PZCU Kwart bedrijven zoekt een opvolger Vertraging Snowbase 'Avondopening bieb moet blijven' 26 en 27 33 Laatste resten Ambonees woonoord De Haven tegen de vlakte Wetenschappers speuren naar oorsprong grijze walvis Vrijdag 25 september 2009 Zeeland in de race voor Europees klimaatcentrum Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BEDRIJFSOPVOLGING Speeddaten voor ondernemers op tweede 'event' op 17 oktober in Scheldetheater Terneuzen door Frank van Cooten TERNEUZEN - Een kwart van de Zeeuws-Vlaamse bedrijven zoekt binnen nu en vijf jaar een opvol ger. Het bedrijfsleven vergrijst, con stateren Stijn Guilliet en Edwin Eg- gebeen van de lunior Kamer (IK) Zeeuws-Vlaanderen. Stijn ais voorzitter van de IK en Edwin als lid van de commissie be drijfsopvolging doen er alles aan ondernemers die willen stoppen en ondernemers die een bedrijf zoeken met elkaar te 'matchen'. Vorig jaar was de eerste activiteit die twee geslaagde bedrijfsopvol gingen opleverde. Het tweede 'event' is zaterdag 17 oktober om 11.30 uur in het Schel detheater in Terneuzen: Speed daten voor ondernemers. Ze kun nen er kennis met elkaar maken om te ontdekken of een bedrijfsop volging of partnership mogelijk is. „Het is echt een oriënterende dag." Namen van bedrijven die op zoek zijn, noemen Guilliet en Eg- gebeen niet. Uiterste discretie wordt betracht om eventuele on rust onder het personeel te voorko men. „Een bedrijfsopvolging is im mers een gevoelige materie", zegt Guilliet. „Doel van onze commissie is om de partijen onafhankelijk bij el kaar. te brengen. Wij vervullen daar verder geen enkele rol in", vult Eggebeen aan. „Er zijn nogal wat bedrijven die geen opvolger hebben. Van de bakker tot de gro te jongens. Wij richten ons op de middelgrote bedrijven in diverse branches." Op de bijeenkomst in het Schelde theater hebben de deelnemers een badge op hun revers geprikt. Aan de kleuren is te zien wie een be drijf zoekt en wie een opvolger zoekt. Dat maakt het speeddaten eenvoudiger. „We benaderen ook voormalige klasgenoten die best terug willen keren naar Zeeuws-Vlaanderen als ze een geschikt bedrijf kunnen vin den. En vanuit onze netwerken kennen we ook jonge onderne mers die op zoek zijn. Wij probe ren de partijen bij elkaar te brengr en." Deze pogingen blijven overigens niet beperkt tot het 'event' in het Scheldetheater. „De contacten lo pen ook via onze website www.jkinbedrijfnl." TERNEUZEN - Het duurt nog wel tot begin november voordat duide lijk wordt of de Terneuzense ski hal Snowbase wel of geen horeca- vergunning krijgt. Dat verwacht burgemeester Jan Lonink. De ge- meente stuurde de aanvraag voor r een horecavergunning in juni al naar het landelijk bureau Bibob f om de antecedenten van Snowba- i sedirecteur Dennis de Bruijne te toetsen. Het advies van het bureau Bibob had men in Terneuzen vori- L ge week eigenlijk al verwacht. „Dat is niet gelukt", zegt Lonink. „De materie is toch complexer dan gedacht, waardoor het onderzoek langer duurt." Afhankelijk van het advies beraden burgemeester en wethouders zich hoe ze moeten handelen. Of ze wel of geen ver gunning geven en of daar dan spe cifieke voorwaarden aan verbon den moeten worden. In afwach ting daarvan worden de horeca-ac- tiviteiten in Snowbase gedoogd. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bibliotheken in de kleine kernen in Zeeuws-Vlaande ren moeten één avond per week geopend blijven. Daarvoor pleit het Terneuzense gemeenteraadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebe langen) in schriftelijke raadsvra gen. Van Boom is door bezorgde dorpsgenoten in Hoek benaderde Met ingang van maandag 28 sep tember voert de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen in een groot aantal vestigingen nieuwe ope ningstijden in. In de meeste geval len doen de leeszalen hun deuren minder uren open en in de kleine re dorpen worden alle avondope ningsuren geschrapt. „Dit laatste is voor werkenden een groot pro bleem", betoogt Van Boom. In zijn woonplaats Hoek worden openingstijden met 43 procent ver minderd en verdwijnt de avond opening op maandag. Verder ver dwijnen de avondopeningsuren in de bibliotheekvestigingen in Bier vliet, Breskens, Koewacht, Philippi ne, Sluiskil en Vogelwaarde. De leeszalen in Kloosterzande, Axel en Sas van Gent gaan van twee avondopeningén naar één. Van Boom wil dat Burgemeester en Wethouders, als subsidiegever, met de bibliotheek gaan bemidde len dat er in ieder geval één moge lijkheid per kern in de avonduren blijft bestaan. BRESKENS - De laatste resten van een woonoord voor Molukkers in Zeeuws-Vlaanderen gaan deze week tegen de vlakte. De huisjes van het voormalige 'Am bonezenkamp', zoals het oord in de volksmond heette, De Haven in Bres kens verdwijnen voor de bouw van vijftien recreatiebungalows. Het is overigens al decennia geleden dat er Ambonezen woonden in het kwartet woonoorden, dat in de ja ren vijftig in West-Zeeuws-Vlaande- ren verrees. Camping 't Haventje fungeerde ruim dertig jaar als recreatieverblijf na vertrek van de laatste Molukkers uit De Haven. Het terrein aan de Golepoldersedijk verpauperde daarna jarenlang, tot ergernis van veel Bressiaanders. De plaatselijke jeugd speelde nog wel eens in de barakken, maar ver oorzaakte daarbij ook regelmatig overlast. Vorig jaar zomer rukte de brand weer nog uit, omdat een aantal voor malige barakken, vermoedelijk, in brand was gestoken. Een aantal muren werd destijds door de brandweer omver gehaald om spelende jongeren niet node loos in gevaar te brengen. Niet elke Bressiaander bezoekt de Golepoldersedijk dagelijks, maar de veelgeprezen Panoramaroute loopt er wel overheen. Wandelaars en fietsers, uit de streek of van verder weg, zullen het ongetwijfeld waarderen dat het ver vallen kamp plaats maakt voor fris se vakantiehuisjes. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47