91 Niels Kole begint zijn draai te GPC staat op nul uit drie Vlissingen begint op topploeg te lijken 30|spf Door een 3-0-zege op Terneuzense Boys heeft Kloetinge nog altijd een honderd-procentscore in de eerste klasse C. De Boys en GPC Vlissingen wonnen nog niet. Twee treffers Suus Hopstaken bij Smerdiek maandag 28 september 2009 np rm m EERSTE KLASSE C De teller van Niels Kole staat 91 goals in (na)competitieverband. Bij Wemel- dinge 22, Kapelle 42 en Kloetinge 27. door Jan Dagevos ZALTBOMMEL - GPC Vlissingen wacht nog altijd op de eerste pun ten in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De Walcherse for matie ging zaterdagmiddag in Zalt- bommel met 3-1 onderuit bij Nivo Sparta. GPC leed in de ogen van trainer André Maas een onnodige neder laag. De thuisclub was dan wel meer in balbezit, de Vlissingers kregen voldoende kansen. Vooral in de fase net na rust, toen GPC te gen een 2-1-achterstand aankeek, kregen Jeroen van Ommen, Jesper de Vlieger en Mathijs Lugtenburg kansen. Ook in de slotfase was er nog zicht op de gelijkmaker, maar Ricardo de Nooijer en Maarten Peene (bal op de bovenkant lat) konden niets forceren. „Ja, en dus staan we weer met lege handen", klonk het mismoedig uit de mond van oefenmeester André Maas. GPC kwam in de tiende minuut op achterstand. Nivo Sparta straf te een dekkingsfout af Björn Jong ste kopte bij de tweede paal raak: 1-0. In de 23e minuut werd het ï-i, toen Jesper de Vlieger de bal uit een vrije trap van Erik de Ruij- ter toucheerde. Nog voor rust liet Mark Santegoets de 2-1 aanteke nen. Die stand bleef lang op het scorebord, ook al omdat de thuisclub een penalty (Roberto Verhagen) miste. Nadat GPC vergeefs een penalty had geclaimd (Sven Ronde werd gehaakt), zorgde Mark Santegoets in blessuretijd voor de 3-1. „Het verschil met vorig jaar is niet groot", zei Maas naderhand. „We kunnen alleen wat moeilijker de nul houden." Jeroen van de Broeke van Terneuzense Boys heeft handen en voeten nodig om Kloetinge-speler Mark Schuit af te stoppen. foto Willem Mieras VLISSINGEN - Ook in de eerste klas se begint de VC Vlissingen het ui terlijk van een topploeg te ver tonen. De promovendus speelde gisteren op eigen veld tegen Don gen geen sterke wedstrijd, maar won wél: 2-1. Het betekende de vierde zege in vier wedstrijden. RCS speelde met 2-2 gelijk in Nue- nen. Vlissingen-Dongen 2-1: De thuis ploeg had de zege voor een groot deel te danken aan de bevliegin gen van flankaanvaller Jonathan Constancia. De Terneuzenaar speelde geen flitsende wedstrijd, maar was wel paraat op de beslis- ende momenten. Hij gaf voor rust het passje waaruit Raymond Wolff met een fraaie passeerbewe ging en een strak schot de de 1-1 maakte en tien minuten voor tijd joeg hij de bal vanuit het niets langs keeper Rob Roovers: 2-]. „Ik heb vandaag niet lekker gevoet bald", erkende Constancia. „Het veld was hard, het gras was stroef en ik kreeg weinig ruimte. Dat winnende doelpunt tekent de klas se van Vlissingen. We hebben zo veel voetballers met individuele kwaliteiten, we hoeven niet eens goed te spelen om te winnen. We kunnen doelpunten maken uit het niets." Nuenen-RCS 2-2: RCS liet dure punten liggen bij Nuenen. De Sou- burgse eersteklasser verspeelde een 2-o-voorsprong en kwam uit op 2-2. „Als je de kansen niet be nut, krijg je het deksel op de neus", zei trainer Michel Leonhart. Tot aan de zestigste minuut leek er geen vuiltje aan de lucht voor RCS. Dennis de Nooijer had de score geopend en André Siereveld liet kort na rust uit een prachtige vrije trap de 0-2 noteren. RCS kreeg hierna volop kansen, maar de machine haperde. Toen vervol gens Alwin van Ham en Salim Ben Sallam na forse charges gebles seerd moesten uitvallen, was de or ganisatie even weg. Nuenen profi teerde en kwam op 1-2 via Gijs Kie- bert. Zes minuten voor tijd werd het zelfs 2-2 via Joep van Maasakkers. AMSTERDAM - De voetbalsters van eersteklasser Smerdiek klommen dankzij een 0-2-uitzege op het tweede team van Wartburgia naar de derde plaats op de ranglijst. Toch had Smerdiek-trainer Wim Scherpenisse zich flink lopen erge ren. Niet aan zijn eigen ploeg, maar aan de scheidsrechter. „Hij keurde een glaszuiver doelpunt af en weigerde tweemaal een straf schop te geven. Het is altijd hetzelf de verhaal in Amsterdam." Beide doelpunten van de ploeg uit Sint-Maartensdijk kwamen op naam van Suus Hopstaken. Oostkapelle had weinig proble men met Pancratius. De voetbal sters van trainer André de Graaf waren met 1-5 te sterk voor de ploeg uit Badhoevedorp. Marieke Kwast (2), Shamila Hamers, Vivian Sturm en Mindy Hengst zorgden voor de doelpunten. Bij rust was het al 1-4. ÜRÏNË Vlissingen-voetballer Jonathan Constancia legt aan voor de winnende tref fer. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 100