61 binnenland 2+1 GRATIS Kinderen kunnen weer lekker schreeuwen deze week bij 'Piloot bekende daden dankzij Maxima' Geen snoepreisjes naar WK voetbal en Winterspelen OVERLAST Geluidsnormen voor schoolpleinen worden geschrapt Ontvoerde peuter teruggevonden Touwtrekken om Hevien vrijdag 25 september 2009 DEN HAAG - De 11 -jarige Hevien (midden) uit Rotterdam maakt zich op voor een partijtje touwtrekken met haar klasgenoten op het Plein in Den Haag. De deelnemers zijn naar eigen zeggen het 'getouwtrek' met Hevien beu. Het meisje dreigt met haar familie te worden uitgezet naar Syrië. De DEN HAAG Minister Cramer schrapt geluidsnormen voor spelen de kinderen op schoolplei nen. Ze slaat klagende buurt bewoners hun juridische wa pens uit handen. door Dylan de Gruijl Bij de Dr. Plesmanschool in Badhoevedorp gaat de vlag uit. Het einde van het uitputtende, juridi sche gevecht met buurtbewoners die klagen over overlast van schreeuwende kinderen is bijna achter de rug. Met dank aan minis ter Jacqueline Cramer (Milieu). Zij maakte gisteren bekend de ge luidsnormen voor spelende kinde ren op basisscholen en crèches vanaf januari te schrappen. „Ik ben daar heel blij mee", zegt schooldirecteur Hildebrand Smit. „Want moeten we de kinderen nu echt binnenhouden, omdat buurt bewoners last hebben van nor maal geluid van een schoolplein?" Door het besluit van Cramer wordt kindergesch reeuw niet meer als overlast beschouwd. De decibelnormen voor stemgeluid bij basisscholen en crèches verdwij nen uit de milieuregels. Buurtbe woners die gegil en gejoel van kin deren bij de rechter willen aanpak ken, krijgen daardoor voortaan nul op het rekest. De afgelopen tijd hadden rechters de handen vol aan klachten over overlast van kinderen. Zo hebben de boze bewoners van woongroep De Cirkel in Badhoevedorp zich verenigd in een actiegroep voor de gerechtelijke procedure tegen de Dr. Plesmanschool. „De overlast is vooral 's ochtends en 's middags, als de kinderen worden opge haald",, zegt een medewerker van de woongroep. Bij kinderdagverblijf Dromelot bij het Amsterdamse Vondelpark liep de situatie eerder dit jaar uit de hand. Woedende buurtbewoners gooiden eieren en huisvuil op het speelplein en een man foeterde de kinderen met een megafoon uit. De rechtszaak die de buurt aan spande werd uiteindelijk gewon nen door de crèche. In Heemstede haalden protesterende bewoners zelfs een overwinning binnen. De school beperkte het speelkwartier om de buurt niet tot overlast te zijn. De zaak trok eind vorig jaar de aandacht van de Tweede Ka mer die maatregelen eiste van mi nister Cramer. Die zijn er nu. Met één pennenstreek slaat zij klagen de buurtbewoners de juridische wapens uit handen. De Nederland se Stichting Geluidshinder is woe dend. „Wat een stemmingmakerij tegen omwonenden", zegt advi seur Jan Kramer. „Je zal maar nachtdiensten draaien en overdag moeten slapen." De zakenrelaties van Nationale Ne derlanden, ING en Aegon hebben pech. Een snoepreisje naar het WK-voetbal in Zuid-Afrika en de Olympische Winterspelen in Van couver volgend jaar zit er niet in. Door de economische crisis hebben Nationale Nederlanden en ING, gro te sponsoren van het Nederlands elf tal, besloten hun 'relatieprogram ma's' te stoppen. Hetzelfde geldt voor Aegon dat het Nederlandse schaatsteam sponsort. „We moeten kritisch kijken naar de kosten", leg de een Aegon-woordvoerder uit. Ook de reisafstand zou volgens sportmarketingdeskundige Frank van den Wall Bakemeespelen. De speelplaats van het kinderdagverblijf Dromelet in Amsterdam waar het begin dit jaar uit de hand liep. Woedende buurtbewoners gooiden na slui tingstijd eieren en huisvuil op het speelplein. archieffoto Klaas Fopma/GPD BUENOS AIRES - De dinsdag in Spanje gearresteerde Nederlands- Argentijnse verkeersvlieger )ulio P. is bij de politie aangegeven door collega's na een discussie over Jor ge Zorreguieta, de Argentijnse va der van prinses Maxima. Dit be richtten Argentijnse kranten.» Het blad Pagina 12 is verguld over de. aanhouding van de voormalige marinevlieger P., die tijdens de dic tatuur zou hebben geholpen tegen standers van het regime boven zee te droppen. Het blad dankt Maxi ma: Gracias, Maxima. De Argentijn se rechter Torres zou Nederland al op 30 december 2008 hebben ver zocht Julio P. aan te houden. Dagblad La Nación meldt dat P. zich als 'vlieger des doods' bloot gaf in een discussie met collega's. Het gesprek kwam via Maxima op de vermeende rol van haar vader, minister tijdens de militaire dicta tuur. P. zei dat zijn collega's geen idee hadden wat er zich tijdens de dictatuur afspeelde. Toen vertelde hij over zijn verleden. De WD wil van het kabinet we ten waarom P. door de screening van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst is gekomen. DELFT - De 2-jarige peuter die gis terochtend in Delft uit een kinder dagverblijf was ontvoerd, is te recht. De politie kon aan het begin van de avond de 35-jarige vader van het jongetje aanhouden. Hij had het kind bij zich. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De vader kon worden getraceerd middels zijn mobiele telefoon. Het 2-jarige jongetje was in een voogdijproce dure aan de moeder toegewezen. Bij de opsporing van het ontvoer de jongetje heeft de politie ge bruikgemaakt van het Burgernet, waarbij mensen worden opgeroe pen uit te kijken naar vermiste kin deren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6