livera 3i Couture knipoogt naar Jacky Kennedy Accelerando blaast een etmaal voor zichzelf en het goede doel L STAPEL DOLLE DAGEN Geen actie woningen Grindweg Zeeuwse doven pakken uit in Bergen op Zoom live life love livera Campings en Nationaal Park onthullen bord vrijdag 25 september 2009 mmmmmmmmmmsmmmmsmmmmmtmmammmmsmmmmsmBamsmmmmismgmgsg&Bi&i door Frank Balkenende goes - Vanavond schitteren ze in de Grote Kerk in Breda tijdens het Fashion Event. Zeker de drie chi que avondjurken hadden niet mis staan in de garderobe van Jacky Kennedy. De handgemaakte unika- ten zijn ontworpen door de uit Goes afkomstige Aglaya Ganjoe en vervaardigd door het Goese maat- kledingbedrijf Siba Collection. De 20-jarige Ganjoe woont en werkt in New York, als model en als ontwerpster. Af en toe is ze weer in Nederland. Vandaag zet ze een nieuwe collectie in Jacky Ken- nedy-stijl op de catwalk in Breda, want ze wil ook Nederland als uit valsbasis gebruiken. Natuurlijk moet de collectie met de hand worden gemaakt. Waar laat je dat dan doen? Dat was niet moeilijk. Aglaya's moeder drukte in de Wijngaardstraat al vaak de neus te gen de etalageruit van Siba Collec tion. En tipte haar dochter. Eigenaresse Sita Bahadoer maakte een vreugdesprongetje toen Gan joe haar verzocht een lijn met avondtoilet in de sfeer van de vroe- gé jaren zestig te vervaardigen. „Dat is precies de stijl waar ik zo van houd. Stijlvol en klassiek. Voor mij is het ook een leuke op dracht. De stoffen voor de drie avondjurken heeft Aglaya zelf aan geleverd, de rest mocht ik erbij zoe ken. Het is de eerste keer dat ik voor een modeontwerper werk en het is echt een uitdaging. Ik kreeg alle vrijheid en kon mijn passie voor het vak uitleven. Ik ben blij dat ze het eindresultaat fantastisch vindt." Op het Fashion Event in Breda, dat net als de onlangs gehouden evenknie in Goes op touw wordt gezet door de Zeeuwen Pascale Eversdijk en Tom de Koning, zijn vanavond drie lijnen te bewonde ren. Een in turquoise, een in roze rood en een in goud. De jurken zijn rijkelijk versierd met goud draad en (edel)stenen. Daarnaast maakte Siba Collection nog eens dertien bijbehorende kledingstuk ken. Van broeken, bloesjes tot top jes. Waar de kleding wordt vervaar digd, is bedrijfsgeheim. De stoffen komen uit Madrid. In een tijd dat consumenten - en dan in haar branche met name de heren - het geld minder makkelijk laten rollen, is zo'n opdracht wel kom. „Je kunt je als bedrijf profile ren, in dit geval ook nog eens op de West-Brabantse markt", zegt Bahadoer. Het voelt ook aan als een cadeautje, want de winkel van Siba Collection is 30 september precies vier jaar open. Het maatkle- dingbedrijf bestaat al zestien jaar. 8www.sibacollection.nl www.fashioneventnederland.nl/breda Sita Bahadoer van Siba Collection maakte een kledinglijn voor de uit Goes afkomstige ontwerpster Aglaya Ganjoe (rechts). foto Willem Mieras door Rob Paardekam i s' SINT-ANNALAND - Muziekvereni ging Accelerando uit Sint-Anna- land houdt voor de tweede keer in haar bestaan een 24 uurs muziek- marathon. „Deze keer is geld niet onze belangrijkste drijfveer", zegt voorzitter Jack Westdorp. Dat was in 2003 wel het geval. Toen had Accelerando geld nodig om de inrichting van haar nieuwe accommodatie te bekostigen. „Het gevoel van gezelligheid en saamho righeid heeft veel indruk gemaakt op de leden", vertelt Westdorp. „Dat is de voornaamste reden om nu weer zo'n muziekmarathon te houden. Maar natuurlijk hopen we door sponsoring ook weer een aardig bedrag op te halen." Dat geld is deze keer bedoeld om een paar grote en kostbare slagin strumenten te kopen, plus een transportmiddel om ze te vervoe ren. Maar deze keer heeft de mu ziekvereniging ook een goed doel aan de actie gekoppeld: De Lucht ballon in Ossendrecht. Die