sport 141 Gemankeerde aanloop Morres/Hulst echt alles voor elkaar' NK matchplay voor golfers onder 21 jaar Knappe overwinning van Sasse driebanders Crinham simpel naar tweede ronde WK je^)ndernemer de kaart Actueel Regionaal Nieuws PZC donderdag 24 september 2009 DOMBURG Op de baan van de Doraburgsche Golfclub wordt zaterdag en zondag het Nederlands kampioenschap matchplay onder 21 jaar gehouden. Aan de titelstrijd doen zestien man nen en zestien vrouwen mee die na 1 januari 1988 geboren zijn. Er worden vier rondes gespeeld in het afvalkampioenschap: de acht ste finales en kwartfinales zijn za terdag, de halve finales en eind strijd op zondag. De eerste ballen worden zaterdag om 8.00 uur geslagen. SAS VAN GENT Het driebandenteam van Bottles/ De Parel versloeg in een recht streeks duel medekoploper De Dis tel Biljarts uit Roosendaal met 6-2. De Sassenaren staan voorlopig al leen aan de leiding. Met name Cor de Jonge liet zien waartoe hij allemaal in staat is. René Kuystermans, toch geen doet je, werd kansloos gelaten. Peter Snelders en Cees Baumgarte, die zich herstelde van zijn zeperd van vorige week, zorgden voor de overi ge punten. Theo Platjouw ging on deruit. AMSTERDAM Natalie Grinham is gisteravond voortvarend begonnen aan het we reldkampioenschap squash in het Frans Otten Stadion in Amster dam. De als tweede geplaatste Ne derlandse versloeg in de eerste ronde op overtuigende wijze de Engelse Lauren Briggs met 3-0. De gamestanden waren 11-111-3 11-5. Grinham neemt het vandaag in de tweede ronde op tegen de als tien de geplaatste Australische Kasey Brown. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met een ongewijzig de, maar nog niet volledige selec tie staan de volleybalsters van Morres/Hulst zaterdag in eigen huis voor een eerste krachtproef in de tweede divisie. De formatie yan Guido de Beule neemt het om 17.00 uur op tegen de tweede keus van Nesselande. De oefenmeester roeit al sinds het begin van de voorbereiding met de riemen die hij heeft. Hij kon nog geen enkele keer over zijn sterkste formatie beschikken. Su zanne de Gucht revalideert nog van een schouderoperatie en Eline Colsen was eerder deze week nog onder behandeling van een fysio therapeut. Na het winnen van de districtsbe ker en het ongeslagen behalen van de titel rekent iedereen in Hulst een klasse hoger op een moeilijker seizoen. „Maar de sterkte van de te genstanders is moeilijk in te schat ten", blikt De Beule vooruit. „We zullen iets meer lengte tegenover ons krijgen en op'meer service- druk moeten rekenen. En elke ploeg zal een speelster hebben, die het verschil kan maken." Trainer Luc Chinitor staat bij de vrouwen van Savok in de promo tieklasse voor zijn vuurdoop als coach van een standaardteam. Chi nitor is een echte clubman, train de de jeugd en het derde en twee de vrouwenteam en is Freddy Cha ves opgevolgd. Jacqueline Diele- man is naar Voorwaarts vertrok ken. Lieke Vergeer, die door Morres/Hulst werd begeerd, is ge bleven. „Ze heeft wel heel lang in dubio gestaan", weet Chinitor, die de training met de groep in augus tus heeft hervat. Savok toonde in een aantal oefenpartijen twee ge zichten. „Voor de beker ging het te gen De Sterre goed, maar daarna was het minder. Zaterdag zal blij ken of we er klaar voor zijn." Sandra van Puyvelde hestelt van een operatie aan haar schouder en is naar verwachting pas begin vol gend jaar weer beschikbaar. Ma- non Goethals, Anniek de Milliano en Anke van der Meijden zijn uit het tweede team aan de eerste se lectie toegevoegd. De trainer voor ziet in zijn jonge spelersgroep een belangrijke rol voor de routiniers. „Ik hoop dat we ons zonder al te veel stress kunnen handhaven." De mannen van Voorwaarts uit Axel beginnen met een selectie van twaalf spelers aan een nieuw avontuur in de promotieklasse. Trainer Cor Verschelling spreekt van een grote uitdaging. „Het zal vooral in de eerste helft van de competitie wennen zijn ver wacht hij. „We zijn nog niet zo gek lang in training, maar ik heb steeds over een complete groep kunnen beschikken. Dat is natuur lijk ideaal. Ik