sport 137 Roggeband snelt naar record op NK estafette All Ready verrast met overwinning bij aanvallend onmachtig Fortis Mytilus speelt een niveau lager Valpartijen ontsieren motorcross ün Rilland fi 'X Oemoemenoe thuis onderuit Rentmeester alleen koploper in ZK dammen maandag 28 september 2009 MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoemenoe (gestreepte shirts) kon gisteren op eigen veld geen vuist maken tegen koploper Eemland en verloor met 14-45. Voor de Middelburgers begon het duel rampzalig. Na een ingestorte scrum leek Daan Hartevelt dusdanig ernstig geblesseerd dat hij met een ambulan ce moest worden afgevoerd. Gelukkig bleek zijn kwetsuur mee te vallen, maar door de omzettingen in de scrum werd het voor de geplaagde Middel burgers nog moeilijker om Eemland partij te bieden. De gasten liepen voor de pauze uit naar 0-14 en toen het niet lang daarna in de tweede helft 0-24 was, leek een monsterscore in de maak. Toch wisten Carl Gunson en Quin- ten van Dijk elk nog een try te scoren, die beide door Joey Luitwieler wer den geconverteerd. Dat maakte de nederlaag iets draaglijker. foto Ruben Oreel NIJMEGEN - Na het verbeteren van haar Nederlandse records masters D50 op de 100 en de 200 meter vorige week in Terneuzen maakte at4ete Hermien Roggeband uit Dreischor deel uit van een suc cesvol gelegenheidsteam op het NK estafette in Nijmegen. Het viertal, met ook Tilly Jacobs, Sonja Oost en Joke Torbijn liep, een nieuw nationaal record van 53,26 seconden op de 4x100 me ter, wat een verbetering beteken de van ruim tweeënhalve seconde ten opzichte van het oude record. Deze recordtijd moet nog makke lijk aangescherpt kunnen worden, omdat dit team niet getraind had op de wissels. Het D50-team kwam wel als eer ste over de finishlijn, maar omdat de atletes van vier verschillende verenigingen afkomstig zijn, wer den ze geen Nederlands kam pioen. De vijftigjarige Roggeband, die in Nijmegen slotloopster was, komt uit voor Delta Sport uit Zie- rikzee. door JaapJan Ritsema GOES - Fortis had zo gehoopt de eerste punten te pakken in het duel met All Ready, maar de Sou- burgse korfballers kwamen niet onder de verdedigende druk van de Zierikzeese formatie uit. De wedstrijd in de eerste klasse eindig de in 8-9. Fortis-All Ready 8-9: „Aanvallend waren we onmacht", zei Fortis- coach Robin Wisse. De te kloppen geachte Zierikzeese opponent, die ook nog nul punten had, greep vroeg in de wedstrijd het initiatief. „Je wil niet weten hoeveel kansen we kregen, maar scoren, ho maar" zei Wisse. All Ready kwam op 0-3. De ploeg drukte zoals gebruikelijk het tem po en bouwde rustig aan de aanval len. Coach Monique de Bruin: „We waren geduldig en leunden op een ijzersterke verdediging." Fortis kwam er niet doorheen en voerde bij een 4-8-achterstand ge forceerd vier wissels door. Punt voor punt sloop Fortis dichterbij. Oudgediende Chaim Koole maak te veertig seconden voor tijd de 8-8 vanaf de strafworpstip en dacht daarmee voor een remise te zorgen. Krista Bergsma schoot tien seconden voor tijd echter nog de 8-9 binnen. Scores Fortis: Remco Crucq, Niels Be- belaar en Chaim Koole 2, Joyce Schoon- aard en Renz Zwartepoorte 1 Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu- wenhuijze 3, Esther Snoek 2, Remy Quist, Martijn Peeren, Henk de Graaf en Krista Bergsma 1 Swift-Dijkvogels 8-17: „Een ge nante vertoning", noemde Swift- coach Dennis Plantinga het optre den van zijn ploeg. Niet zozeer om dat Dijkvogels de betere ploeg was, maar omdat Plantinga afspra ken niet nagekomen zag worden. Na rust (6-10) moest Swift toezien hoe Dijkvogels soepel wegliep naar 6-13 en de thuisploeg niet meer dan twee scores toestond. Scores Swift: Matthijs Pouwer 2, Ri chard Geldof, Jacco van den Bosse, Paul van de Berg, Anita Hoekstra, Elvera Wattel, Vera Kuijper 1. Ondo-Korbatjo 11-17: Ondo toon de ontzag voor Korbatjo, dat zich voor rust naar een comfortabele 1-9-voorsprong schoot. Na rust speelde Ondo onbevangen en was het baas in eigen huis. „De achter stand was onoverbrugbaar, maar leverde wel een mooie tweede helft op", zei coach Christian Hoef- kens. Scores Ondo: Anita Geschiere 4, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu 2, Wim Alla- art, Ronald Wisse en Robbie Mesu 1 Seolto-Stormvogels 6-9: Veel spanning en commentaar op de leiding drukten het niveau in de eerste helft. Onder impuls van Ar- ja Groenleer bezweek Seolto on der de toenemende druk van de bezoekers. Scores Seolto: Anniek Reijnierse, Chris Mol, Dennis Goedegebuur, Harry Kerk hof, Daisy Verkerk, Mariëlle Francke 1 Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Francky Koole, Arja Groenleer 2, Linda de Witte, Arno Sanderse 1. Togo-Zaamslag 12-7: Zaamslag had grote moeite met de lange To- go-mannen. Togo-coach Robert Jongejan sprak van 'Goese efficien cy in de eerste helft', waarin zijn ploeg de winst bij 8-1 al zeker stel de. „De tweede helft duurde heel