DE AARDE WARMT OP KLIMAATBELO .NL zeeland 125 Segredo groeit uit haar jasje M2Makelaars.nl NAZOMERKORTINGEN TOT 50% bin Palladio Lil I L Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 GEEF WERELDLEIDERS EEN TEKEN OP Jubileum restaurant De Zeelandbrug Airpack Zierikzee opent uitbreiding Nieuwe kinderkamer ziekenhuis Dirksland Werken aan jezelf in workshop Embrace Landbouwbedrijf houdt open dag Bouwkundig bureau Atmana is verhuisd naar nieuw onderkomen m kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting Een veranderend klimaat heeft ramp zalige gevolgen, vooral voor mensen in ontwikkelingslanden. De klimaat top in Kopenhagen bepaalt de toekomst voor iedereen. Jouw stem telt. Teken op klimaatbelofte.nl FAIRCUMATEf iCCO KEftCTlE COUNTDOWN TO COPENHAGEN zaterdag 26 september 2009 S Het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland heeft een nieuwe kin derkamer gekregen. De kamer is be taald met giften en moet een uitno digende plek worden waar zowel tieners als kleuters een eigen plek je kunnen vinden. Vrijdag is de kamer geopend door Koos Moerland, voorzitter van de Raad van Bestuur van het zieken huis. ZIERIKZEE DIRKSLAND zierikzee - Met een spectaculaire act en veel bal lonnen is gisteren het vernieuwde Airpack in Zie rikzee in gebruik genomen. Het pand aan het Groeneweegje is de afgelopen periode fors vergroot. „Alles is verdubbeld", zegt directeur Piet Warnar. „Zowel de werkplaats als de kantoorruimte. We zijn nu klaar voor de toe komst. De werkplaats zit inmiddels vol, van de kantoorruimte is ongeveer 60 procent in ge bruik." Airpack heeft ongeveer tachtig personeelsleden en Warnar verwacht dat in de komende vijf jaar te verdubbelen. Het bedrijf ontwerpt compresso ren voor de olie- en gasindustrie over vrijwel de hele wereld. Dochteronderneming Gazpack ontwikkelt installaties voor biogas. Vandaag houdt Airpack open huis. foto Izaak Verkeste Piet en Anja Scheermeijer zitten vijftien jaar in restaurant De Zee landbrug aan de Weg naar de Val in Zierikzee. Bij wijze van jubi leumviering serveren zijn een laag geprijsd driegangenmenu. Deelne mers die aantoonbaar 'iets' met vijftien hebben (kind van 15,15 jaar rijbewijs), krijgen een dinerbon van 15 euro. De actie loopt van 1 ok tober tot eind februari 2010. ZONNEMAIRE De zussen Esther en Saskia Hane- winckel verzorgen zondag 11 okto ber de workshop Embrace. Deelne mers gaan op zoek naar zaken in zichzelf'om te waarderen en te om armen'. Esther is masseuse, Saskia danstherapeut. De workshop vindt plaats op camping Kijkuit aan de Rietdijk in Zonnemaire. Opgeven voor 5 oktober via 06-24116029 of sent0sa9@live.nl. zierikzee - Hard- en softwarebe drijf Segredo it-engineering in Burgh-Haamstede is uit haar jasje gegroeid. Segredo bouwt en repa reert computers en heeft een web shop voor hard- en software. Het bedrijf is vanuit de Grevelin- genlaan verhuisd naar 't School plein in Haamstede. Daar is samen met bouwkundig bureau Atmana een kantoorpand betrokken. Eigenaar Bas Kooijman is drie jaar geleden op 15-jarige leeftijd met het bedrijf begonnen vanuit het ouderlijk huis. Het laatste jaar full time, voor die tijd parttime in combinatie met school. Segredo heeft het afgelopen jaar een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt en inmiddels heeft Bas Kooijman vier mensen in dienst, „ik concentreer me nu hele maal op de zakelijke markt en Ka- dir Pokorni heeft alle particuliere klanten." Daarnaast zijn nog drie mensen (deels parttime) in dienst voor de verkoop en administratie ve taken en telefoonbeantwoor- ding. „We hebben via het reïntegratiebe- drijf van De Zuidhoek mensen in dienst kunnen nemen en dat is voor een startende ondernemer zeer interessant", zegt Bas Kooij man. De distributie- en reparatieafde ling is sinds kort gevestigd aan Steurswekken in Haamstede. Q www.segredo.nl en www.segredoshop.nl GAPINGE De 'Stal Serooskerke', een klein landbouwbedrijf in de buurt van Gapinge, houdt vandaag een open dag. Van 10.00 tot 16.00 uur laat landbouwer Adrie Verhage zien hoe het er op zijn bedrijf aan toe gaat. Hij werkt met trekpaarden én volgens de oude arbeidskalender, zoals die gebruikt werd tot aan de jaren zestig. De boerderij staat aan de Snouck Hurgronjeweg 2. door Melita Lanting burgh-haamstede - Bouwkundig ingenieursbureau Atmana in Burgh-Haamstede is verhuisd. Het bedrijf heeft - samen met Segredo it-engineering - een kan toorpand betrokken aan 't School plein in Haamstede. Atmana is een jong bouwkundig bureau dat zich vooral richt op par ticulieren en kleine bedrijven met bouw- en verbouwplannen zoals dakkapellen plaatsen, schuren aan- of verbouwen et cetera. Eigenaar Jeroen Grefkens maakt bouwtekeningen, vult als dat ge wenst is bouwaanvragen in en kan het proces van de bouwaanvraag ook begeleiden. „Voor veel particulieren is dat inge wikkeld. Ik kan bovendien gelijk in het bestemmingsplan zien of iets past en of er misschien proce dures gevolgd moeten worden. De opdrachtgevers kunnen vervol gens met de tekeningen op zoek naar een aannemer om een offerte te vragen." Grefkens denkt het gat op te vullen wat ligt tussen de aan nemer en het architectenbureau. Dergelijke bureaus zijn volgens Grefkens voor sommige mensen wat te hoog gegrepen is. Daarnaast wil hij zich richten op aannemers die tekeningen nodig hebben en die zelf niet de moge lijkheden hebben om professione le bouwtekeningen te maken. www.atmana.nl. Meer nieuws over de Mexicaanse: griep vind je öp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103