van de Visserijbuurt boven' Polderbewoner wint zaak glastuinbouw Secretarissen houden jaarcongres Terneuzen Bomen kappen bij spoorempiacement De Blide actief tijdens landelijke Burendag Avondje over AOW in Terneuzen Risico's voorstellen aan raad vaak mistig donderdag 24 september 2009 WESTDORPE Een bewoner van het poldergebied bij Westdorpe waar een groot kas sencomplex is gepland, is gisteren in gelijk gesteld door de Raad van State. Volgens de Raad van State is verwerving van zijn woning nodig voor de uitvoering van het project, terwijl het huis buiten het plange bied is gelaten. De Raad van State heeft op dat punt het bestemmings plan Glastuinbouwgebied Kanaal zone vernietigd. Een boer in de pol der is niet in het gelijk gesteld. Hij moet wachten tot verbreding van de Tractaatweg aan de orde komt. TERNEUZEN De hoogste ambtenaren van ge meenten uit heel Nederland ko men vandaag en morgen samen in Terneuzen. De gemeentesecretaris sen van Zeeland zijn dit jaar gast heer voor het jaarcongres van de verenigingen van gemeentesecreta rissen. De bijeenkomst vindt hoofd zakelijk plaats in het Scheldethea- ter. Op het programma staan onder meer lezingen en groepsdiscussies. De secretarissen bezoeken ook de nieuwe publiekshal en maken een tour langs de sluizen en Dow. TERNEUZEN ProRaii kapt zaterdag 26 september een aantal bomen ter hoogte van het spoorwegemplacement in Ter neuzen. In de betreffende bomen zijn geen nestelende vogels gecon stateerd. Op de plaats waar nu de bomen staan zal een hek worden geplaatst. Omwonenden kunnen van het kappen geluidsoverlast kunnen hebben. Er worden name lijk verschillende lawaaiige appara ten gebruikt zoals een kettingzaag een een versnippermachine. TERNEUZEN TERNEUZEN - De AbvaKabo FNV Zeeuws-Vlaanderen houdt donder dag 15 oktober een avond over de AOW in het vakbondskantoor aan- de Guido Gezellestraat in Terneu zen. Bestuurder Ella Milikan houdt een spreekbeurt over dit on derwerp, waarna er gelegenheid is voor discussie. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. Woonzorgcentrum De Blide in de Terneuzense wijk Triniteit organi seert in het kader van 'burendag' enkele activiteiten samen met buurthuis De Kameleon. De bedoe- ling is dat jongere en oudere inwo ners nader met elkaar kennis ma ken. Op zaterdag 26 september no digt De Blide jong en oud uit voor koffie met appeltaart. Er is ook een optreden en een ballonnenact. In november worden er nog meer ac tiviteiten gehouden. Meer info hier over op www.deblide.nl. SLUIS De financiële risico's van raads voorstellen in Sluis zijn vaak mis tig. Dat vindt de fractie van Ge meentebelangen. De fractie dient daarom vanavond in de raadsverga dering een motie in om een zoge naamde risicoparagraaf in de voor stellen op te nemen zodat de raad zich vooraf een goed oordeel kan vormen over de risico's. Gemeente belangen vindt dat belangrijk ge zien de slechte financiële positie van de gemeente Sluis. Bij de voor jaarsnota is hier al door de fractie verontrusting over uitgesproken. www.tmcwoonwinkels.nl De bewonerswerkgroep van de Visserijbuurt hoopt dat de desolate aanblik verandert door een laan van Papendrecht te maken. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81