sport41 dOt1C'ernemer jacht naar tweede EK-titel Forza ziet degradatie als nieuwe start NK matchplay voor golfers onder 21 jaar Europese prijs voor lefke Van Belkum Crinham simpel naar tweede ronde WK dacht in 1995 dat Europese titel de eerste van vele zou zijn Oranje Zeeuwse teams Actueel Regionaal Nieuws PZC donderdag 24 september 2009 DOMBURG Op de baan van de Domburgsche Golfclub wordt zaterdag en zondag het Nederlands kampioenschap matchplay onder 21 jaar gehouden. - Aan de titelstrijd doen zestien man nen en zestien vrouwen mee die na 1 januari 1988 geboren zijn. Er worden vier rondes gespeeld in het afvalkampioenschap: de acht ste finales en kwartfinales zijn za terdag, de halve finales en eind strijd op zondag. De eerste ballen worden zaterdag om 8,00 uur geslagen. r BOEDAPEST Iefke van Belkum is gekozen tot Eu ropees waterpoloster van het jaar. De Oranje-international kreeg van vertegenwoordigers van de nationa le bonden en media de meeste stemmen. Van Belkum leidde het Nederlands team in augustus naar de vijfde plaats op de WK in Rome. - Ze werd topscoorster van het toer nooi met 25 treffers. Bij het zwemmen gingen de prij zen naar Britta Steffen (WK-goud op 50 en 100 meter vrij) en Paul Biedermann (WK-goud op 200 en 400 vrij), beiden uit Duitsland. AMSTERDAM Natalie Grinham is gisteravond voortvarend begonnen aan het we reldkampioenschap squash in het Frans Otten Stadion in Amster- dam. De als tweede geplaatste Ne derlandse versloeg in de eerste ronde op overtuigende wijze de Engelse Lauren Briggs met 3-0. De gamestanden waren 11-111-3 11-5. Grinham neemt het vandaag in de tweede ronde op tegen de als tien de geplaatste Australische Kasey Brown. Ingrid Visser is recordinternational met 458 caps. „Het zou wel heel erg mooi zijn dat we deze goede zomer kon den afsluiten met een medaille", zegt ze aan de vooravond van het EK. foto Olaf Kraak/ANP „Ach, Turkije 2003. Als we echt een kans hebben gehad om weer Europees kampioen te worden, was het daar wet We hebben het daar echt zo ontzettend verpest voor onszelf, ongelooflijk. Vierde is bovendien de beroerdste plek van een EK. Je staat in de halve fi nale, verliest, en verliest dan ook nog voor de derde plek. En dan de omstandigheden: bloedheet, fana tiek publiek dat van alles naar je gooide, heel intimiderend. En veel te veel mensen. Als daar brand was uitgebroken was niemand er uit gekomen." EK 2005, Kroatië. Coach: Avital Selinger. Resultaat: vijfde. „Daar hadden we meer kunnen be reiken. We verloren een wedstrijd tegen Rusland met 3-2 die we had den kunnen winnen. En dus werd je weer vijfde. Er werden daarna al cynische grappen gemaakt: we kunnen niet hoger dan vijfde." EK 2007, België. Coach: Avital Se linger, Resultaat: vijfde. „Eigenlijk hetzelfde als twee jaar eerder. Maar we konden het goede gevoel van de gewonnen Grand Prix nooit oproepen. Dat we de halve finale misten, had ook gevol gen voor de olympische kwalifica tie, dat wisten we gelijk. Ik had echt zoiets: hoe krijgen we het voor elkaar om het zo te verknal len." EK 2009, Polen. Coach: Avital Se linger. Resultaat: nog onbekend. „Ik heb inderdaad gezegd dat ik na 2008 nog maar incidenteel voor Oranje wilde spelen. Maar ik had een vreselijk seizoen in Rusland achter de rug, met zo'n dramati sche trainer en club. Toen besefte ik pas hoe luxe het bij Oranje is en hoe geweldig het is om te werken met een trainer als Avital. Ik heb er echt weer lol in gekregen. Het heilige moeten