de. In het algemeen klassement be zette zij ook die plek. Milan Vader (categorie 6) werd derde en eindig de tweede overall. Didi de Vries (ca tegorie 4) werd tweede en in het al gemeen klassement vierde. WINTERSLAG Tijdens de Grote Prijs Roel Paulis- sen in het Belgische Wintersiag kwam mountainbiker Daniël Paar dekooper goed voor de dag. De ren ner uit Oostkapelle werd bij de wedstrijd, die meetelt voor de Be- neluxcup, vijfde finish in de open klasse. Rudy Vos (Grijpskerke) werd achtste, terwijl Nehemia en Alexander Paardekooper als 22e en 27e eindigden. Eunice Paardekooper (Oostkapelle) werd bij de vrouwen tweede. DEVENTER Het topteam 's Lands Welvaren heeft in de eredivisie de eerste pun ten binnengehaald. In de eerste dubbelronde werd met 4-2 gewon nen van BV De Jol en met dezelfde cijfers verloren van The City Dibo/Blitz Optiek. Dankzij de inbreng van Frédéric Caudron konden de eerste winst punten worden bijgeschreven. Hij won zijn beide partijen in het bandstoten en had voor zijn 200 punten slechts 12 beurten nodig (5 en 7 en noteerde een moyenne van 16.66. SOMMELSDIJK Wim Padmos was Tim Pleijte (Dy namica) in Sommelsdijk bij de Tielemanloop over 10 kilometer te snel af. De atleet uit Rockanje reali seerde een tijd van 31,49 minten. Pleijte volgde op 16 seconden en Ronnie Overgaauw werd derde in 33,23. Sjacco Joziasse (Koudekerke) finish te op de twaalfde plaats overall in 35.45. De eerste plaats bij de masters H45 ging naar Wim Vos (Oostkapelle) in 36.36. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSIAND - Mari lyn Moerdijk toonde zich zaterdag bij de opening van het dressuursei- zoen in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse Li de beste. Natasja Vink schreef met Besalu de in handicap verreden klasse Z op haar naam. De amazone uit Driewegen behaalde met de Bon- apartezoon een totaal van 209 pun ten. Zij bleef favoriet Vincent Bol met de ruin Urban verrassend een punt voor. Ook Martin de Kroo slaagde er in de klasse Mi niet in om het oranje erelint in eigen huis te houden. In- ger van Boven eiste met de hengst Zigbey Black met 191 punten de overwinning op. De amazone uit Wolphaartsdijk bleef met de kolos sale Painted Black-zoon Martin de Kroo met Ushi K een punt voor. Na een bijzonder spannende strijd - het verschil tussen de winnaar en de nummer drie bedroeg slechts twee punten - stuurde To ny van der Hiele de expressief be wegende Veersedams Wilonya met de score van 203 punten naar het goud. In de klasse Li toonde Marilyn Moerdijk zich met Lezzano Con corde een maatje te groot voor de concurrentie. De amazone uit Waarde stuurde de met veel schwung door de baan dansende Landor S-zoon met 203 punten naar de zege. Terwijl de nummers twee tot en met vijf met een ver schil van slechts vier punten tegen elkaar aanschurkten, sloeg de Paar debloemcombinatie hiermee een gat van twaalf punten tussen haar achtervolgers. Marielle Walhout was met Zevita de beste van het kwartet. Bij de springruiters, die gisteren in actie kwamen, maakte Miranda F.uijten in de klasse L en M een sterke indruk. De prof Tom Mar tens toonde zich de beste in de handicap Verreden klasse Z/ZZ. In de klasse L meldden zich maar liefst twaalfcombinaties voor de barrage. Een barrage waarin de Zeeuwse meiden de hoofdrol op eisten. Ellen Briquet gooide als eer ste de knuppel in het hoenderhok. De amazone uit Vogelwaarde stuurde Rocket Power in 40.10 se conden foutloos rond. Marlies Bek uit Hoedekenskerke leek met Tia- mo de tijd te verbeteren. Maar de tijd van 40.91 was naar later bleek goed voor de derde stek. Het ve nijn zat voor Briquet in de staart. In een bloedstollende rit stuurde Miranda Ruijten Odessa V in 37.74 naar een overwinning. In de klasse M bewees Miranda Ruijten dat haar zege geen toevals treffer was. Kort wendend en "in de hoogste versnelling stuurde de amazone uit Oost Souburg de Poly- doxdochter in de barrage in 40.68 seconden naar de finish. „De winst zat in de wendingen. Het is een kwestie van een vertrouwen in je paard." MIDDELBURG - Erwin en Niels Me su komen dit schaatsseizoen sa men uit in het marathonteam Fryslan. Zij zullen rijden onder de naam BWaste International, de op volger van Gibo-beka. De formatie komt uit in de eerste divisie. Naast de gebroeders Mesu rijden ook de Friezen Sjaak de Wolff en Engbert de Vegt voor de formatie. Andries Minderhoud maakt geen deel meer uit van de ploeg. Hij is teruggekeerd naar het regionale ni veau. De pas 17-jarige Niels Mesu wordt binnen de ploeg gezien als een groot talent. Hij werd op skeelers dit jaar Nederlands kam pioen op de marathon bij de belof ten en won het HIC klassement. Hij mag dit jaar in de kleuren van BWaste International wennen aan het eerstedivisieniveau op het ijs. Broer Erwin rijdt voor het derde jaar in de eerste divisie en eindig- 1 de al een paar keer op het podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 108