261 zeeland 'Haal het maritieme karakter 'Optreden B en W is verwarrend' Informatiebijeenkomst over sanering De Rape INSPRAAK Bewoners dragen ideeën aan voor opknappen Visserijbuurt Breskens Film over Alzheimer in Terneuzen almanak Leeg Banenmarkt op nieuw Werkplein in Terneuzen donderdag 24 september 2009 lawtiwiaiiia S' door René Hoonhorst door Wout Bareman terneuzen - Het gebeurt steeds va ker dat burgemeester en wethou ders van Terneuzen tegenstrijdige geluiden laten horen. Ze spreken elkaar tegen of corrigeren elkaar openlijk. Het raadslid Pim Broek- huysen (eigen lijst) verbaast zich daar hogelijk over. Hij noemt twee recente voorbeel den. „De burgemeester laat een ballonnetje op om de Braakman te verzilten, waarna wethouder Co van Schaik de eerste de beste gele genheid aangrijpt om het idee lek te schieten door te zeggen dat het absoluut geen collegestandpunt is. Tweede voorbeeld: de burgemees ter maakt zich zorgen over het uit blijven van bedrijven aan de Autri- chehaven en prompt laat wethou der Van Waes weten dat het er goed voor staat." Broekhuysen noemt ook het ge hannes rond de inspraak over de speelkooi op Othene. Eerst mocht wel worden ingesproken, daarna weer niet. Het raadslid spreekt van een regelrechte blamage. Broekhuy sen streng: „Dit mag niet meer voorkomen!" Hij wil van het colle ge weten of de leden van plan zijn voortaan weer met één mond te spreken. Ook is hij benieuwd of B en W het met hem eens zijn dat de tegenstrijdigheid een vreemde indruk maakt op de bevolking. En ten slotte vraagt hij zich af of er tussentijds is geschoven met de portefeuilles omdat iedereen zich plotseling met alles bemoeit. MEEST CELEZEN 1. Dode bij bedrijfsongeval Hulst 2. Niet schrikken van sirenegeloei 3. Geen ambulancetekort STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto De leden van de Sluise commissie Ruimte schrokken er vorige week van. Een in spreker die de ge meente complimenteert, horen ze niet vaak. Maar Sjaak Oosterling van de bewonerswerkgroep Visse rijbuurt wilde de gemeentebe stuurders graag laten weten dat de Bressiaanders ingenomen zijn met de uitnodiging om zelf met ideeën te komen over de verfraaiing van hun wijk. Vervanging en aanpassing van rio lering en bestrating in de wijk staan begin volgend jaar op de rol. Door de aanleg voor onder meer een gescheiden rioleringssysteem te combineren met het voor bewo ners én toeristen aantrekkelijker maken van de wijk kan Sluis een beroep doen op een forse bijdrage uit het tweede Plattelandsontwik kelingsprogramma (POP2). Burgemeester en wethouders stel len zich voor dat het verleden van de Visserijbuurt niet alleen her leeft in 'harde, maar ook in zachte sporen'. Zo kunnen in de bestra ting bijvoorbeeld maritieme accen ten komen. Tegelijkertijd gevels in verschillende straten de buurt op fleuren met schilderijen, gedichten of verhalen over de visserij, stelt het college zich voor. Het dagelijks gemeentebestuur dringt de bewoners niets op. Aan leg en uitvoering van diverse ver fraaiingen vinden plaats na 'opti male afstemming' met inwoners, ook al omdat buurtbewoners wor den geacht speelplekken en straat- meubilair te beheren en te onder houden. De bewonerswerkgroep, met vertegenwoordigers uit zes straten van de buurt, heeft de uit nodiging van het gemeentebe stuur met beide handen aangegre pen. Ze trokken door hun woon wijk en stelden een wensenlijst op. Van lantaarnpalen en spiegels in brandgangen tot een zebrapad over het Molenwater naar de open bare basisschool. Van lagere be planting en verlichting voor betere sociale controle rond de speeltuin achter de Scheepvaartlaan tot in- steekhavens voor parkeerders aan Steenoven. Van banken en tafels Opknapbeurt voor bewoners en toeristen Herinrichting van de Visserijbuurt leidt tot een aantrekkelijkere woon- en leefomgeving voor be woners en vergroot de recrea- tief-toeristische potentie van Bres kens. Door de wijk direct na de - ge plande - vervanging van de riole ring op te knappen, kan Sluis een beroep doen op subisidie voor plattelandsontwikkeling. De totale kosten bedragen 320.000 euro. Van dat bedrag krijgt Sluis 150 mille subisidie. De kosten voor verbetering van de riolering waren al gereserveerd en ook de rentekosten voor voorfi nanciering zijn al gedekt. De gemeenteraad van Sluis besluit vanavond of de 'valorisatie van de Visserijbuurt' volgend jaar begint. bij de waterpartij tot aan een tafel tennistafel en een knikker of jeu-de-boulesbaan voor de oudere jeugd. Van een hondenuitlaatter- rein tot nieuwe beplanting. Als het aan de bewonerswerk groep ligt, ondergaat Papendrecht de grootste metamorfose. De straat wordt door velen gebruikt als racebaan van en naar bedrijven terrein Deltahoek. Tot achter woonflat De Remise ligt er asfalt, maar daarna liggen de klinkers schots en scheefin het wegdek. „Na vervanging van de riolering komt er natuurlijk nieuwe bestra