sport 39 Cancellara droomt al van de dubbel Ron Vlaar scoort vanaf eigen helft WK TIJDRIJDEN Zevende plaats Moerenhout in WK-tijdrit aangename verrassing Van Eenennaam op non-actief vrijdag 25 september 2009 Fabian Cancellara is aan de laatste meters bezig van zijn triomftocht over Zwitserse wegen. In eigen land werd hij gisteren wereldkampioen tijdrijden. foto Cabriele Putzu door Edward Swier MENDRISIO - Nu het WK-program- ma de komende jaren uitgebreid wordt, kan er wat Koos Moeren hout betreft nóg wel een categorie bij. „Voor machines." De 35-jarige Nederlander, die verraste met een zevende plaats in de tijdrit, wilde direct een renner voor de nieuw op te richten klasse nomineren: Fa bian Cancellara. De Zwitser gaf in eigen land een demonstratie, was letterlijk minuten sneller dan de rest. „Een supermens", concludeer de bondscoach Leo van Vliet na zijn debuut achter het stuur. „Van een andere planeet." Dat Cancellara won, was geen ver rassing. De 28-jarige Beer van Bern is momenteel veruit de beste tijdrijden En het parkoers in en om Mendrisio was natuurlijk ook speciaal voor hem ontworpen. Toch moet je het maar doen. „Maar ik had geen enkel gevoel van zenuwen. Thuis rijden inspi reert alleen maar. Of het mijn bes te tijdrit ooit was, is moeilijk te zeggen. Misschien was dat wel op de Spelen in Peking, maar deze ze ge maakt sowieso kans als de mooiste." Cancellara verbaast het wielermi- lieu reeds jaren, sinds hij bij de ju nioren al alles won. „En werd hij bij de junioren eens verslagen, zo als door Bobbie Traksel in de Grand Prix des Nations in 1999, dan nam hij een week of wat later meteen revanche. Op het WK had hij Bobbie binnen vijf kilometer al te pakken", kan Rabo-opleider Ni co Verhoeven zich levendig herin neren. De Zwitser won dit jaar de pro loog in de Tour en Vuelta en bracht de Ronde van Zwitserland op zijn naam. Die prestaties volg den op een al even fraai 2008. Daarin greep de Zwitser onder meer de eindzege in de Tirre- no-Adriatico, was hij de sterkste in Milaan-San Rerno en excelleerde hij op de Spelen. In Peking won Cancellara de tijdrit en eindigde hij bovendien als derde in de weg wedstrijd. Hij aast ook voor komende zon dag op een hoofdrol. Dat zou uniek zijn, niet eerder won een prof zowel de tijdrit als de weg wedstrijd. „Ik denk dat de dubbel mogelijk is. Ik ben nog sterker dan in het verleden, heb nog meer ver trouwen." Cancellara deklasseerde gisteren HARKEMA - Feyenoord heeft giste ren de derde ronde van de KN- VB-beker bereikt. Harkemase Boys, de regerend zaterdagkam pioen van de hoofdklasse C, die steevast wordt gesteund door een fanatiek publiek, bleek slechts een tandeloze tijger. De ongelijke strijd in Harkema eindigde in 0-5. Hoogtepunt in het duel was een doelpunt van Ron Vlaar. Kort na dat Diego Biseswar en Leroy Fer Feyenoord op 0-2 hadden gezet, zag Vlaar op eigen helft doelman Jacob de Vries te ver voor zijn goal staan. Aangespoord door Kevin Leerdam besloot hij zijn geluk te op eigen bodem de oppositie. Al snel had hij (onder anderen) de vóór hem gestarte Zweed Gustav Larsson te pakken. Larsson op zijn beurt profiteerde van de ideale gangmaking, bleef redelijk in de buurt en werd zodoende (op 1.27) tweede. De Duitser Tony Martin gaf als winnaar van het brons al tweeënhalve minuut toe. Koos Moerenhout verloor in 49,8 beproeven en zag zijn bal fraai over De Vries in het doel vallen. Vlaar: „Ik hoorde dat het een me- tertje of zestig was", sprak Vlaar. „Een heerlijk gevoel, helemaal om dat het ook mijn bedoeling was. Maar je moet er natuurlijk wel een beetje geluk bij hebben." Feyenoord-trainer Mario Been ver ving Vlaar in de rust. Er was ook geen noodzaak de verdediger te la ten staan, aangezien Harkemase Boys aanvallend totaal geen vuist kon maken. De defensie van de Friezen draaide daarentegen over uren, en mocht van geluk spreken dat de schade uiteindelijk beperkt kilometer 3.11 minuten, eindigde op een bewonderenswaardige ze vende plaats. „Ik was wel vertrok ken met een top-tienklassering als doelstelling. Maar onderweg kon ik heel moeilijk inschatten wat mijn prestatie waard zou zijn. Ik merkte wel dat ik constant bleef draaien. Alleen na het klimmetje moest ik steeds mijn ritme weer zoeken." bleef tot vijf tegentreffers. De laat ste twee Feyenoordgoals kwamen op naam van Roy Makaay. „Als wij op het laatst nog wat scherper zijn, wordt de uitslag ho ger", stelde Been vast. „Maar goed, wij zijn blij dat we in de volgende ronde zitten. Wij hebben in zulke wedstrijden natuurlijk alles te ver liezen." Ajax kwam gisteravond met de schrik vrij bij eerstedivisiedub AG- OW. De Amsterdammers leidden na een uur met 0-2, maar kwamen in de slotfase nog in de problemen nadat Nacer Chandli een straf schop had benut. Ajax bleef de Moerenhout verraste dit jaar al eer der in chrono's. De Nederlands wegkampioen, uit Steenbergen, won een tijdrit in de Ronde van Oostenrijk en eindigde als tweede op het NK tijdrijden, achter Stef Clement. Pas toen die vanwege een voetblessure afzegde, mocht Moerenhout meedoen aan het WK. Het ontbrak hem niet aan voorbereiding. „Ik geloof toch niet schande van een verlenging echter bespaard en bekert verder in de derde ronde van de KNVB-beker. Ajax was zonder Gregory van der Wiel en Luis Suarez (in het slot in gevallen) tegen de nummer vijf van de eerste divisie nauwelijks ge vaarlijk. Vurnon Anita opende in de 51e minuut met dank aan AG- OW-doelman Stefan Postma de score (1-0). Hesdey Suart passeer de negen minuut later zijn eigen doelman. AGOW verkleinde in de 77e minuut de achterstand nog door een benutte strafschop van Macer Chadli. Daarna was Wirn Bokila nog dichtbij de gelijkmaker. in tijdrittraining. Tuurlijk, je moet aan je positie op de fiets werken. Maar in een training kan je nooit zo diep gaan als in een wedstrijd." Lars Boom, Nederlandse grootste tijdritbelofte, werd zestiende. Op 4 minuten en 24 seconden van Can cellara! Van Vliet voegde er nog luchtig aan toe: „En dat komt al leen omdat Fabian op het eind nog wat heeft zitten zwaaien." BREDA - Stadionbeheerder Ton van Eenennaam is gistermorgen op non-actief gezet door de directie van NAC. De club verdenkt de Vlissinger van frauduleus hande len. Volgende week donderdag is er een interne hoorzitting. Van Eenennaam zou volgens de leiding van de Bredase club onder meer gesjoemeld hebben met de werktijden van taakgestraften, die bij NAC aan de slag zijn om klus jes op te knappen in het Rat Ver- legh-stadion. Ook zou hij volgens de club wedstrijdkaartjes hebben weggegeven. Van Eenennaam wil op advies van zijn advocaat niet reageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39