erg lang", verzuchtte Jongejan, die beaamde dat de wedstrijd uitging als een nachtkaars. Scores Togo: Marcel Viergever, Wendy Uitterhoeve en Janneke de Wit 2, Cor- né van Rooijen, Amanda Boelman, Den nis Boelman, André Goossens, Mijke Ta- hapary en Marscha van Belzen 1. mnmsmw door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My tilus begonnen hun seizoen in re giodivisie met een nederlaag. De Goese ploeg kwam er zaterdag niet aan te pas bij Spivo. Spivo-Mytilus 3-1 (25-23 25-23 25-19 26-28): Een klasse lager dan vorig jaar trof een incompleet My tilus een taaie opponent. Mytilus miste een paar routiniers en speel de niet goed. Vooral het gemis aan buitenspelers brak de ploeg op. „Dit is een niveau lager dan vorig seizoen, maar we speelden ook een niveau lager", zei aanvoerder Peter Verburg. Op beslissende momenten bleek niemand in staat een voorsprong naar winst af te wikkelen. Daar door ging in de eerste en tweede bedrijf setwinst in rook op. In de vierde set werkte de thuisploeg een ruime achterstand weg, om vervolgens zelfs op setpunt te ko men. Mytilus slaagde er deson danks in de eer te redden. Voko Irodion 2-WS'92 3-1 (25-17 25-27 25-19 25-21): Ondanks de ne derlaag werd in het Vlissingse mannenkamp met een tevreden gevoel op de eerste competitiewed strijd teruggeblikt. „Er is op zich niet onverdienstelijk gespeeld, ge zien de voorbereiding", zei Mar tijn Hoosemans. „Het vertoonde spel. biedt voldoende kansen rich ting de rest van het seizoen. Dan zal er wel hard moeten worden ge traind." Met een goede middenaanval hield WS'92 tot het begin van de derde set gelijke tred met de thuis ploeg. Daarna werd de ploeg afge rekend op het feit dat in verdedi gend opzicht tekort werd gescho ten. Savok-WS'92 1-3 (20-25 25-23 18-25 21-25): Een verdiende over winning voor de vrouwen van WS'92, die vanaf de derde set de betere ploeg waren. Vooral Linda Blommaert was erg goed op dreef en maakte zeker in de derde set het verschil. Beide ploegen gingen in elke set geruime tijd gelijkop. door Herman Heuvink RILLAND - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was op het Open ZK in Rilland in de best be zette klasse, de MX2, de sterkste. De derde wedstrijd in het kam pioenschap trok veel deelnemers naar het Schelde-circuit. Opnieuw moest bij de MX2 in se ries en twee finales worden verre den. Het geheel werd ontsierd door valpartijen. Boze tongen be weerden dat het aan de slechte staat van het circuit lag. De organi satie wilde daar niets van weten. In de training was het al raak toen Stefan Hage uit Goes ten val kwam. Belgische arts constateerde dat Hage een scheurtje in de menis cus had opgelopen. In de eerste serie van de MX2 kwam in de eerste ronde Steven Ovaa ten val. Hij kon zijn weg met grote achterstand vervolgen. Hal verwege was het opnieuw raak toen Marco Pennings onderuit ging. De ongelukkige crosser uit Tholen bleef op de baan liggen en had verzorging nodig. De rode vlag kwam er aan te pas. Het bleek dat er meer dan de reglementaire helft van de tijd was gereden, geen hers tart dus. Pennings liep bij zijn val een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding op. Deze serie werd gewonnen door Erik Koote. Boot won de tweede. Via de B-finale kwamen Ovaa en Paauwe in de finale. Deze werd vol ledig beheerst door Boot. Veel con currentie had hij niet te duchten, want zijn naaste achtervolger Rin- nie van Linden kreeg problemen met zijn voorwiel en moest gas te rugnemen. Derde werd Rob Ko- nings, Ovaa werd zesde. Bij de MXi was een eerste en twee Nancy van de Ven uit Vlissingen heerste in Rilland in de klasse 65cc. foto Willem Mieras de plaats in de manches voldoende voor de dagzege van Arno Ruttin- ger. Tweede werd Boy Stockman. Stef Goetheer bezette de laatste po diumplaats. De 50CC werd opnieuw een prooi voor Mack Bouwense. Jayden Hoek was zoals telkens de beste Zeeuw met een tweede plaats. Nan cy van de Ven was een maatje te groot in de 65CC. Bij de veteranen was Roosendaler Wim van den Eijnden veel te sterk. Ron Bos uit Goes werd tweede. 'S-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester maakt voorlopig de dienst uit in het Zeeuws damkampioen schap. Als enige van de twaalf deel nemers in de hoofdklasse heeft de speler uit 's-Gravenpolder na twee ronden nog geen punten ver speeld. Zaterdag boekte hij zijn tweede zege ten koste van Niels Roelofsen, die slecht uit de ope ning kwam en in het middenspel een onstuitbare vleugelaanval te verduren kreeg. Achter de koploper liggen drie oud-kampioenen op de loer: Arjo Kousemaker, Johnny de Leeuw en Daaf Kasse. Kousemaker forceerde al in het middenspel schijfwinst te gen Jaap Veerhoek en Kasse won met wat geluk van Kees de Jonge. Johnny de Leeuw kwam goed uit de opening tegen Jan van de Wete- ringh, maar de man uit Stavenisse vond de sterkste verdediging en pakte een punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 107