ting. Het zou leuk zijn om in het nieuwe wegdek maritieme afbeel dingen te verwerken: vissen of bootjes in een afwijkende klinker kleur bijvoorbeeld", betoogt Anita Geervliet tot enthousiasme van de andere werkgroepleden. Als het aan Geervliet ligt, komen er ook boompjes of maritieme ele menten als verkeersremmer in de straat. Vóór de werkgroep haar wensen officieel aan de gemeente kenbaar maakt, geeft ze eerst de buurtbewoners tot 4 oktober de kans om eigen, eventueel nog on bekende wensen te ventileren. In de Hulludwarsstraat staan de enige huisjes van de Visserijbuurt die de oorlog overleefden. Naar het voorbeeld van deze drie visserswoninkjes zijn verderop in de straat enkele nieuwe huizen gebouwd. Bewoonster Anita Geervliet heeft een boompje voor haar huis op straat staan. „Zo staat er nooit een geparkeerde auto voor mijn raam. Daarnaast is het boompje een prima verkeersremmer. Ik zou het niet gek vinden als op meer plaatsen in de buurt boompjes op straat zouden worden geplant om de snelheid af te remmen." Het idee van Geervliet om het karakter van de Visserijbuurt uit te laten komen in nieuwe bestrating vindt brede weerklank bij de bewo nerswerkgroep. „Van bijvoorbeeld boten en vissen in een andere kleur klin kers zou de buurt enorm opvrolijken." foto Peter Nicolai Aan de voorgevel van enkele woningen aan Steenoven hangt nog een origi neel bankje. Vanaf zo'n bankje keken bewoners net na de oorlog vaak naar spelende kinderen in de straat. De bewonerswerkgroep zóu het leuk vinden dat de huizen die op het Molenwater uitkijken allemaal weer zo'n zitje on der het raam krijgen. „Je kunt mensen natuurlijk niet verplichten om zo'n bankje te laten aanbrengen, maar het zou wel leuk zijn als de huizen alle maal worden opgefleurd met eenzelfde zitmeubeltje", vindt Marloes de Gardeijn, bewoonster van Steenoven en lid van de werkgroep. Een beton nen tafeltennistafel en een jeu-de-boulesbaan maken de wijk aantrekkelij ker voor de oudere jeugd. Als er dan ook nog een rijtje insteekhavens voor parkeerders komt, is Steenoven prachtig opgeknapt. foto Peter Nicolai 8 SS8888 8WK fflBB W&MW&SfflSMSSSat s» y A'5ESSSS 4 SSS terneuzen - In het kader van We reld Alzheimerdag wordt vanmid dag in View Bioscoop in Terneu zen om 14.00 uur de film 'Away from her' vertoond. De filmmiddag is georganiseerd "ïzxf-a ssa door de werkgroep Alzheimer Zeeuws-Vlaanderen. Vooraf is er koffie en na de film kan er worden nagepraat. De kosten bedragen 5 euro per per soon. Tip? redactie@pzc.nl Dagelijks komen er bij deze krant de nodige politieberichten binnen. Vaak betreffen het verkeersongelukken, mensen die met een glas te veel op in de auto gestapt zijn, bromfetscontro- les of inbraken. Vaak zijn het serieu ze berichten, maar soms is er eentje bij die op de lachspieren werkt. Zoals eerder deze week. In Yerseke was namelijk ingebroken in een leeg staande woning. 'Er is niets uit de woning weggenomen', vermeldde het politiebericht. Sterker nog, de inbreker(s) vonden de woning kennelijk zo kaal, dat ze zo vriendelijk waren geweest om zelfs iets achter te laten: enkele stuk ken gereedschap. hulst - De gemeente Hulst houdt dinsdag 29 september een informa tiebijeenkomst voor bewoners van woonwagen centrum De Rape' over de sanering van het terrein van het woonwagencentrum. De gemeente wil de bodemveron- tereiniging daar vanaf maandag 5 oktober laten verwijderen. De saneringswerkzaamheden rich ten zich hoofdzakelijk op het voor malige sloopterrein en op de ber men van de toegangsroute. Daar naast worden ook enkele andere kleinere delen gesaneerd. Uit eer der uitgevoerde bodemonderzoe ken is gebleken dat er geen vervui ling zit op de delen van het terrein die nog bewoond zijn. Als de werk zaamheden volgens planning ver lopen, worden ze eind dit jaar afge rond. Het is de bedoeling dat na de sane ring het terrein wordt heringe richt. Er wordt zoveel mogelijk bestaande beplanting en natuur heplant. Daarnaast worden de de len die niet langer voor bewoning worden gebruikt ook ingericht als natuur. De informatiebijeenkomst voor woonwagenbewoners en andere belangstellenden vindt plaats in de commissiekamer van het stadhuis. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. terneuzen - De landelijke banen markt op donderdag 1 oktober wordt voor Zeeuws-Vlaanderen ge houden in het niéuwe Werkplein in het Terneuzense stadhuis. Be zoekers kunnen er van 14(00 tot 20.00 uur terecht. Veel werkgevers, onder andere Eyke Hogendoorn Group, restaurant Ter Kade, ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, de fensie, opleiders en uitzendbu- reau's staan in Terneuzen klaar met vacatures, informatie en ad vies. Om 18.30 uur is er een presen tatie van 'Ondernemend de uitke ring uit'. Daarin ondersteunen Ra bobank en ROC samen met UWV Werkbedrijf mensen bij het star ten van een eigen bedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80