261 zeeland Snoskommer en hond V&D i PRIJZEN CIRCUS Wonen in diensthuizen voorlopig gedoogd LEZEN Schrijfster Anna Woltz warmt kinderen op voor Kinderboekenweek Meer parkeerplaatsen bij begraafplaats T-shirt versieren op knutselmiddag Gemeente verder met afval ondergronds Conference over de etiquette van concert START Zaterdag 26 september 08.00-19.00 uur Zondag 27 september 12.00-18.00 uur Jeugdschrijvers Culinaire strooptocht in Zierikzee Engelse Koormuziek in Dreischor vrijdag 25 september 2009 door Martijn de Koning BRUINISSE - Op het bedrijventer rein in Bruinisse staan negen dienstwoningen die tegen de re gels in als burgerwoning worden gebruikt. De gemeente. Schou- wen-Duiveland voert daarvoor een uitsterfbeleid in: de huidige be woners mogen er blijven, maar mogen hun huis bij vertrek niet verkopen als burgerwoning. De gemeente besloot vorig jaar dit zogenaamde 'scheefwonen' te on derzoeken. Dat gebeurde op ver zoek van graanhandel Van Tuyl. Omwonenden hadden geklaagd over geluidsoverlast. De omgedraai de wereld, meende Van Tuyl; bur gers die niet op het terrein mogen wonen, klagen over de werkzaam heden van de naastgelegen bedrij ven. De gemeente was het daar ZIERIKZEE Op de groenstrook bij de algemene begraafplaats aan De Zille in Zierik- zee komen twintig parkeerplek ken. Er kunnen ter plaatse nu zes auto's staan, maar dat is volgens de gemeente Schouwen-Duiveland te weinig. Om het uiterlijk ter plekke zo 'groen' mogelijk te houden, komt er geen extra verkeersbord en wordt de strook verhard door be tonblokken waar het gras door heen groeit De aanleg wordt betaald uit de in komsten uit parkeerbelasting. ZIERIKZEE Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee houdt woensdag een knutselmiddag voor kinderen. De deelnemers gaan aan de slag met het versieren van een T-shirt. Wie mee wil doen, moet zich opge ven en daarbij zijn of haar maat doorgeven. Aanmelden kan via 0111 413179 of knutselpunt@zeelandnet.nl. Mee doen kost 2,50 euro, leden betalen 2 euro. De middag duurt van 13.30 uur tot 15.30 uur. mee eens. Ze achterhaalde dat er 25 dienstwoningen op het terrein staan. In negen ervan woonden mensen die geen relatie hebben met naastgelegen bedrijven. Die uit hun huis zetten vindt de gemeente wel erg rigoureus. Toch worden bewoners in sommige ge vallen wel getroffen. Bij vertrek kan hun huis immers niet meer- als woning worden verkocht. „Maar dat hadden deze mensen al kunnen weten toen ze hun huis betrokken", zegt Julius Okma van de gemeente. Die is bij eventuele verkoop wel bereid mee te denken over een andere, passende bestem ming voor de huizen. Als een be drijf er een kantoor wil vestigen, kan het die functie krijgen; meldt zich een tandarts die een praktijk aan huis wil beginnen, dan wordt dat eventueel mogelijk gemaakt. ZIERIKZEE De gemeente gaat verder met de aanleg van ondergrondse afvalcon tainers in het centrum van Zierik zee. Volgende week worden ze in gegraven op de hoek van Fontijne en Korte Sint Janstraat en in de Sint Domusstraat ter hoogte van de huisnummers 58 en 60. Energiebedrijf Delta moet vanwe ge de containers een aantal kabels en leidingen omleggen. Vanwege het werk zijn beide straten maan dag en dinsdag afgesloten voor doorgaand verkeer. KLOETINGE Frans musicoloog M. Michel Khali fa is de eerste gast van de reeks soirêes d' hiver die de 'Coeur de Zé- lande' van de Allinace Frangaise houdt. De docent muziekgeschiedenis aan het Amsterdamse Conservatorium vertelt over de achtergronden, eti quette en organisatie van een con cert, zowel in Frankrijk als in Ne derland. 