vinden in spits Voor Hoek breken weken van de waarheid al aan sport 131 SSV65 walst over FC Dauwendaele heen Verrassend Goes maakt in tweede helft 2-0-achterstand ongedaan Domme gele kaart Veljanovski blikvanger met vier doelpunten Opoortunistich spel Luctor levert niks op maandag 28 september 2009 Mevlud Eryürük van Terneuzense Boys ging in de 83e mi nuut met een hartverscheurende schreeuw naar de grond na een charge van Etiënne Mallie. Die kreeg daarvoor geel. Toen Eryürük luttele tellen later fris als een hoentje opsprong en naar voren sprintte, kreeg ook hij geel van scheidsrechter Van der Werff. door Rudy Boogert kloetince - Het is nog even wen nen voor Niels Kole. De nummer ïo van Kloetinge is plots de num mer één in de spits. Aan het idee is hij inmiddels gewend, aan zijn nieuwe taken langzaamaan ook. „Ik begin m'n medespelers te be grijpen", zei de aanvoerder zater dag na de vlekkeloze 3-0-zege op Terneuzense Boys. Met een snoei harde volley pikte Kole zijn goal- tje ook weer mee. Toen Marinus Baas in de voorbe reiding afhaakte na een financieel dispuut met de club raakte Kloe tinge zijn beoogde aanvalsleider kwijt. De nieuwe trainer Cees Houtepen had zijn vervanger snel bepaald: Niels Kole. „Hij is balvast en heeft kopkracht", aldus Hout epen. „Hij is laat ingestapt door zijn vakantie, maar hij wordt met de week fitter." Kole: „Ik ben een dieseltje, hè." In voorgaande seizoenen heeft Houtepens voorganger Diederik Hiensch hem ook al eens in de spits geposteerd. Maar dat was vaak meer een noodverband, om dat de 'echte' spitsen geschorst of geblesseerd waren. „Bij gebrek aan beter", erkende Kole zaterdag. „Dat is het nu niet. Het is nog wennen. Ik heb opeens zó veel mensen om me heen, zó veel af- speelmogelijkheden." Vorige week in Nieuw-Lekkerland maakte hij zijn eerste goals en za terdag tegen Terneuzense Boys scoorde hij weer. „Ik vind zelf dat ik 'op 10' beter uit de voeten kan. Ik ben meer van het voorbereiden de werk. Maar ja, ik moet nu toch ook Mervin (Niemantsverdriet) en Etiënne (Mallie) in stelling brengen. Het verschil is dat ik nu zelf meer kansen krijg." Hij had tegen de Boys een riante inbreng in de score. Na ruim een kwartier kopte hij een verre in gooi door naar rechtsback Patrick Siereveld, die droog binnenschoot (1-0). Na zeventig minuten vuur de hij bij de tweede paal een voor zet van Maarten van Rosevelt ko- gelhard tegen de touwen (via Jules Bazelier). Eén goal, één assist, werk gedaan. Kloetinge had de klus al binnen twintig minuten kunnen klaren. In korte tijd kreeg het vijf opgeleg de kansen: een kopbal van Mark Schuit (voorlangs), een schot van Niemantsverdriet (gestopt), een schot van Schuit (geblokt) en van Mallie (van de lijn gehaald). Al leen het schot van Siereveld was in die periode doeltreffend. Vlak voor rust kregen de Boys twee kansjes en na rust schoot in valler Djamel Buyse een vrije trap een meter over de kruising, maar daarmee hield het aanvallend op voor de Zeeuws-Vlamingen. Na de 2-0 van Kole was de wedstrijd gespeeld, waarna Mark Schuit een sterke wedstrijd (op de oude posi tie van Kole) bekroonde met de de derde treffer. „Ik zie de ploeg zich ontwikke len", constateerde Houtepen tevre den. Collega-coach Karl Vergou wen van Terneuzense Boys toon de zich een realist. „Ik heb niets aan te merken op onze instelling en inzet, maar Kloetinge is ge woon verder dan wij. De punten moeten we tegen andere ploegen halen." Kloetinge-Terneuzense Boys 3-0 (1-0). 16. Patrick Siereveld 1-0, 70. Niels Kole 2-0, 86. Mark Schuit 3-0. