naar oorsprong grijze walvis 27 Belangstelling voor protesttocht valt tegen LétÉ Popkoor Eigenwijs zingt in Grote Kerk Piratenfestival in buurthuis Kameleon Zangmiddag bij Leger des Heils Internationale Lekko-dag voor sleepbootliefhebbers vrijdag 25 september 2009 Op woensdag 30 september 2009 is er een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van De vergadering wordt gehouden in de bestuurskamer van LétÉ, Grevelingenstraat 16 te Middelburg. Aanvangstijd 12,45 uur. Stukken liggen ter inzage bij de bestuurssecretaris. TERNEUZEN Het popkoor Eigenwijs treedt za terdag 26 september op in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneu- zen. Het koor onder leiding van van Christine de Koning bestaat al elf jaar en brengt meerstemmig popsongs ten gehore. Sinds kort wordt het koor begeleid door een band. Het optreden in Terneuzen begint om 15.00 uur. Meer info op www.popkooreigenwijs.com. TERNEUZEN Het buurthuis de Kameleon aan de Leliestraat (ingang Dokweg) in Ter- neuzen presenteert zondag 11 okto ber het eerste Piraten Festival. Tij dens dit muziekevenement treden Nederlandstalige artiesten op: Dan ny Brendo, Chiara, de New Dream- sisters, Zeuwwse Ricky, de Maf- fooos en André Boot. Het Piraten Festival begint om 15.00 uur en duurt tot omstreeks 19.00 uur. De entree is vijf euro. TERNEUZEN De kerk van het Leger des Heils in Terneuzen houdt zondag 27 sep tember een zangmiddag. Door mid del van samenzang worden zo'n twintig geestelijke liederen gezon gen uit de verschillende kerkelijke bundels. De zangmiddag begint om 16.00 uur. Parkeren kan in de parkeergarage aan het Theater plein. Het gebouw van het Leger staat aan de Dijkstraat 90. door Frank van Cooten OOSTBURC - De belangstelling om deel te nemen aan de protesttocht van het ZeeuwsVlaamsProtest (ZVP) van Breskens naar Middel burg op vrijdag 2 oktober valt te gen. Er was op vierhonderd deel nemers gerekend, tot nu toe heb ben zich ito mensen ingeschreven. De organisatie doet een dringend beroep op Zeeuws-Vlamingen zich alsnog aan te melden. Dat kan onder meer via www.zeeuws- ulaamspmtest.nl. Er wordt gevaren met de Lady Ma deleine van de Handelshaven in Breskens naar de Loskade in Mid delburg. De reis terug gaat met bus sen. Het protest richt zich onder meer tegen de aanleg van, in de ogen van het ZVP, te veel nieuwe na tuur. Het ZVP vindt dat de provin cie meer en beter moet luisteren naar haar inwoners en eerst moet zorgen voor voldoende draagvlak alvorens ingrijpende projecten ter hand te nemen. Deelnemers aan de protesttocht schepen 2 oktober in om 8.30 uur. De Lady Madeleine voert de Zeeuws-Vlaamse vlag. ZVP-voor- zitter Guus Langeraert declameert om 12.30 uur op het Middelburgse Abdijplein een petitie. TERNEUZEN - De vereniging voor sleepbootliefhebbers Lekko houdt zaterdag voor de zeventiende keer een internationale Lekko-dag. In het verleden werd de bijeen komst steevast'gehouden in pavil joen Westkant aan de voormalige veerhaven. Nu is gekozen voor het Churchillhotel verderop aan de Scheldedijk. Daar wordt van 10.00 tot 14.00 uur een maritieme ruil beurs voor sleepvaarthobbyisten en fotoverzamelaars gehouden. Lekko zelf presenteert zich met een maritieme shop met boeken, fotomateriaal, clubbladen en aller lei artikelen. Aan de dag wordt meegewerkt door de scheepsmo dellenvereniging Zuid-Zuid-West en Vlissingen, Tugspotters, de sleepdiensten Multraship en URS en de World Shop Society. Om 15.00 uur sluiten sleepboten de Lekkodag af met een vlootshow. Kom naar on\ uityerkoopweèkeud vrijdag 2$ t/nï zondag 27september Openingstriden: vrijdag 25 zaterdag 26 september- 09.00-18.00 uur f. zondac 27 september. 12.00-17.00 uur Wetenschapper Samuel Turvey boort in de ruggenwervel van een grijze walvis. Naast hem wetenschappelijk medewerkster Selina Brace, foto Peter Nicolai Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49