PZCI s Zorgverlener bouwt op Schouwen SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 33 Noorse klanken in Zierikzeese binnenstad Baal pinda's verwondt man almanak Korting Vrijdag 25 september 2009 Snoskommer en hond uit het knuistje te koop in Zierikzee Zeeland in de race voor Europees klimaatcentrum Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl OUDERENZORG SVRZ investeert vijftien miljoen en creëert bijna honderd banen op eiland door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Stichting voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ) in Middelburg bouwt zestien groeps woningen voor ouderen op Schou- wen-Duiveland. Daarmee is een in vestering van 15 a 16 miljoen euro gemoeid. Als de huizen bewoond zijn, biedt dit werk aan bijna hon derd verzorgenden. SVRZ is nog op zoek naar bouwlo caties op Schouwen-Duiveland, maar wil in elk geval bouwen in Nieuwerkerk, Burgh-Haamstede, Renesse en Brouwershaven. „Als het aan ons ligt, slaan we nog dit jaar de eerste paal," zegt SVRZ-di- recteur Mirjam Drost. Drost kan dat zeggen, omdat haar stichting begin deze week bij de Bank Nederlandse Gemeenten een hypotheek afsloot van 103,5 miljoen euro. Dat is genoeg om de komende drie jaar de bouwplan nen van SVRZ te verwezenlijken. De stichting is blij dat een bank, gezien de huidige situatie op de geld- en kapitaalmarkt, een langlo pende financiering verstrekt. Behalve op Schouwen-Duiveland bouwt de stichting in Arnemui- den en 's-Heerenhoek. Drost is in overleg met woningbouwvereni ging Zeeuwland en de gemeente Schouwen-Duiveland. Een ge meente-afvaardiging gaat binnen kort kijken in een kleinschalig woonproject op Walcheren. SVRZ is druk bezig om een net werk van kleinschalige voorzienin gen in de hele provincie Zeeland aan te leggen. Bedoeling is dat zorgbehoevende mensen in hun vertrouwde omgeving kunnen blij ven wonen. Ze hoeven dan niet naar een groot verpleeg- of verzor gingstehuis in een andere plaats. SVRZ is bijna klaar met de om bouw van de eigen verzorgingshui zen naar kleinschalige projecten. SVRZ verzorgt 2500 Zeeuwse ouderen. Er werken 2500 beroeps krachten en ongeveer 1300 vrijwil ligers. SVRZ - dat vroeger Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land heette- is overal in Zeeland ac tief, behalve op Schouwen-Duive land. De stichting voelt zich geen con current van Allévo. „In de progno ses zijn er op Schouwen-Duive land meer verpleegplaatsen nodig dan er zijn. Wij kunnen daar nog bij", aldus Drost. ZIERIKZEE - Voor hen was het onderdeel van het jaarlijkse uitstapje, voor het winkelend pu bliek een aangename vocale verrassing. Het Mosjoen Mannskor - het mannenkoor uit het Noorse Mosjoen - trakteerde de passanten in Zierikzee onder leiding van pianiste/dirigente Ane Rypdal op shanty's in het Noors én En gels. Drijvende kracht achter het uitstapje naar Nederland is de sinds 2,5 jaar in Mosjoen wonende en werkende Rotterdammer Bouke Strikwerda. Het koor deed na het optreden onder de Beuze ook optredens op Neeltje Jans en in Renesse. foto Izaak Verkeste O Voor een video van het optreden, zie: www.pzc.nl/schouwen-duiveland Op woonboulevard de Mortiere - T: 0118-606669 - E: meubel@Drofijtmiddéiburg.nl RITTHEM - Een 42-jarige Vlissinger is in de nacht van woensdag op donderdag gewond geraakt door dat een baal pinda's van duizend kilo op zijn hoofd viel. Het ongeluk gebeurde omstreeks half twee bij een bedrijf aan de Finlandweg in Vlissingen-Oost. De Vlissinger raakte gewond aan zijn hoofd maar bleef wel bij ken nis. De man is met de ambulance naar Ziekenhuis Walcheren in Vlis- singen gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Het is een spaarzaam type, die Schouwse. Vol ijver worden bonne tjes uit koffiepakken geknipt, actie- kaarten voor reductie op Eftelingtoe- gangskaartjes volgeplakt en spaar punten voor beestjes, speeltjes, voet balplaatjes en wat er allemaal nog meer passeert vergaard. Alleen die éne kaart van de plaatselijke bakker wilde - hoewel ze samen met man en kroost te boek staat als grootverbrui ker van brood - maar niet volgestem- peld raken. Groot was haar vreugde dan ook toen ze zag dat er nog slechts twee stempeltjes ontbraken, goed voor vijf harde euri. Opgetogen plaatste ze haar bestelling en trok ze de inmiddels al wat verfomfaaide kaart. Voor alle zekerheid keek ze nog even naar de kleine lettertjes op de kaart. En zag een mededeling die ze tot op dat moment over het hoofd had gezien: 'Deze kaart is geldig tot 31 december 2006'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67