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele- kaart: Corné Schil- peroort, Etiënne Mallie (Kloetinge), Marco Doens, Randy van Overmeeren, Jules Bazelier, Mevlud Eryürük (Ter neuzense Boys). Aantal toeschouwers: 450. door Marco Puik goes - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal waren de uit- clubs opvallend productief SSV'65 was bijvoorbeeld met 0-5 te sterk voor FC Dauwendaele. FC Dauwendaele-SSV'65 0-5: SSV'65 begon uitstekend aan de wedstrijd en kreeg al vroeg in het duel een uitgelezen kans om aan de leiding te komen. Een straf schop was echter niet besteed aan David den Hollander. De misser had weinig consequen ties voor SSV'65, want twee goals van Christiaan Boon brachten de Goesenaren op een comfortabele o-2-voorsprong. Kort voor rust mocht SSV'65 na een overtreding van Stefan Joose opnieuw aanleg gen voor een strafschop. Joose ont ving daarbij zijn tweede gele kaart, waardoor FC Dauwendaele met tien man verder moest. De penalty werd door Johan de Goederen om gezet in een doelpunt: 0-3. De laatste twintig minuten van de wedstrijd speelde FC Dauwendale goes - Zondag-tweedeklasser Goes blijft verbazen. Het gepromo veerde voetbalelftal van trainer Kees van der Sluis is gisteren naar de tweede plaats gestegen door een overwinning op Jeka. Jeka-Goes 2-4: Na het eerste kwar tier, waarin Goes het erg moeilijk had in Breda, kwamen de Zeeuw en wat beter in hun spel. Er waren kansen voor beide ploegen, maar het was alleen de thuisploeg die er via Emre Uceler twee wist te be nutten. Het stond daardoor 2-0 halverwege. Kort na rust tekende Robin de Pag- ter voor de aansluitingstreffer, waarna de bezoekers er weer in ge loofden en knoktèn voor elke me ter. Kyle Doesburg maakte gelijk zelfs met negen spelers uit. Gert-Jan van Leiden viel gebles seerd uit en op dat moment had den de Middelburgers al driemaal gewisseld. Door treffers van Jaimy Tims en Thomas Mattheijer liep SSV'65 nog uit naar 0-5. WC'68-Duiveland 1-5 (0-1). Dennie Ie Comte 0-1 en 1-4, Barry Steenpoor- te 0-2, Ronald Zwager 0-3, Piet de Graaff 1-3, Marcel de Bruine 1-5. Bruse Boys-Wieldrecht 3-5 (1-2). Aa ron de Keijzer 0-1, Marco Vrolijk 0-2, George Geluk 1-2, Yassine Hajar 1-3, Mats Willemse 2-3 en 3-3, Marcel Slag boom 3-4, Ralph Verschuren 3-5. Bij zonderheid: rode kaarten voor Emiel Dorst en Marco Ketting (beiden Bru). Oostkapelie-Serooskerke 4-1 (2-1). Maarten van Maldegem 1-0, Arno Me- laard 1-1, Arjen Pattenier 2-1, 3-1,4-1. Zaamslag-Amemuiden 3-1 (1-1). Ar jan Hamelink 1-0, Jarco Siereveld 1-1, Jordy Bakker 2-1Ad Verlinde 3-1 Veere-Zwafiuwe 0-4 (0-1). Martijn Ver meulen 0-1, Jordy Bollaart 0-2 en 0-4, Jordy Bollaart 0-3. Bijzonderheid: Rode kaart voor René Michel Gerritsen (Veere). (2-2), waarna twee invallers Goes de winst bezorgden. Eerst maakte Steven Fitsch de 2-3 en vervolgens zette Padden van de Water dé 2-4 op het scorebord. Oosterhout-Terneuzen 1-4: De overwinning kwam vooral tot stand door de onverwachte effecti viteit van de zondag-tweedeklas- ser, uitstekend keeperswerk van Dennis Wondergem en een beslis sende tactische omzetting van Die derik Hiensch na rust. De thuisploeg kreeg voor rust de beste kansen, maar slaagde er niet in te scoren. Terneuzen deed dat wel. De ploeg kreeg vier moge lijkheden en benutte er drie. Dank zij Erik-Jan Naudts, Bert den Hamer en invaller Roel Alberti 'S-HEERENHOEK Patrijzen heeft in de vierde klasse van het zondagvoetbal gehakt ge maakt van Hontenisse. Aleksandar Veljanovski was de opvallendste man bij de ploeg uit 's-Heeren- hoek. Hij maakte in de tweede helft vier treffers. Voor rust had Edwin Capello al twee keer gescoord. Arjan Verburg breidde de marge kort na rust ver der uit. Daarna begon Veljanovski, die dit seizoen nog niet had ge scoord, aan zijn serie goals. CLINGE Zondag-vierdeklasser Luctor'88 uit Heinkenszand heeft het uitduel met Clinge met 2-0 verloren. Kort voor rust werd het 1-0 