Daar zijn ze dan: PRUZEN CIRCUS Gebruikers Vlissingse buurthuizen gaan er niet op achteruit Voor Middelburg en Vlissingen hoefde het niet Politiek café SP over autoluwe binnenstad Landelijke banenmarkt Scholen maken kennis met watersport Voetbalterrein bij basisschool geopend START Zaterdag 26 september 08.00-19.00 uur Zondag 27 september 12.00-18.00 uur RR1 -- Snowbase moet anger wachten w mesammsmm&smz& door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Verenigingen en ande re gebruikers van de buurthuizen in de gemeente Vlissingen hoeven niet bang te zijn dat hun huur om hoog gaat of dat de koffie duurder wordt. Wethouder Frans Prins beloofde gisteravond in de raadsvergadering dat de tarieven gelijk blijven. Wel ziet hij manieren om de welzijns- accommodaties samen met de ge bruikers efficiënter te beheren. Hij zei dat tijdens de behandeling van het voorstel om de achttien ge meentelijke accommodaties toch niet te verzelfstandigen. De gemeente besloot drie jaar gele den dat het beheer van wijk- en buurthuizen geen hoofdtaak van de gemeente is. Daarop is onder zocht of en hoe de accommodaties verzelfstandigd konden worden. Het uitgangspunt daarbij was dat de verzelfstandiging de gemeente MJDDELBURG De Socialistische Partij in Middel burg houdt op woensdagavond 7 oktober haar maandelijkse politie ke café in Ko d'ooooor aan de Lan ge Noordstraat. Thema van de avond is 'een autovrije/autoluwe binnenstad'. Een aantal deskundigen zal zijn vi sie geven over deze kwestie. Het politiek café van de SP begint om 19.30 uur. De Socialistische Partij houdt maandelijks een politiek café over actuele kwesties. REMDEMONSTRATIE Kinderen van Middelburgse basis scholen konden gisteren zien wat de remweg van een auto is. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Op 22 september 2009 is ten laste van D.D. Machielsen, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijf plaats binnen en buiten Nederland, een proces verbaal betekend door NICOLAAS ARNOUT POLDERMAN, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisge ving gegeven van beslaglegging op diens uitkering. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen geen extra geld mocht kosten en dat ook de huurders er niet op ach teruit mochten gaan. Nu, drie jaar later, blijkt uit onderzoek dat ver zelfstandiging onder die voorwaar den onmogelijk is. Over de uitkomsten van dat onder zoek toonden de fracties zich gis teravond niet verbaasd. De SP, Christenunie en de PvdA zeiden bovendien altijd al tegen verzelf standiging geweest te zijn. Wel vroeg een aantal fracties zich af of het college dit voorstel wel goed besproken had met huurders van de buurthuizen. Want het nieuws 'over het in eigen hand houden van de gebouwen heeft voor on rust gezorgd onder de gebruikers. Maar volgens Prins zijn alle huur ders van die accommodaties een paar weken geleden al via een brief op de hoogte gesteld van het voorstel. Over het efficiëntere be heer van de accommodaties praat Prins binnenkort met de huurders. MIDDELBURG Het UWV, Werkbedrijf Walcheren en de Sociale Dienst Walcheren doen donderdag 1 oktober mee aan de landelijke banenmarkt. Die wordt gehouden op het Werkplein Walcheren, in het Stadskantoor aan de Kanaalweg in Middelburg. Bezoekers kunnen er tussen 14.00 en 16.00 uur terecht voor vacatu res, informatie en advies. Het ba- nenevenement staat dit jaar in het teken van kansen. Mensen kunnen onder meer een competentie- en beroepskeuzetest doen. VLISSINGEN Vijf basisscholen uit Vlissingen en Middelburg nemen op 28 en 29 sep tember deel aan de watersportdag Delta Spetters in het Dok op het Scheldeterrein in Vlissingen. De organisatie verwacht dat 170 kinderen kennis komen maken met verschillende watersporten zo als zeilen, surfen, kanoën en roeien. Het programma wordt gecoördi neerd door SportZeeland. Sponsor Delta wil onder meer met dit evenement de watersport in de provincie Zeeland een stimulans geven. BIGGEKERKE Het speelterrein aan de Schuit- vlotstraat in Biggekerke is heringe richt als