Zeeland Goes maakt zich op voor toekomst PZC O deDRVKKERY BÈVELANDEN-THOLEN 26 en 27 PROJECT Woonservicegebieden 29 Harmonieuze rampoefening e> DOMINICUS Kom naar de vernieuwde showroom in Westkapelle! almanak Leeg Donderdag 24 september 2009 Kunst laat verdwenen Thoolse havens herleven Bij Bath schuilt de duvel in het water 2S Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Goes wil nog voor het ein de van het jaar op papier hebben staan wat er moet gebeuren om de gemeente op het gebied van wonen, zorg en welzijn toekomst- bestendig te maken. Dat beleidsdocument moet de ko mende jaren als leidraad dienen voor zowel het college als instellin gen in het veld, zeggen wethouder Joost Adriaanse en projectleider WMO René Boone van de ge meente Goes. Sinds de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning hebben gemeenten veel meer ver antwoordelijkheid voor het wel zijn van hun inwoners. Het Goese college heeft zich aan het begin van deze raadsperiode al voorge nomen een meer samenhangend beleid te ontwikkelen wat betreft wonen, zorg en welzijn. Er zijn inmiddels al flink wat stap pen gezet, maar er moet veel meer gebeuren. Op basis van enke le rapporten, waaronder dat van Movisie met daarin kengetallen over de Goese sociale infrastruc tuur, is bureau Companen inge schakeld om in kaart te brengen wat er op dit moment is in de wij ken en kernen en wat er zou moe ten zijn; zogeheten 'woonservice gebieden'. „Een goed basisstuk om een verde re visie op te ontwikkelen", aldus Adriaanse. „De leemten zijn hel der, nu moeten we kijken hoe we die gaan opvullen." Volgens het Companen-rapport, dat vanavond door de gemeente raad wordt besproken, laat de spreiding van voorzieningen in Goes te wensen over. In de wijken Oost, Zuid en in Wolphaartsdijk en 's-Heer Arendskerke zit een heel scala, terwijl het in het Goese Meer en de Noordhoek maar ka rig is. „In het verleden is er te veel ad hoe gedaan", zegt René Boone. „Waar het om gaat is dat we goed in kaart moeten brengen welke service we waar willen bieden, voor jong en oud. Dat moet de ko mende maanden duidelijk wor den." Boone en Adriaanse beseffen dat Goes dat niet alleen kan. „Daarom zetten we een samenwerkingsplat- form op met de partijen uit het veld, zodat we in een vroeg sta dium kunnen polsen wat wel en niet realistisch is. Het lastige is dat het beleid moet worden dat zowel op de korte als de lange termijn bruikbaar is. Als gemeente moe ten we proactief zijn." Hoewel het project woonservice gebieden investeringen zal vergen, is het volgens Boone ook een zaak van 'slimme verbindingen' ma ken. „Een breder bereik door beter ge bruik van bestaande voorzienin- Markt 51 Middelburg TonS 886 886 GOES - Na afloop met elkaar aan een glaasje in de kanti ne: „Dan hoor je vaak nog de mooiste dingen", zegt een tevreden oefencoördinator Gert Mulder gisteravond na de grote rampoefening van brandweer Goes, ambulan cedienst en politie. Op het terrein van verkeersschool Dek werd met verve en in goede samenwerking een ongeval nagespeeld met een tussen het wegverkeer neergestort sportvliegtuig, een reeks kettingbotsingen en op de achtergrond een aanhanger met de resten van een XTC-lab. Honderd mensen, waaronder Lotusvrijwilligers, werkten mee. foto Willem Mieras vanavond, 19.00-20.30 uur Marieke Shyarts over De helende reis in de praktijk zaterdag 26 sept. 15.00-16.30 uur La Gioia met als gast Sjoek! meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl HEROPENINGSACTIE GRATIS badkamerwand, stortdouche of bad bij aankoop van een badkamer. De laatste hageischadeauto's bij Zwartepoorte Goes bv Geachte BMW liefhebber, Vorige week meldde ik u dat wij nog 11 BMW's hadden staan met volledig herstelde hagelschade. Op dit moment zijn daar nog een paar van over. Kom deze modellen, die we met een extra korting van 15% over de netto catalogusprijs aanbieden, snel bij ons bekijken. Voordat iemand anders in uw BMW wegrijdt. U kunt ook telefonisch een afspraak met mij maken. Met vriendelijke groet, Zwartepoorte Goes bv William Remeeus Vestigingsdirecteur Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33 4462 GP Goes (0113) 24 52 45 www.zwartepoorte.nl Tip? redactie@pzc.nl Dagelijks komen er bij deze krant de nodige politieberichten binnen. Vaak betreffen het verkeersongelukken, mensen die met een glas te veel op in de auto gestapt zijn, bromfietscontro- les of inbraken. Vaak zijn het serieuze berichten, maar soms is er eentje bij die op de lachspieren werkt. Zoals eerder deze week. In Yerseke was namelijk ingebroken in een leeg staande woning. 'Er is niets uit de woning weggenomen', vermeldde het politiebericht. Sterker nog, de inbreker(s) vonden de woning kennelijk zo kaal, dat ze zo vriendelijk waren geweest om zelfs iets achter te laten: enkele stuk ken gereedschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91