binnenland 17 bedelstaf, het geld is er wel' De grootste keus uit de beste kwaliteit met de hoogste korting! Fabriekswinkel Scholieren de straat op met kinderzegels Kleuter omgekomen door vallende schouw Politie hoort getuigen in zaak tankstation donderdag 24 september 2009 foto Phil Nijhuis/GPD helpt een klant in de showroom. zou kosten, schrok hij zich rot. „Daar begin ik dus niet meer aan." De klanten die de showroom van autoverkoper Van de Velde nog durven binnenstappen, nemen va ker dan in het verleden zelf geld mee. Waar dat vandaan komt? „Je weet nooit zeker of het spaargeld is of dat ze uit gêne niet willen zeg gen dat ze al een financiering heb ben lopen." „Er heerst schuldangst", zegt Ver geer. Nog nooit heeft hij zo'n grote daling van verstrekte kredieten ge zien als in de eerste zeven maan den van dit jaar. Het is duidelijk dat men zich minder in de schul den wil steken, vertelt Vergeer, en dat is ook terug te zien in de 'tegen- post' van het kopen op afbetaling: de spaartegoeden van Nederlan ders zijn al maanden bezig aan een spectaculaire opmars. „We zitten niet aan de bedelstaf het geld is er wel." Ook de regels voor kredietverstrek kers zijn strenger geworden, met als doel de consument af te schrik ken. In de spotjes van kredietverle ners als Frisia en Becam, waar blije gezinnen nieuwe keukens aanschaf fen, moet van toezichthouder AFM voortaan een waarschuwing staan: 'Let op! Geld lenen kost geld'. Loopt het kopen op krediet sterk terug, de roodstand op betaalreke ningen daalt maar mondjesmaat. Henriëtte Raap-Scheele van Cen- tiq, het informatieplatform voor geldzaken, heeft daar wel een ver klaring voor. „Consumenten zijn zich helemaal niet bewust van de hoge rente die ze moeten betalen voor rood staan." Jaarsma van de NWK maakt zich al jaren zorgen over de roodstand. „Net als de cre ditcard zien consumenten rood staan niet als een schuld, terwijl de rente veel hoger is dan op veel an dere leningen." De rekenhulp De digitale huishoudboekjes ruk ken op. Banken, het Nationaal Insti tuutvoor Budgetvoorlichting (Ni- bud) en commerciële partijen pro beren de consument eenvoudig in zicht te geven in de eigen finan cien. Een overzicht van de belang rijkste rekenmodules op internet: Website: www.financielecheck- list.nl. Opgezet door: Nibud en AFM. Mogelijkheden: geen kant-en-klaar huishoudboekje, maar de site helpt wel om inzicht in financiële zaken te krijgen. Website: www.yunoo.nl. Opgezet door drie studenten. Mogelijkhe den: geeft een totaalbeeld op basis van een of meer bankrekeningen en biedt besparingstips. Ook is er een discussieforum. Website: www.nibud.nl. Opgezet door Nibud. Mogelijkheden: Nibud biedt diverse rekenmodules. De nieuwste is de werkloosheidsbere- kenaar, waarmee inzicht wordt ge geven in gevolgen van baanverlies. Centiq, informatieplatform voor geldzaken, waarschuwt voorzichtig te zijn met het achterlaten van per soonlijke gegevens bij commer ciële partijen. RIJSWIJK RIJSWIJK - De Kinderpostzegelactie 2009 is gisteren begonnen. Meer dan 200.000 kinderen uit de groe pen zeven en acht van zesduizend basisscholen gaan op pad om ze gels en kaarten te verkopen. Het thema van deze actie is, net als vo rig jaar, „Laat kinderen leren". De actie bracht vorig jaar een recordbe drag van 9,6 miljoen euro op. UDENHOUT Een ongeluk bij een bedrijf in Uden- hout dat historische bouwmateria len verkoopt, heeft gistermiddag een 5-jarig meisje uit Tilburg het le ven gekost. Het kind kwam onder een natuurstenen schouw terecht toen die omviel. Dat meldde de po litie. Het ongeluk gebeurde in de toonzaal van het bedrijf. Het slacht offer was daar met haar vader. DORDRECHT Na een getuigenoproep heeft de po litie veertig verklaringen gekregen van mensen die maandag het dode lijk ongeval bij een tankstation langs de A27 hebben gezien. Het gaat zowel om mensen die op dat moment bij de Esso-vestiging aan wezig waren en automobilisten die langsreden. Dat maakte de poli tie gisteren bekend. Een greep uit onze collectie: SOLA PANNEN ZIJN GESCHIKT VOOR ELKE WARMTEBRON. Bestekset j model Ibiza 12-persoons, 130-delig zilverwit edelstaal in fraaie giftbox Kookset I model AtlanticaRf 4-delig, zilverwit edelstaalV^q Kookset model Monaco 4-delig, zilverwit edelstaal/S met impactbodem 1^1 w Bestekset model Montreal 9-persoons, 90-delig zilverwit edelstaal 18-10 J" in fraaie giftbox V Magdalenastraat 2-4 Goes Telefoon 0113 - 21 11 11 Tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Mar* ma gesloten di 10.00-18.00 uur l wo 10.00-18.00 uur do 10.00-21.00 uur* vrij 10.00-18.00 uur za 10.00-17.00 uur Bestekset I model Palazzo 9-persoons, 90-delig zilverwit edelstaal Sj' in fraaie giftbox Kookset model Galaxy 4-delig, zilverwit edelstaal met impactbodem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7