zeeland 127 Thoolse havens herleven RvS tikt Kapelle op de vingers Heinkenszand in conclaaf ALTIJD 40% TOT 80% KORTING donderdag 24 september 2009 kunstwerken plaatsen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse Openingstijden Vrijdag 13.00 - 17.00 uur Zaterdag 11.00 - 17.00 uur door Jan van Ommen KAPELLE - De gemeente Kapelle moet iets anders verzinnen om het gebruik van anti-hagelkanon- nen) mogelijk te maken, blijkt uit een uitspraak van de Raad van Sta te. Kapelle had een 'list' verzonnen om de geluidoverlast van de harde knallen van de anti-hagelkanon- nen onder het milieuwettapijt te vegen. Zij beschouwde het op slaan van de gasmengsels, die de knallen veroorzaken, als de hoofd activiteit van de anti-hagelkanon- installatie. Het knallen zelf zou een incidentele gebeurtenis zijn die niet zo zwaar meetelt bij het vaststellen van de maximale geluid- overlast. Met die opvatting maakt de Raad van State in de uitspraak korte metten. Het feit dat hagel buien relatief weinig voorkomen betekent volgens de Raad nog niet dat er soepelere geluidnormen mo gen gelden voor de hagelkanon- nen. De uitspraak betekent een opste ker voor campinghouder D. Ver donk aan de Monnikkendijk, die bezwaar had gemaakt tegen de ver gunningen en een domper voor de Kapelse fruitkwekers. Het knal len van de kanonnen leidt tot te veel geluidoverlast in onder meer de woning van Verdonk. In de dichtstbijzijnde woning aan de [achthoek zou een knal binnen nog 14 decibel extra geluid opleve ren. Volgens de onderzoeker van de Raad van State voldoende om iemand ruw uit zijn slaap te wek ken. Fruitkweker B. de longe zei eerder dat de kanonnen dit jaar ne gen keer gebruikt zijn en dat er geen problemen zijn geweest. fXXSSSSSS^^BBS^SSSSBSSSSSS& MEEST GELEZEN 1. Verhoging grondprijs Bevelanden 2. Scholieren winnen filmprijs (foto) 3. Kapelle wil geen automatenhal TIP? MAIL! bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl HEINKENSZAND - Inwoners van Heinkenszand kunnen dinsdag 29 september hun ideeën geven over de toekomst van het gebied rond de Stationsweg. Het zogenaamde 'Stationsgebied' is al een eind opgeknapt door de restauratie van de molen De Vijf - Gebroeders, maar er kan meer, denkt de dorpsraad. De sloop van de Sloelijn biedt nieuwe kansen voor de directe omgeving; welke de bevolking voor ogen staan wil de dorpsraad graag vernemen op de inspraakavond. De raad wil een visie opstellen voor het gebied nu de vrachttreinen en de spoorrails verdwenen zijn. De raad wil graag overleggen met de gebruikers van de loodsen in het Stationsgebied, ondernemers die iets willen begin nen op die plek en de bewoners. Ter plekke wordt in De Stenge een werkgroep opgericht die de verza melde ideeën verder uitwerkt en op haalbaarheid toetst. De bijeenkomst in De Stenge be gint om 19.30 uur. Dit kunstwerk komt in Sint-Maartensdijk te staan. Onderaan zien we de Pluimpot, bovenaan de contouren van het dorp. reproducties Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93