sport 133 overwinning JUNGLEBOEK Niels Hopmans schiet Tholense Boys in slotfase naar weer een zege Arendskerke onderuit in Nieuwiand De Noormannen naast Nieuwdorp v.a. 3 oktober verkrijgbaar maandag 28 september 2009 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Kapelle behaalde in de derde klasse A van het zater dagvoetbal de eerste overwinning van het seizoen. De ploeg ver sloeg in eigen huis Colijnsplaatse Boys met 2-1. Kruiningen kwam tegen DFS pas voor het eerst dit seizoen in actie en moest een nederlaag (3-2) slikken. Koploper Nieuwdorp liet zich bij De Meeuwen verrassen en verloor (1-2). De Noormannen liet weinig heel van Yerseke. Het werd 1-7. Kapelle-Colijnsplaatse Boys 2-1: De opluchting was groot bij Kapel le. De ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse behaalde de eerste punten. De overwinning was ver diend. Romano Meerman opende in de dertigste minuut de score, waarna Bertus Zoeteweij Colijns plaatse Boys uit een vrije trap, die van richting werd veranderd, langszij schoot. Linksback Martijn van Zweeden bezorgde de thuis ploeg de zege met een prachtig af standsschot. DFS-Kruiningen 3-2: Het venijn van de wedstrijd zat in het laatste kwartier. In een tijdsbestek van drie minuten (76e, 77e en 78e) vie len drie doelpunten en greep de thuisploeg de overwinning. Pieter de Munnik, tot zaterdag al goed voor vier doelpunten, opende het bal en vijzelde in de 42e minuut zijn totaal verder op. Hij zette goe de door en lepelde de bal over de keeper: 1-0. Na de pauze zette Kruiningen de zaken snel recht via en knap uitge voerde counter, met Adriaan van de Plasse als eindstation. In de 76e minuut werd het zelfs 1-2 toen Urvin van Hekelen op snel heid werd gelanceerd. Oog-in-oog met de keeper faalde hij niet. Het was de aanzet tot twee knotsgek ke minuten, want DFS kwam in de 77e minuut op 2-2 via Lennart Padmos en in de 78e minuut liet Vincent Bakker zelfs de 3-2 aante kenen. Kruiningen drong hierna nog hevig aan, maar DFS-doel- man Leander Rouw hield zijn doel met enkele knappe reddin gen schoon. Yerseke-De Noormannen 1-7: De Noormannen profiteerde opt imaal van de fouten bij Yerseke. Bij rust was het al 0-2 via Mark Minderhoud en Rens de Visser. Na de pauze hield De Noorman nen huis in Yerseke en tilde de score naar 0-6 via Rick Hengst (2x) en Mark Minderhoud (2x). Bart van Steveninck mocht toen nog iets terugdoen namens de thuisclub, waarna Menno de Nooijer de eindstand op 1-7 be paalde. De Meeuwen-Nieuwdorp 2-1: De topper trok zo'n 300 toeschou wers en die werden vermaakt met goed voetbal, vooral van de thuisclub. Fahrid Quadirzada, een B-junior, opende in de 22e mi nuut de score, waarna Job Brasser uit een corner nog voor rust voor 2-0 zorgde. Nieuwdorp kwam in de 69e minuut terug tot 2-1 via Ruud Lagrand, maar de gelijkma ker bleef uit. Spui-VCK 3-2 (0-1). Erik Goudt 0-1, Sander Goorssenberg 0-2, Michael van Mol 1-2, Niek de Meijer 2-2 en 3-2. SKNWK-AZVV 3-2 (0-1). 18. Kana da Rosa Bernardo 0-1, 62. Michiel Standae- rt 0-2, 84. Romano van Overmeire 1 -2 (eigen doelpunt), 88. Wesley Goud 2-2, 90. Wesley Goud 3-2. Door de nederlaag van Nieuwdorp en de winst van De Noormannen gaan beide ploegen nu samen aan de leiding in de derde klasse A. Beide ploegen staan op 9 punten uit vier wedstrijden. De Noorman nen heeft een doelsaldo van +7, waar de Bevelanders op +6 staan. Nieuwdorp krijgt zaterdag hekken sluiter Kruiningen op bezoek. Een WHS-voetballer is aan de bal in het met 3-0 gewonnen duel met Klundert. foto Leo Adriaansen door Marco Puik GOES - Rillandia boekte in de der de klasse B van het zaterdagvoetbal zijn eerste overwinning. De derby tegen Krabbendijke eindigde in een 5-2-zege voor de ploeg van trai ner Eddie Kiesenberg. Tholense Boys is na vier wedstrijden nog al tijd zonder puntenverlies. De Tho- lenaren wonnen zaterdag met 1-3 van Olympia'60. Ook Noad'67 en WHS kwamen tot winst. Rillandia-Krabbendijke 5-2: Krab bendijke begon sterk aan de wed strijd, maar moest na een kwartier een achterstand toestaan. Arjan Koopmans kapte twee tegenstan ders uit en schoot de bal diagonaal in het doel. Diezelfde Koopmans zorgde even later voor 2-0, toen keeper Van Koeveringe een vrije trap niet klem kreeg. Rens Jansen