Zeeland PZC 103 miljoen voor zorgvoorzieningen WALCHEREN 26 en 27 2S 33 FINANCIERING SVRZ sluit 'bouwhypotheek' af bij Bank Nederlandse Gemeenten Klaar voor de winterslaap Baal pinda's verwondt man almanak Korting Vrijdag 25 september 2009 Starterswoningen tegen startersprijzen: het kan dus wel Zeeland in de race voor Europees klimaatcentrum Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Met een 'bouwhypo theek' van 103,5 miljoen euro kan de SVRZ (Stichting Voor Regiona le Zorgverlening) voorlopig door met het bouwen van kleinschalige zorgvoorzieningen in de provin cie. Deze week ondertekende SVRZ hierover een overeenkomst met de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). SVRZ heeft plannen op stapel staan om de komende drie jaar in onder meer Arnemuiden - waar al gebouwd wordt - 's-Heerenhoek, 's-Gravenpolder en op Schouwen- Duiveland te gaan bouwen. Ook SVRZ merkt dat het steeds moeilijker wordt om projecten ge financierd te krijgen. „Gezien de huidige situatie op de kapitaalmarkt is de beschikbaar heid van langlopende financiering een belangrijk vraagstuk", aldus de SVRZ. Er zijn weinig financiers die dit soort contracten nog willen afslui ten, is de ervaring van de stich ting. SVRZ is druk bezig een netwerk van kleinschalige voorzieningen in de hele provincie Zeeland te bou wen. Doelstelling is dat zorgbehoevende mensen in hun vertrouwde omge ving kunnen blijven wonen. Ze hoeven dan niet, zoals vroeger vaak het geval was, naar een groot verpleeg- of verzorgingstehuis in een andere plaats. Een voorbeeld van een kleinschali ge voorziening is het project aan de Clasinastraat in Arnemuiden. Daar worden groepswoningen ge bouwd. Arnemuidenaren die nu nog verzorgd worden in Vliedberg in Koudekerke kunnen straks weer terug naar hun eigen dorp. Dankzij de overeenkomst met de Bank Nederlandse Gemeenten hoeft de SVRZ zich geen zorgen te maken over de financiering van al deze projecten. DISHOEK - Je zou het met de zomerse tempe raturen van de laatste dagen niet zeggen, maar het stormseizoen staat voor de deur. Dat wil zeggen dat de strandhuisjes naar hun winterstalling worden overgebracht. De eigenaren van deze kleurrijke kotjes op het strand van Dishoek hebben de zaak afge sloten. De strandhuisjes zijn klaar voor vertrek naar het adres waar ze hun winterslaap kunnen doorbrengen. foto Ruben Oreel rProf|jt Meubel bestaat 15 jaar. tn dat wil|en we met u vieren. Dus kom snel naar de winkel en vier ons feestje m, Op woonboulevard de Mortiere - T: 0118-606669 - E: meube@profijtmiddefourg.nl RITTHEM - Een 42-jarige Vlissinger is in de nacht van woensdag op donderdag gewond geraakt door dat een baal pinda's van duizend kilo op zijn hoofd viel. Het ongeluk gebeurde omstreeks half twee bij een bedrijf aan de Finlandweg in Vlissingen-Oost. De Vlissinger raakte gewond aan zijn hoofd maar hij bleef wel bij kennis. De Vlissinger is met de ambulance naar Ziekenhuis Walcheren in Vlis- singen gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Het is een spaarzaam type, die Schouwse. Vol ijver worden bonne tjes uit koffiepakken geknipt, actie- kaarten voor reductie op Eftelingtoe- gangskaartjes volgeplakt en spaar punten voor beestjes, speeltjes, voet balplaatjes en wat er allemaal nog meer passeert vergaard. Alleen die éne kaart van de plaatselij ke bakker wilde - hoewel ze samen met man en kroost te boek staat als grootverbruiker van brood - maar niet volgestempeld raken. Groot was haar vreugde dan ook toen ze zag dat er nog slechts twee stempeltjes ontbraken, goed voor vijf harde euri. Opgetogen plaatste ze haar bestel ling en trok ze de inmiddels al wat verfomfaaide kaart. Voor alle zekerheid keek ze nog even naar de kleine lettertjes op de kaart. En zag een mededeling die ze tot op dat moment over het hoofd had ge zien: 'Deze kaart is geldig tot 31 de cember 2006'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25