voetbalterrein voor basis school De Schute. Gisteren werd het officieel in gebruik genomen. Op het speelterrein zijn de speeltoe stellen voor de jongere jeugd en de basketbalpaal vervangen door voet baldoelen en een veld met hek werk. De school had het geld voor de doelen bijeengebracht met een fancy fair. In het kader van de ope ning konden kinderen gisteren meedoen aan een workshop Graffi ti onder leiding van Martijn Prins. Het kan dus wel: starterswo- ningen tegen startersprij- zen, op Walcheren. Ze zijn alle dertig,verkocht. In een maand tijd. Ook dat kan. door Wendy van den Hurk Toen Hans Slemmer zijn architectenbureau over droeg aan Don Monfils, bleef zijn tekentafel staan. Stil zitten, dat lukte de Vlissinger niet. Ook in gedachten hield hij zijn potlood vast. Hoewel hij zich tijdens zijn carrière meestal bezig hield met dure huizen, wilde zijn ergernis over starterswoningen maar niet verdwijnen. Wat nou starterswoningen? „Een prijs van twee ton heeft niks met starters te maken. Dat zijn dik wijls uitgeklede eengezinswonin gen. Maar in mijn optiek hoeft een starter daar helemaal niet in te be ginnen. En dan heeft iedereen het wel over het bouwen van échte starterswoningen; daar zag ik wei nig van terug. Of het moest met kunstmatig verlaagde grondprij zen. Of een hoop subsidie. Maar dan is het geen starterswoning meer, zodra de koper het huis weer te koop zet." Het moest toch te doen zijn? Slemmer maakte een slim ontwerp. De kracht zit 'em in de breedte. „Het is een smalle, die pe woning. Dat betekent een lagere grondprijs, maar ook dat je minder gevel en dak hoeft te bouwen. Dat scheelt geld. En energieverlies." Alles zit erin. Keuken, badkamer, twee slaapkamers, een multifunc tionele ruimte. „Zo weinig moge lijk wanden en deuren, om kosten te besparen. Veel bouwmuren, maar die zijn goedkoop. En dan is het nog goed geïsoleerd ook." De huizen kwamen uit op minder dan 140.000 euro vrij op naam. Apetrots stapte de architect naar Walcherse gemeenten. Teleurge steld keerde hij daarvan terug. „In Vlissingen reageerden ze niet of nauwelijks. 'Er is genoeg', kreeg ik te horen. Oude woningen, ja, waar nog voor een vermogen aan ver bouwd moet worden. Ook in Mid delburg zeiden ze: het zal wel, ga maar naar Woongoed." Maar niet in Veere. Daar werd het idee omarmd, niet in de laatste plaats omdat de jongeren daar zich vaak genoodzaakt zien de stad op te zoeken voor een betaalbaar huis. Twee weken geleden is de bouw ge start: twaalf in de Agathastraat in Aagtekerke, tien in de Aanloop in Domburg en acht in de Onrustpol der in Biggekerke. Voor nog eens zes in Meliskerke is een vergun ning aangevraagd. Slemmer sluit een sneeuwbaleffect niet uit. Omdat grote delen van de huizen prefab zijn, zet bouwer Kambier de huizen in vijf maanden neer. Min der uitdaging? „Juist niet", zegt di recteur André Jasperse. „Het denk werk in het voortraject was span nend. Bovendien moeten er nog al tijd bakstenen gelegd, kozijnen ge zet en tegels geplaatst. De kwali teit? Die is er zeker niet minder om. Integendeel, zelfs. De prefab delen zijn gemaakt onder ideale fa- brieksomstandigheden. Geen verre gende muren, dus. Laat dat sneeuwbaleffect maar komen!" mmmm hmhbr na ff Een impressie van hoe de starterswoningen eruit komen te zien. bron WTS Architecten Ook op vd.nl TERNEUZEN - Het duurt nog wel tot begin november voordat duidelijk is of de Terneuzense skihal Snow base wel of geen horecavergunning krijgt. Dat verwacht burgemeester Jan Loninlc. De gemeente stuurde de aanvraag voor een horecavergunning in juni al naar het landelijk bureau Bibob om de antecedenten van Snowbase- directeur Dennis de Bruijne te toet sen. Het advies had men in Terneu- zen vorige week eigenlijk al ver wacht. „Dat is niet gelukt", zegt Lo- nink. „De materie is toch com plexer dan gedacht, waardoor het langer duurt." Afhankelijk van het advies geeft het college een vergun ning of niet. In afwachting daarvan worden de horeca-activiteiten in Snowbase gedoogd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 26