bracht de spanning terug (2-1), maar met zijn derde treffer van de middag bepaalde Koopmans de ruststand op 3-1. Toen Huseyin Do- gan na de pauze voor 4-1 zorgde, was het duel gespeeld. Invaller Mar tin Bal scoorde nog wel tegen (4-2), waarna Dogan met een poeier in het dak van het doel de eindstand op 5-2 bepaalde. Noad'67-Good Luck 2-0: Noad'67 boekte op eigen veld een verdiende overwinning op Good Luck. Arjan van Dijke bracht de thuisclub op voorsprong en John van Splunter tekende kort voor rust voor 2-0. Noad'67 gaf nauwelijks kansen weg en liet mogelijkheden onbenut om de score een mooier aanzien te ge ven. Olympia'6o-Tholense Boys 1-3: De gasten begonnen goed aan de wedstrijd, maar gaandeweg de eer ste helft sloop er meer evenwicht in de partij. Door een treffer van Jeroen Nieuwkoop kwamen de Tholenaren na 35 minuten aan de leiding. Tom Jansen tekende in de 50e minuut voor de gelijkmaker. De 1-1 leek lang de eindstand te worden, maar Niels Hopmans dacht daar anders over. Tussen de 83e en 85e minuut schoot de Thole- naar tweemaal raak en daarmee be zorgde hij zijn ploeg drie kostbare punten. WHS-Klundert 3-0: WHS ging als een bliksemschicht van start. In het openingskwartier creëerde de ploeg enkele goede kansen, en uit één daarvan zorgde Pieter Lind- hout voor 1-0. Keeper Thierry Aarts voorkwam een grotere ach terstand voor de Brabanders. Ook na rust begon WHS sterk, al was het tot de 78e minuut wach ten op de tweede treffer. Op aange ven van Patrick van Schetsen teken de Armando van de Repe voor 2-0. Kort voor tijd maakte Mathijs Bruijnzeel de 3-0. Opnieuw was Van Schetsen de aangever. door Marco Fuik GOES - 's-Heer Arendskerke raakt in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal de ongeslagen status kwijt. De ploeg verloor met 3-0 van Nieuwiand. Na drie duels zon der zege mocht Domburg zaterdag eindelijk drie punten bijschrijven. Borssele werd met een 4-0-neder- laag naar huis gestuurd. Heinkens- zand verloor op eigen veld verras send van Wemeldinge: 1-2. Nieuwland-'s-Heer Arendskerke 3-0: De bezoekers probeerden het spel te maken, maar troffen in Nieuwiand een gretige tegenstan der. Na zeventien minuten schoot Richard Jacobs zijn ploeg vanaf de strafschopstip naar 1-0. In de 73e minuut werd het 2-0 door een tref fer van Carsten Feleus. Joey van Belzen zette diep in blessuretijd de eindstand op het scorebord. Cadzand-Hoedekenskerke 1-3: Door twee doelpunten van Ro nald Zuijdwegt nam Hoedekens- kerke voor rust al een 0-2-voor- sprong. Angelo Martlé bracht na de pauze de spanning terug. Cad- zand kreeg kansen op de gelijkma ker, maar uit een tegenaanval sloeg Hoedekenskerke genadeloos toe. Hein Vermin maakte 1-3. Heinkenszand-Wemeldinge 1-2: De bezoekers waren voor rust fel ler in de duels en zagen dat be loond met een 2-o-voorsprong bij rust. Pieter Bolle zorgde voor bei de treffers. Na rust grossierde Hein- kenszand in het missen van kan sen. Alleen Jeroen Verschiere was doeltreffend. Bevelanders-SVD 4-1: Voor rust was Bevelanders veelvuldig in de aanval, maar doelpunten bleven uit. In de tweede helft werd er wel gescoord. John Riemens zorgde in de 66e minuut voor 1-0 en Michel Verburg nam twee minuten later de 2-0 voor zijn rekening. Ramon Remijnse en opnieuw Verburg zet ten 4-0 op het scorebord. Brian de Leeuw redde de eer. Apollo'69-Wolfaartsdijk 1-7: Toen Sander Nagelkerke de thuisclub na zeventien minuten op voorsprong bracht, kon nie mand nog vermoeden dat Wolf- aartsdijk een riante overwinning zou gaan boeken. In een evenwich tige eerste helft zorgde Arnold van Gemerden voor 1-1 en uit een straf schop tekende Wilfred van den Dries voor een 1-2-ruststand. Na de pauze was iedere kans raak bij Wolfaartsdijk. Van Gemerden zorg de voor 1-3, twee goals van Van den Dries leidden tot 1-5 en Kevin de Jong en Danny de Blaeij maak ten de zeven compleet. Domburg-Borssele 4-0: Na 21 mi nuten zorgde Sander Willemse voor 1-0 en zeven minuten voor rust nam Martijn Minderhoud de 2-0 voor zijn rekening. Een overtre ding op Willemse resulteerde na vijftig minuten in een strafschop, die door Jimmy Bastiaanse werd benut: 3-0. Diezelfde speler nam de 4-0 voor zijn rekening. knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103