'Achter de schermen bij een concert' begint woensdag 7 ok tober om 20.15 uur in Amicitia in Kloetinge. door Esme Soesman Een paar meiden uit groep 7 en 8 van basis school 't Stoofje in Ou- werkerk beoordelen het boek Alles kookt over van Anna Woltz enthousiast in koor: „Oh, die is zó leuk". De kinderen hebben mazzel. Als opwarmertje voor de Kinderboe kenweek die woensdag 7 oktober losbarst, bracht de Utrechtse schrijfster gisteren een bezoek aan Boekhandel de Vries in Zierikzee. Ook de Sint Willibrordusschool werd aangedaan. Het mag dan nog een kleine twee weken duren voor het tiendaagse boekenfestijn losbarst, in Zierikzee zijn de voorbereidingen al volop In de Kinderboekenweek komen drie schrijvers naar Zierikzee. Ze praten met kinderen van de basis scholen 't Kofschip, Binnen de Veste en de Theo Thijssen. Op 8 oktober komt Bette West era om 15.00 uur. Op 14 oktober komt Thijs Coverde om 13.30 uur langs. Op 15 oktober is Mathilda Stein in Zierikzee present om 14.00 uur. Ook op vd.nl Video's Vandaag op de website van de PZC: video's van het Mosjoen Mannskor en van schrijfster Anna Woltz. Tips? Schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/Schouwen-Duiveland in gang. De boekhandel is een nau we samenwerking aangegaan met de Hema, Stadsbakkerij, restau rant de Proeverij en het Stroopsol- daatje. Ook de scholen die de schrijverssessies bezoeken, dragen een financieel steentje bij. Die ses sies zijn opgezet na een verzoek van directeur Johan van Westen- brugge van 't Kofschip, vertelt boekhandeleigenaar Anne de Ja ger. Ondernemers reageerden en thousiast. Zij brouwen speciaal voor de gele genheid gerechten die afkomstig zijn uit Het Grote Griezelkookboek van Roald Dahl. Het is voor het eerst dat de Zierikzeese boekhan del dwarsverbanden aangaat tij dens de Kinderboekenweek. „Ja, dat is uniek", zegt De Jager. „Maar het thema leent zich er dit jaar ook erg goed voor." 'Aan tafel!' is het thema van de 55e Kinderboe kenweek. Eten en snoepen komt - al dan niet in de vorm van gefanta seerde gerechten zoals snoskom mer - volop voor in boeken. Zoals in Het kookboek van Vos en Haas van Sylvia Vanden Heede tot Het mysterie van de verdwenen koekjes van Ted van Lieshout. Van Bette Westera (die ook naar Zierikzee komt) ligt Ober! Er zwemt een kwal door mijn soep! in de schappen. Het kinderboekenweekgeschenk heet De wraak van het spruitje. Jan Paul Schutten, Vlissinger van ge boorte, gaat daarin op zoek naar de (on)mogelijkheid van een ge zonde spruitjessnack. Anna Woltz schreef De Piz- Het Grote Griezelkookboek is te koop bij de Hema en boekhandel De Vries. Lekkers uit dit boek dat tijdens de Kinderenboekenweek in Zierikzee verkrijgbaar is: Hond uit het vuist je (hotdog bij de Hema), Hoile-kie- zen-vullende-karamels (Stroopsol- daatje), Brami Bokkenpoots choco ladecake en donuts van Boer Bo lus (Stadsbakkerij). De Proeverij serveert snoskommers, draken- boutjes en opstijglimonade. Wie op deze culinaire stroop tocht gaat, kan stickertjes verzame len, waarmee weer een verrassing van de boekhandel bijeen te spa- Woensdag 14 oktober is in Boek handel de Vries een Prins Vads koekhapwedstrójd. Om 15.00 uur. Meer informatie is te vinden op de websites www.boekhandeide- vries.nl en www.kinderboeken- week.nl. door Piet Kleemans DREISCHOR - De Adriaanskerk in Dreischor staat zondag 4 oktober in het teken van Engelse koormu ziek. Het Schouws Kamerkoor ver zorgt onder leiding van gastdiri- gent Dr. David Alinson een Choral Evensong. Op het programma staan koorwerken uit diverse stijl perioden. Zo wordt het Magnificat en het Nunc Dimittis van* Herbert Howells uitgevoerd. Daarnaast zijn werken te beluisteren van Thomas Tallis en Maurice Greene. De Even- songs zijn een initiatief van domi nee Tim Wiersum en hebben in middels een vaste plaats verwor ven onder de diverse bijzondere li turgische vieringen. Doel van de Evensongs is om zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met deze liturgische vorm. Een vorm met een rijke historie die te rug gaat naar oude kloostertradi ties. De liturgie van de Evensong werd ontwikkeld door aartsbis schop Thomas Cranmer. Hij kwam met een nieuwe orde van dienst met de nadruk op de lands taal in plaats van het gebruikelijke latijn. Aanvang 16.30 uur. Kinderen van de basisscholen 't Stoofje in Ouwerkerk, 't Mêêtje in Ellemeet en 't Staepel'of in Renesse luisteren aandachtig naar de verhalen van Anna Woltz. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68