Zeeland PZCI Genoeg steun voor plan Slot Ostende Korting BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 2S 33 Het nieuwe Lewedorp Lantaarnpalen massaal vernield almanak Italiaanse kleinzoon zoekt onderduikadres van grootvader op Zeeland in de race voor Europees klimaatcentrum Vrijdag 25 september 2009 Tip? beveianden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ARCHEOLOGIE GroenLinks vindt 2,5 miljoen euro te veel om fundamenten bloot te leggen; WD twijfelt door Frank Balkenende GOES - Het Goese college van B en W kan verder met het plan om de restanten van het middeleeuwse Slot Ostende bloot te leggen en een passage te maken tussen de Singelstraat en de Wijngaardstraat. Een Goese raadsmeerderheid ziet er heil in. Alleen GroenLinks liet gisteravond in de raadscommissie een duide lijk 'nee' horen. Volgens woord voerster Dorith van Ewijk is een investering van 2,5 miljoen euro, overigens gebaseerd op aannames, voor het totale plan in deze crisis tijd onverantwoord. Ze wees erop dat Goes fors moet bezuinigen om het huishoudboekje op lange ter mijn gezond te houden. Goes kijkt vanaf 2013 tegen een structureel begrotingsgat van drie miljoen eu ro aan. Dat moet via een bezuini gingsoperatie worden gedicht. Dit najaar laat de rijksoverheid we ten wat haar eigen, forse bezuini gingen (op een aantal terreinen tot 20 procent) betekent voor de la gere overheden. Volgens Van Ewijk moet Goes rekening houden met extra kortingen van de rijksuit kering. „Daarom is dit plan nu niet realistisch. Het is een droom die aan duigen ligt." De WD is nog niet om. Fractie woordvoerder Sjoerd Heijning vroeg zich gisteravond af wat nu precies de opbrengst van het plan is. Het college wil in stappen histo risch onderzoek doen en als slotak koord de fundamenten blootleg gen. Daarvoor heeft ze de hand ge legd op enkele panden die voor uit voering van het plan in bezit moes ten komen. Dat zijn de voormalige bioscoop Grand Theater en het. Griekse restaurant, dat daar aan is vastgebouwd. Verder is Singel straat 7 (Zeeuwse Koorschool) aan gekocht, evenals Wijngaardstraat 26. De laatste aankoop is noodzake lijk om een passage te kunnen ma ken. Plan is een onderdoorgang te maken. Heijning ziet aan inkom stenkant weinig voordeel en bo vendien zijn de ramingen onzeker, omdat er zich tijdens het project verrassingen kunnen voordoen. PvdA, SGP/CU, D66 en CDA zien het plan wel zitten. Ze wezen erop dat het project vier fasen kent. Möcht het financieel tegenzitten, dan kan altijd een pas op de plaats worden gemaakt. LEWEDORP - Vanuit de lucht is pas echt goed te zien hoe Lewedorp de laatste jaren is veran derd. Het meest in het oog springt de nieuw bouwwijk West-Kraaijertpolder aan de zuid westkant van het dorp (linksonder op de fo to). Die heeft Lewedorp als het ware vierkant gemaakt. Dan is er ook nog de Postweg, die al tientallen jaren dwars door de kern loopt. Tot de opening van de nieuwe A58 in 1970 was het de verbindingsweg tussen Walcheren en Zuid-Beveland. Daarna bleef de oude Rijks weg gewoon liggen. Naar het idee van land- Moniere. - T: 0118-606669 - f' meubel@profi|tiri(cicfefDurg nl GOES - Goes heeft de afgelopen da gen honderd lantaarnpalen in de Goese Polder laten herstellen die door vandalen waren vernield. Op grote schaal waren de zekerin gen uit de lantaarnpalen gehaald. Dar leidde tot een schadepost van tienduizend euro. De gemeente heeft aangifte ge daan van vandalisme. Burgemees ter Dick van der Zaag kondigt nu meer politiesurveillances aan in de wijk. schapsarchitect Jan-Willem Bosch werd hij on langs van een racebaan omgetoverd in een vriendelijke weg met een dorps karakter. foto Peter Buteijn Tip? redactie@pzc.nl Het is een spaarzaam type, die Schouwse. Vol ijver worden bonne tjes uit koffiepakken geknipt, actie- kaarten voor reductie op Eftelingtoe- gangskaartjes volgeplakt en spaar punten voor beestjes, speeltjes, voet balplaatjes en wat er allemaal nog meer passeert vergaard. Alleen die éne kaart van de plaatselij ke bakker wilde - hoewel ze samen met man en kroost te boek staat als grootverbruiker van brood - maar niet volgestempeld raken. Groot was haar vreugde dan ook toen ze zag dat er nog slechts twee stempeltjes ontbraken, goed voor vijf harde euri. Opgetogen plaatste ze haar bestel ling en trok ze de inmiddels al wat verfomfaaide kaart. Voor alle zekerheid keek ze nog even naar de kleine lettertjes op de kaart. En zag een mededeling die ze tot op dat moment over het hoofd had ge zien: 'Deze kaart is geldig tot 31 de cember 2006'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79