10 Tjoba soms radeloos in duel met TOP 3 6 Arnemuiden aan kop in tweede divisie 5D( ir TJOBA-TOP 13-17 Tjoba staat na de tweede nederlaag van het veldseizoen vierde. De ploeg heeft al drie punten achterstand op de top drie. Jouri van de Broeke FM Sranang 2 maakt vanavond pas debuut Succesvolle start voor De Stormvogel Dallinga/Polka Print wint degradatiepot Aartsbouw 2 komt tekort voor remise Pauwe en Zuidweg op podium bij libre Peter de Bree boekt eerste zege in 57/1 maandag 28 september 2009 .JL De arbiter gaf tien straf worpen, waarvan negen keer in de tweede helft. Beide teams misten één keer. De korfballer van Tjoba 2, tevens oud-speler van Fortis, nam zaterdag afscheid. Vanwege zijn tijdrovende studie sportfysiotherapie komt hij niet meer aan zijn eigen sport toe. Hij maak te het besluit dinsdag aan de selectie bekend. door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Na de wedstrijd tegen Fortis, drie weken geleden, prees TOP-trainer Edwin Coppoolse zijn sterke collectief. „Ik heb zeven goede schutters", zei hij toen. Peter van Belzen liet hij expres buiten beschouwing. Die heeft dat neusje voor goal na melijk niet. Maar dat de boomlan ge Arnemuidenaar wel uitermate belangrijk is voor het korfbalteam, bewees hij zaterdag in 's-Heer Hen drikskinderen. Daar won TOP, de koploper in de eerste klasse, de wedstrijd tegen Tjoba met 13-17. De immer bescheiden Peter van Belzen zorgde - samen met Leon van Belzen, Petra de Ridder en Wilma de Ridder - voor grote pa niek in het Tjoba-vak van Gerben van Boven, Marcel de Dreu, Johan- neke Vleugel en Manon Braam. Omdat de twee Tjoba-korfbalsters over minder korfbalvernuft be schikten dan hun tegenstandsters van TOP, moesten de twee man nen van de thuisploeg hen zo veel mogelijk assistentie proberen te bieden. Maar daar slaagden ze niet in. Ze hadden namelijk hun han^~ den vol aan hun eigen opponen ten. Vleugel en Braam stonden er daardoor alleen voor. „Met name in dat vak toonden we verdedigend veel te weinig lef', zei Tjoba-trainer Chris van Put. „Ie dereen was met zichzelf bezig en vergat daarbij overzicht te houden en ondersteuning te bieden aan de ander. En aanvallend kon dat vier tal ook weinig brengen. Vooral de dames werden goed onder druk ge houden door TOP, waardoor Ger ben en Marcel geen goede aan speelpunten hadden. Dat ze daar door gefrustreerd raakten, snapte ik wel." TOP speelde vanaf de eerste mi nuut in een hoog tempo. Het team wachtte op de fouten bij Tjo ba en liep uit naar 4-8. De thuis ploeg moest daardoor in de achter volging, maar kon het gat nooit dichten. Bij rust was' het verschil nog steeds vier punten: 7-11. Alleen Niels Westmaas had - in het andere vak - iets over op zijn tegenstander. Met vier doelpunten nam hij zijn ploeg even op sleep touw. Hij schreeuwde ook naar het stille publiek: 'Komop men sen, laat je horen!' En hij maande zijn trainer, die zich tamelijk op wond langs de lijn, tot bedaren. Maar al zijn positivisme was aan dovemansoren gericht. In de tweede helft raasde TOP door. Het duel werd wat fysieker en daardoor minder aantrekkelijk om naar te kijken, maar in de krachtsverhoudingen kwam geen verandering, ondanks het inbren gen van Dirk-Jan Westmaas, Den nis Broerse, Iris van de Velde en Carina Westmaas. Via 9-15 werd het 13-17. „We waren heel de wedstrijd ster ker", zei Coppoolse terecht. „Voor al verdedigend hebben de opdrach ten goed uitgevoerd. Tjoba stond zo onder druk, dat het vaak maar één kans van ons kreeg. Ging die mis, dan hadden wij meestal de beste afvang en waren ze de bal al weer kwijt." De Walcherse oefenmeester sprak weer van een hecht collectief En nu betrok hij Peter van Belzen er ook in. „Ze hebben het altijd wel over onze dames, maar wat een speler is dat, hè." Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, Mar cel de Dreu en Dirk-Jan Westmaas 2, Es ther van Boven, Gerben van Boven, Jo- hanneke Vleugel en Esmee Walraven 1 Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder 4, Peter van Belzen 3, Corné Be- zemer 2, Leon van Belzen, Anne Meul- meester, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder 1. door Kim 't Hooft ARNEMUIDEN - Het tafeltennisteam van Arnemuiden heeft zichzelf een goede dienst bewezen door met 7-3 te winnen van het Leidse Docos. Door deze zege gaat de ploeg nu aan de leiding in de tweede divisie. Jan-Henk Bomhof won zijn drie enkelwedstrijden. Mare Hacken- berg en Riny Kasse moesten al leen de overwinning aan Steven van de Berg laten. Het dubbelspel werd weggegeven. In dezelfde poule leden de man nen van TTC Middelburg een on verwachte nederlaag tegen Red Stars Venray. Het werd 4-6. Kopman John Scott bleef zoals verwacht ongeslagen en trok met Sören de Witte ook het dub belspel naar zich toe. De Witte en Wouter van der Mark kwamen in het enkelspel niet tot scoren. In de derde divisie speelde het eer ste mannenteam van SAR'72 uit Kloosterzande gelijk tegen Wanzl/Belcrum uit Breda. Dennis Verdurmen leed tegen Peter Koor emans zijn eerste nederlaag van het seizoen. Simone de Klerk moest ook alleen diezelfde Koore mans de hand schudden. lohan 't Hooft voegde één punt toe. Het eerste vrouwenteam van SAR'72 behaalde een kleine over winning (6-4) op Scylla. Dit kwam vooral op het conto van Si mone de Klerk, die tegen de Leide- naren ongeslagen bleef. Audrey Koole zette twee wedstrijden in winst om. Chantal Remorie wist knap Marie Dupuyt te verschal ken. In Kloosterzande leed het tweede vrouwenteam een 3-7-nederlaag tegen Dordrecht. BERGEN OP ZOOM De zaalvoetballers van FM Sranang 2 maakten ongwild een valse start. De Goese promovendus zou vrij dagavond zijn debuut in de eerste klasse maken tegen Magica 1, maar de tegenstander uit Bergen op Zoom bleek geen volwaardig team op de been te kunnen brengen. Vanavond is het duel FM Sranang 2-Kanja/'t Hart van Gastel. VLISSINGEN De waterpoloteams van De Storm vogel uit Vlissingen begonnen za terdag goed aan de competitie. De mannen van De Stormvogel 1 wonnen uit bij DIO met 4-9. Mar- tijn Mechielsen was topscorer met vier treffers. Het tweede team ver sloeg Njord 3 in een thuiswedstrijd met 4-2. De Vlissingse vrouwen waren te sterk voor PSV 4. Het werd 8-1. TEGELEN Het duel in de kelder van de eerste divisie driebanden leverde Dallin ga/Polka Print uit Sluiskil een pri ma zege op BC Tegelen op: 2-6. Bij de pauze was het 2-2. Daarna wonnen Berry Dallinga en Dirk Vlerick hun partijen. Dallinga slaagde erin een 24-7-achterstand om te buigen in een 40-45-over- winning. KWADENDAMME Ondanks een glanzende partij van Richard de Bruin verloren de Beve landers van Aartsbouw 2 in de der de divisie driebanden: 2-6. Bram de Waard was dicht bij een puntendeling voor zijn team maar redde het net niet, nadat Richard de Bruin een hoogstaand gevecht had gewonnen van Mare de Busser. Johan Visser en Eddy der Weduwe hadden al verloren. KAPELLE Remco Pauwe van BV De Herberg is in Kapelle kampioen libre zesde klasse geworden in poule Noord/ Midden. Arthur Hoogesteeger van Scheldezicht werd tweede, Rinus Zuidweg, ook van De Herberg, ein digde als derde. Opvallend was dat drie van de zes finalisten, onder wie Pauwe promo tie naar de vijfde klasse verdienden. ALBLASSERDAM Het kaderteam 's Lands Welvaren haalde in het Wapen van Alblasser- dam een prima overwinning. HWA Boele werd met 2-6 geklopt. Peter de Bree begint al te wennen aan de nieuw opgelegde handicap in de vorm van het 57/1 dat hij moet spelen. De eerste winst in de ze spelsoort is voor hem binnen. Ook Jan Goudzwaard en Jo Alleijn wonnen. Danny Walhout verloor. TOP-korfballer Corné Bezemer (rechts) neemt een doorloopbal en wordt verdedigd door Niels Westmaas, die als enige bij Tjoba zijn niveau haalde. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 106