heb het gevoel dat we er klaar voor zijn. De jongens zien het zelf ook positief in. Ze zijn tijdens de training enorm gre tig-" Verschelling put moed uit het op treden voor de beker, waarin on der meer tegen WS'92 werd gelijk gespeeld. „We zullen sneller moe ten spelen en gevarieerder, willen we onze tegenstanders kunnen verrassen." De trainer mikt op behoud en ver wacht hoe dan ook een leerzaam jaar. „In alle opzichten. We zullen ook moeten leren verliezen, want dat zijn we niet gewend geweest. Ik hoop dat we ook dan een team zijn." Tafeltennisvereniging Sint Aloysius is op 25 september 1959 opge richt en viert zaterdag het vijftigja rig bestaan. Om 10.00 uur begint: een toernooi voor leden en oud-le den, waarna aansluitend een warm en koud buffet volgt. Om 20.00 uur houdt de jubilerende club een receptie. Jo Boogaert, Bennie van Damme en Etienne Delforge vormden het eerste team, begonnen in de twee de klasse en promoveerden na het kampioenschap meteen naar de hoogste afdeling van Zeeland. Wilfried Dumez, Jeanne de Waal, André Louwen en Vivian Blanckae- rt behaalden nationale titels bij de jeugd. René van Dijk, Frans van Wa terschoot en Wilfried Dumez dron gen in 1972 met het eerste man- nenteam door tot de promotie-ere klasse en behoorden tot de beste twaalf van Nederland. Jeanne de Waal en de zussen Ster- ra en Vivian Blanckaert speelden in de landelijke ereklasse bij de beste zes teams van Nederland. Hun suc cesvolle carrière duurde tot 1982. Als nasleep van een breuk tussen Remy Mangnus en het bestuur tel de de club in 1990 nog slechts twee teams. Momenteel telt Sint Aloysius 38 leden, van wie er een twintigtal in de laagste klassen van de districtscompetitie speelt. en te drinken, wij stonden erin te spelen. Het was elke thuiswed strijd sensatie, zeker als Camiel Vael binnen kwam. Camiel was sla ger, kwam dikwijls iets later en was de gangmaker. Het is ont zettend leuk om voor zoveel sup porters te spelen. Ze hebben ons dikwijls aan de overwinning ge holpen. Je kreeg gewoon vleugels." Verplaatsingen maakten de teams met de blauwe Volkswagenbus van Mangnus. „Die moesten we ge regeld aanduwen", weet Dumez. „Als de motor kapot was, haalde Remy die eruit en repareerde hem. Ik weet nog dat we eens uit Zwolle terugkwamen in een sneeuwstorm. De ruitenwissers de den het niet. Hebben we de hele reis met onze armen de ruiten schoon moeten maken. De volgen de dag kreeg ik vrij van school, om dat ik Nederlands kampioen ge worden was." In zijn streven tot de absolute top te behoren, organiseerde Remy Mangnus allerlei nevenactivitei ten, die geld opbrachten. Zo kreeg hij het voor elkaar dat in Hulst tus sen de profs van Manchester City en Lokeren werd gevoetbald en richtte hij zich aan het eind van de jaren zeventig steeds meer op het houden van rollenwedstrijden. Dat was één van de aanleidingen tot een breuk met de club. „Hij wil de een omnivereniging", weet Du mez. „Ik vind het nog steeds heel jammer dat het fout is gegaan. Er kwamen mensen van buitenaf, die een echt bestuur wilden. Dat was er nooit geweest, want Remy was het bestuur." Blanckaert: „Hij luis terde eigenlijk alleen naar René van Dijk. René werd nooit kwaad en probeerde altijd heel veel moei te te doen om iemand met argu menten te overtuigen." Net als Wilfried Dumez „slaagde Van Dijk er niet in de breuk te lij men. Sint Aloysius handhaafde zich met het vrouwenteam nog een paar jaar aan de top, maar viel daarna ver terug. De club overleef de echter een complete leegloop, trok weer leden aan en speelt in middels op een bescheidener ni veau. Wilfried Dumez en Vivian Blanckaert zijn verantwoordelijk voor de inrichting van de tentoonstelling over vijftig jaar Sint Aloysius. foto Camile Schelstraete Remy. Hij wou dat we meer kon den trainen en wou een eigen zaal achter zijn huis. Niemand zag het zitten, maar het gebeurde wel. Heel veel clubleden hielpen mee. Met beton storten, metselen, tim meren, met alles. We speelden er prachtige thuiswedstrijden." Blanckaert: „Iedereen zat te roken Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89