PZC Brede actie tegen sloop Den Dullaert ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 2S 29 VERHUIZING BIBLIOTHEEK Bewoners wijk rond gemeenschapscentrum massaal tegen ontmanteling Breskens kan komende decennia nog heel wat bedrijven herbergen De Boevere niet in gemeenteraad déDRVKKERY Drieënhalf jaar voor afpersing en oplichting I Donderdag 24 september 2009 Haal het maritieme karakter van de Visserijbuurt boven Bij Bath schuilt de duvel in het water Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Bewoners van de Dullaert- wijk in Hulst spreken zich massaal uit tegen de verhuizing van de bi bliotheek uit gemeenschapscen trum Den Dullaert naar de binnen stad. Van de 1800 benaderde huis houdens verklaren 1782 zich tegen de verhuizing. Slechts vier mensen zijn er voorstander van om de bi bliotheek onder te brengen in het nieuw te bouwen vermaakscen trum aan de Houtmarkt, waar ook een theater in is voorzien. De be sturen van de stichting Den Dul laert, de wijkraad en de buurtver eniging zijn blij met de uitkomst. Zij laten het niet bij de actie in de omgeving van het gemeenschaps centrum zelf, maar breiden hun protest de komende week uit naar de hele gemeente. In alle dorpen worden via de wijk- en- dorpsra den in totaal drieduizend affiches verspreid met een tekst die duide lijk maakt dat de bibliotheek be houden moet blijven voor Den Dullaert. Het verzoek aan de inwo ners is om zo'n pamflet voor het raam te hangen. Inmiddels heeft het college van burgemeester en wethouders een verklaring laten uitgaan dat er nog geen besluit is genomen over de mogelijke ont manteling van het gemeenschaps centrum. Wethouder Frans de Vries liet zich dat vorige week ont vallen ter toelichting op een passa ge in de financiële nota Hulst Her schikt. Daar staat onderzoek in naar de consequenties van de ver huizing van functies uit Den Dul laert naar het vermaakscentrum. De wethouder ventileerde toen de gedachte om na verhuizing van bi bliotheek, theater en vergaderac commodatie uit Den Dullaert die ruimten te slopen en er woning bouw mogelijk te maken. De fracties van CDA, Algemeen Belang Groot Hulst en de SP heb ben zich al uitgesproken tegen de ontmanteling. De WD is in princi pe voorstander. De PvdA liet giste ren weten dat er 'hele goede argu menten moeten zijn voor verplaat sing van de bibliotheek'. Progres sief Hulst en Groot Hontenisse hebben nog geen standpunt. BRESKENS - Naast bedrijventerrein Deltahoek naar schatting, eerste tien jaar is al een groot kocht aan constructiebedrijf Van Vugt. Die al len op economisch betere tijden. Andere gega- heeft Breskens de komende drie decennia 'voetbalveld' bouwrijp gemaakt. Een deel van op Deltahoek gevestigde onderneming wacht digden voor Breskense bedrijfsgrond hebben nog wel ruimte voor grote bedrijven. Voor de, dat terrein heeft de gemeente Sluis al ver- echter nog even met de bouw van nieuwe hal- zich nog niet gemeld. luchtfoto Peter Buteijn De laatste hagelschadeauto's bij Zwartepoorte Goes bv Geachte BMW liefhebber, Vorige week meldde ik u dat wij nog 11 BMW's hadden staan met voltedig herstelde hagelschade. Op dit moment zijn daar nog een paar van over. Kom deze modellen, die we met een extra korting van 15% over de netto catalogusprijs aanbieden, snel bij ons bekijken. Voordat iemand anders in uw BMW wegrijdt. U kunt ook telefonisch een afspraak met mij maken. Met vriendelijke groet, Zwartepoorte Goes bv William Remeeus Vestigingsdirecteur Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33 4462 GP Goes (0113)24 52 45 www.zwartepoorte.nl BRESKENS - Petra de Boevere stelt zich niet langer beschikbaar voor een plaats op de kandidatenlijst van de WD voor de gemeente raadsverkiezingen in Sluis. De Bressiaanse is teleurgesteld dat ze na 'acht jaar op de reservebank' te weinig vertrouwen en waarde ring verwierf voor het trekken van de liberale kar. De Wü-leden ko zen onlangs Stan Lauret als lijst trekker voor de komende verkie zingen. De Boevere blijft wel tot maart fractie-assistente en ze blijft ook 'gewoon' lid van de liberale partij. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond, i9.0(|-20.30 uur Marieke Shvarts over De helende reis in de praktijk zaterdag 26 sept. 15.00-16.30 uur La Gioia met als gast Sjoek! meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiclclelburg.nl MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 27-jarige Terneuzenaar veroor deeld tot 42 maanden cel en het betalen van een schadevergoeding van bijna 23.000 euro. De officier van justitie had vier jaar cel tegen hem gevorderd. Zijn 33-jarige half broer uit Zelzate kreeg voor zijn aandeel zeven maanden cel, elf minder dan de eis. De Terneuze naar werd schuldig bevonden aan oplichting en afpersing. Hij wist twee vriendinnen geld af te trogge len voor een reis naar Turkije. Een kennis van hem, van wie hij be weerde geld (gokschuld) tegoed te hebben, werd voor forse bedragen afgeperst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79