via een van richting veranderde vrije trap van Jurgen Ras. In de tweede helft ging Luctor'88 met opportu nistisch spel op zoek naar de gelijk maker, maar veel kansen leverde dit niet op. Lorenzo Denti bepaalde kort voor het laatste fluitsignaal de eind stand op 2-0. stond het na 35 minuten al 0-3. Tien minuten na rust moest Ter- neuzen wel de 1-3 toelaten. De Bra banders werden vooral gevaarlijk via hun rechterkant, waar Terneu- zens linksback Niels Burm een moeilijke wedstrijd speelde. Hiensch schoof Burm na rust naar de rechterkant van het midenveld, zette Robin Dekker links achterin en neutraliseerde daarmee het ge vaar van Oosterhout. De thuis ploeg kon na die tactische zet geen vuist meer maken en moest na een rode kaart ook nog eens met tien man verder. Terneuzen profiteerde daar pas vlak voor tijd van. Dominique Ver linde onderschepte een terugspeel bal en hield het hoofd koel: 1-4. r door Barry van der Hooft hoek - Aan het thuisduel met Jo- dan Boys hield Hoek zaterdag niet meer dan een puntje over (1-1). Voor een club die promotie naar de topklasse als doelstelling heeft, was het een mager resultaat. Op de ranglijst ziet het er nog best aar dig uit, een gedeelde derde plaats met zeven punten uit vier duels. De vraag is echter of Hoek zich over twee weken ook nog in de bo venste helft van de stand terug vindt. Hoewel de competitie nog maar een maandje onderweg is, staan voor Hoek toch al de weken van de waarheid voor de deur. De maand oktober lijkt zelfs cruciaal te gaan worden voor het verdere verloop van de competitie. Zater dag reist de ploeg naar Bennekom, een week later komt grootmacht en titelfavoriet IJsselmeervogels naar Zeeuws-Vlaanderen. Na de zware uitbeurt bij SDC Putten, wordt de maand oktober afgeslo ten met een thuiswedstrijd tegen Dovo. Het zijn vier tegenstanders met de zelfde ambities als Hoek, want ook voor die clubs is promotie naar de topklasse het streven. In de eerste weken van de competitie heeft Hoek echter nog niet laten zien tot de beste teams in de hoofdklasse B te behoren. Het gebrek aan slagkracht kwam ook tegen Jodan Boys weer aan het licht. Hoek kreeg na dertien minuten een uitgelezen mogelijk heid om op voorsprong te komen, maar Josimar Pattinama miste al leen voor doelman Tim Achter berg. De bezoekers voelden zich kort daarvoor benadeeld, omdat Jurgen Landuyt met een bewuste handsbal voorkwam dat Kees Graafland alleen op het doel van Hoek af kon gaan. Scheidsrechter Roeland floot wel voor een overtre ding, maar hield de kaarten op zak. „Dat was een rode kaart", zei Jodan Boys-trainer Willem den Be sten. „Hij sloeg naar de bal, met een doorgebroken speler in de buurt." De oefenmeester stelde wei tevre den vast dat zijn ploeg in die fase de bovenliggende partij was. Jo dan Boys speelde energiek, slim en volwassen en beloonde het over wicht met de openingstreffer van Mitchel Heerkens (o-i). Dat verzuimde Kees Graafland na 28 minuten, toen hij alleen op Hoek-keeper Lieven de Veirman af mocht gaan. De Belg kwam als winnaar uit het één-tegen-één- duel en redde op een cruciaal mo ment. Hoek kwam in balbezit, kreeg een vrije trap op de rand van het strafschopgebied van Jo dan Boys en kwam vanaf die plek langszij. Stijn Mahieu krulde de bal over de muur: 1-1. Na rust nam Hoek het heft wel in handen, maar het slaagde er nau welijks in om echt gevaarlijk te worden. Hoek-Jodan Boys 1-1 (1-1). 20. Mitchel Heerkens 0-1, 29. Stijn Mahieu 1-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeu- wijk). Gele kaart: Mitchel Heerkens (Jo dan Boys). Aantal toeschouwers: 600. Hoek-aanvaller Hoessein Bouzambou (rechts) snelt langs Jesse Bos van Jo dan Boys. foto Mark Neeiemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101