stich ting verzorgt vakanties voor kinde ren met luchtwegaandoeningen. „Dat past wel bij ons", vindt West dorp. „Hopelijk krijgen de kinde ren weer de energie om een instru ment te kunnen bespelen." De 24 uurs marathon begint op vrijdag 2 oktober om zeven uur 's avonds met een rondrit door Sint- Annaland. Om energie te sparen, zitten de muzikanten op een vrachtwagen. Vóór het vertrek la ten de leden ballonnen op als af trap van het evenement. Tussen 20.00 en 23.00 uur geven het fanfa reorkest, de slagwerkgroep en de samenspelgroep een concert in ge meenschapscentrum De Wellevae- te. Daarna begint de lange nacht voor het marathonorkest. De le den krijgen, naast het maken van muziek, steeds vijf minuten bewe- gingsles van gymnastiekvereniging WIK om de spieren soepel te hou den. „Verder hopen we op veel pu bliek", stelt Westdorp. „We heb ben mensen opgeroepen om in py jama te komen. Dat soort leuke dingen maken het voor de muzi kanten een beetje gemakkelijker, want het is echt wel zwaar, hoor." Overigens spelen zo'n veertig le den echt de volle 24 uur. De ande ren, vooral jeugd, doen ongeveer twintig uur mee. Op zaterdagochtend maken de mu zikanten vanaf acht uur weer een rondrit door het dorp. 's Middags komen andere muziekverenigin gen Accelerando ondersteunen. De marathon wordt afgesloten met een concert van alle leden en leerlingen van de muziekvereni ging, het zogeheten Reuze Orkest. www.fanfare-accelerando.nl mmmmmmsmmmmmsmmmmssmem bergen op zoom - De Zeeuws Bra bantse sportvereniging voor Do ven (ZBSD) pakt vandaag en mor gen uit met de werelddovendagen in Bergen op Zoom. Het evenement heeft de naam 'Hand in hand' gekregen, omdat het de bedoeling is dat doven en horenden met elkaar verbroede ren. Vandaag staat helemaal in het teken van de sportiviteit. Vanaf 10.00 uur doen alle dovenscholen van ons land mee aan sportieve ac tiviteiten in het zwembad en de sporthal" aan de boulevard. Ook buiten is van alles te doen. Morgen vindt in de sporthal een infomarkt plaats over alles wat met doven en slechthorenden te maken heeft. Er zijn onder meer workshops en lezingen. Op de Gro te Markt is er onder meer dovento- neel en een stadswandeling met een tolk. Tussen de Markt en de boulevard rijdt een gratis treintje. www.werelddovendag.nl ^ARTIKEL AKTIEPERIODE T/M ZATERDAG 3 OKTOBER 2009 OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940 - 2, MIDDELBURG THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen lijken niet van plan om iets te doen tegen de ver paupering van enkele woningen aan de Grindweg in Tholen. De oude rijtjeshuizen staan aan de zijde van bedrijventerrein Noord en gaan over enkele jaren tegen de vlakte. Het hele gebied wordt dan omgevormd tot een zone met wo ningen, kantoren en supermark ten. De huizen die nu leegkomen, worden door Castria niet meer ver huurd, met langdurende leegstand als gevolg. De CDA-fractie ergert zich aan de verpaupering en de verwildering van de tuinen en stel de schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders. In een kort antwoord stelt het col lege dat het inderdaad geen fraaie aanblik is, maar dat dat nou een maal inherent is aan dergelijke pro jecten. Verder zou Castria er voor zorgen dat de tuinen onderhou den worden en de woningen niet gekraakt kunnen worden. SCHERPENISSE - De zeven samen werkende Oosterscheldecampings en het Nationaal Park Oosterschel- de hebben gisteren de eerste van achttien informatiepanelen ont huld, die de komende tijd op de campings komen te staan. Dat ge beurde in brasserie De Zeester in Scherpenisse. De panelen bevatten informatie over de Oosterschelde, de natuur en de campings zelf Lees dinsdag meer over de samenwer king in ons katern Buitengebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85