13 vrijdag 25 september 2009 Achter al die vrolijke, kleurrijke prints zit wel degelijk een boodschap. Struik ergert zich blauw aan het stigma dat aan dikkere mensen kleeft. „Ik heb zelf jarenlang gelijnd en allerlei diëten gevolgd, maar ik werd er alleen maar dikker van. Ik weet dus wat voor een lijdensweg het is. Toch blijft men maar hameren op slank zijn en als je daar anders in bent, voel je je echt wel een beetje een outcast. Uiteinde lijk heb ik besloten te zijn wie ik ben en het in mijn voordeel te gebruiken. Mijn boodschap is: je bent gewoon goed zoals je bent, ongeacht hoe je er uit ziet. Pas op: ik predik natuurlijk niet dat je jezelf maar moet laten gaan. Je moet uiteraard wel goed voor jezelf zorgen, maar ik wil laten zien dat er allerlei soorten vrouwen zijn. Het is dus echt een statement. Gelukkig wordt dat door de consu ment heel goed begrepen en krijg ik ontzettend veel leuke reacties." 'Ik kan het zelf' Jackelien Struik komt niet zomaar uit de lucht vallen. Al jaren adviseert ze met haar trend- en trainingsstudio Vi va La Diva lingerieme.rken en ont werpt ze mee aan lingerie, badmode en nachtmode. „Op een gegeven mo ment dacht ik: ik kan het ook zelf." Drie jaar was ze bezig met de ontwik keling van dé perfecte beha en slip. Het is heel technisch en je loopt te gen heel veel dingen aan. Als je ook maar één klein dingetje verandert, heeft dat consequenties voor het he le model. Soms moet je wel dertig keer passen en veranderen." Ook qua modellen is Struik behoorlijk controversieel bezig. Tijdens haar langdurige zoektocht naar de perfecte beha voor de grotere buste, kwam ze vooreen verrassing te staan. „Ie mand zei tegen mij dat ik een puntige beha moest dragen. Ik dacht: die is gek. Maar, toen ik het probeerde, wist ik dat ze gelijk had." Dus ontwik kelde ze naast ronde cups (Rome) ook een beha met puntige cups (New York). „Zo'n Marilyn Monroe-vorm. Vrouwen moeten daar heel erg aan wennen. Het is eigenlijk een slim- mingbra, want hij duwt alles naar vo ren en opeens krijg je een taille. Het werkt echt. Je krijgt er wel een wat puntiger boezem van. Als je erop kijkt, denk je: wow. Maar, als je het in de spiegel ziet, blijkt dat het je een veel mooiere lijn geeft." Ook qua ma teriaal is ze eigenwijs te werk gegaan. Naast een T-shirtbeha en een 'norma le' beugelbeha heeft ze ook een foam- beha gemaakt met een voorgevorm de cup. „Dan zeggen zerje hebt toch al genoeg, je hoeft toch niet zo'n voor-' gevormd ding aan. Maar, ik vind dat gewoon mooi en lekker zitten. En nu ben ik dus de eerste die een moulded bra tot en met maat 100 I heeft." Meer info www.disismi.com Machteld Leistro 'Big girls you are beautiful.' Zanger Mika schoot midden in de roos met deze ode aan de vollere vrouw. Dat vrouwen steeds rondborstiger worden is namelijk een feit. In Nederland is een D-cup of groter al de norm. Nu nog leuke lingerie...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97