is er bij mij wel af ik bekijk het van jaar tot jaar. Maar het zou wel heel erg mooi zijn dat we deze goede zomer konden af sluiten met een medaille." De Nederlandse volleybalsters be ginnen morgen aan het Europees kampioenschap. In het Poolse Lodz is Kroatië om 17.30 uur de eerste tegenstander. Nederland is in poule A verder ge koppeld aan Spanje (zaterdag, 20.00 uur) en Polen (zondag, 17.00 uur). De beste drie van de poule nemen de onderlinge resulta ten mee naar de tweede fase waar in een nieuwe poule wordt ge vormd met de beste drie van pou le C, waarin Rusland, Bulgarije, Bel gië en Wit-Rusland uitkomen. Na de rustdag op maandag volgen nog eens drie duels waarna de ranglijst opgemaakt. De beste twee gaan dan naar de halve fina les, ook in Lodz. Overige poules. Poule B: Italië, Duitsland, Turkije, Frankrijk. Poule D: Servië, Azerbeidzjan, Tsjechië, Slowakije. door Peter vam Kouteren BRUINISSE - Natuurlijk was er even een teleurgesteld gevoel, toen de volleybalsters van Forza eind vorig seizoen na een onverwachte ontknoping in de regiodivisie een stapje terug moesten doen. Aan de vooravond van een nieuwe competitie in de promotieklasse is die tegenslag vergeten. Forza staat voor een nieuwe start, wil nieuwe speelsters inpassen en mikt op een mooie klassering. Dorien Vogel is gestopt, Milja Zwart is naar Volley Voorne vertrokken en trainer Gerard Wes- terveld is na drie seizoenen op gevolgd door Hans Waalwijk. Uit het tweede team zijn Sanne van Campenhout en Marinda Kole aan de selectie toegevoegd. „Het is niet verkeerd om in de pro motieklasse nieuwe mensen in te passen", vertelt Marije Munter. „Natuurlijk is het niet leuk om te degraderen, maar we zien dit nu als een nieuwe start. De sfeer is goed en eigenlijk is tot nu toe el ke training een feestje geweest. Hans Waalwijk is positief inge steld." Na veel nederlagen in de tweede competitiehelft vorig seizoen ver wacht Munter een klasse lager be tere prestaties. „Het is moeilijk in te schatten, maar ik denk dat we sowieso in het linkerrijtje moeten kunnen eindigen. -En als het een beetje meezit, moet een klasse ring bij de eerste drie haalbaar zijn." De mannen van Forza beginnen aan een nieuw seizoen in de eer ste klasse A zonder routinier Leen de Jonge. Alex Wals, de nes tor van de ploeg, vertelt dat de club nog steeds op zoek is naar een trainer. Roy Lancer heeft in de voorbereiding de functie van trainer en speler gecombineerd. „We hebben dit jaar een nog krap pere selectie dan vorig seizoen", vertelt Wals. „In potentie beschik ken we over goede spelers. Je moet spelers hebben die een ploeg over dode momenten heen kunnen helpen. Vorig seizoen vie len de resultaten uiteindelijk hart- - stikke mee. We waren in staat te winnen van sterke ploegen, maar van teams die onder ons stonden te verliezen." Ondanks die wisselende resul taten is de stemming goed ge bleven. „Dat is belangrijk op dit niveau. Aan de andere kant wil len we er als eerste mannenteam alles aan doen om op niveau te blijven spelen. Als je realistisch bent, moet handhaving mogelijk zijn." Vrouwen. Tweede divisie C: Morres/Hulst. Promotieklasse B: Forza Schouwen Duiveland, WS'92, Savok. Eerste klasse D: Forza Schouwen Duiveland 2, De Sterre, BOK, IJVC, Mytilus, Morres 2. Mannen. Regiodivisie: Mytilus. Promotieklasse B: Voorwaarts, WS'92. Eerste klasse A: Forza Schouwen Duiveland. Tweede klasse A: Forza Schouwen Duiveland 2. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77