61 binnenland 'We zitten niet aan de K WINTERVAKANTIES Geen grens aan termijn burgemeester Bob 'voor een briefkaart' Bouma overleden voeten gesteld waarom zou je meer betalen LENING Nederlanders kopen massaal minder op afbetaling TEGERNSEE ACHENSEE LAPLAND Skiën in ITALIË Skiën in OOSTENRIJK SINGLEREIZEN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 BAARN - In zijn woonplaats Baam is verleden week op 79-jarige leef tijd voormalig televisiepresentator Bob Bouma overleden. Bouma is gisteren in besloten kring gecre meerd, maakte zijn familie be kend. Bouma presenteerde vroeger on der meer liet tv-programma Voor een briejkaart op de eerste rang. Daarin werden films besproken en scoorden de kandidaten met (tri viale) filmweetjes. Ook is hij pre sentator geweest van de KRO-quiz Cijfers en Letters. In het program ma Hints van Frank Kramer was hij samen met actrice en zangeres Marijke Merckens een van de team- captains.In 2006 werkte hij nog mee aan het Max-programma TV Comeback. Bob Bouma was de broer van voor malig actrice Maya Bouma. Hij was naast presentator 'artist rela donderdag 24 september 2009 DEN HAAG - Burgemeesters mogen toch langer dan achttien jaar op hun post blijven. Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken ziet ervan af om een maximum van drie termijnen van zes jaar in de wet vast te leggen. Dat zei de PvdA-bewindsvrouw gisteren in een debat met de Tweede Kamer. Ter Horst had eerder in een brief aan de Kamer aangegeven dat ze een grens wilde trekken bij acht tien jaar. Zo'n 'automatische val bijl' stuitte echter op grote bezwa ren van CDA en VVD. Die vinden een eventuele vierde ambtster mijn een zaak voor de gemeente raad. Ter Horst zei gisteren dat het niet haar bedoeling is het maximum 'ri gide' te regelen. Ze wilde vooral het 'signaal' afgeven aan beginnen de bestuurders dat het burgemees tersambt niet langer een beroep is dat je een leven lang uitoefent. „We willen zorgen dat burgemees ters ook na hun burgemeester schap nog aan de bak komen. Dat houdt in dat ze gedurende hun ambtsperiode zich laten bijscho len met het oog op de toekomst." De Tweede Kamer schaarde zich in het debat in meerderheid achter het plan om gemeenten hun nieu we burgemeester verplicht een ambtswoning aan te bieden. Ter Horst hoopt daarmee de huisves tingsproblematiek onder eerste burgers aan te pakken. DEN HAAG - Zes schroothandelaren die worden verdacht van grootscha lige fraude, zijn gisteren op last van de rechter-commissaris weer vrijgelaten. Dat heeft een woord voerder van het functioneel parket van het Openbaar Ministerie be kendgemaakt. Op 11 september doorzochten 250 opsporingsambtenaren van de Fiod-ECD en de politie in diverse plaatsen, waaronder Middelburg, in totaal 22 panden. Negen men sen werden toen aangehouden, la ter nog twee. In een eerder sta dium stelde de officier van justitie al vijf van hen in vrijheid. Bij de in vallen, naast Middelburg onder meer in Soest, Raalte, Geldrop en Emmen, werden ruim 1,8 miljoen euro aan contant geld, zes auto's, een boot, een caravan en vier vuur wapens in beslag genomen. De ver dachten moeten zich beschikbaar houden voor het onderzoek. tions manager klassiek' bij Philips. In die hoedanigheid begeleidde hij beroemdheden als José Carreras, Bernard Haitink en Jessye Nor man op internationale concertrei zen voor Phonogram. Bob Bouma archieffoto ANP De nieuwe Europa-brochure staat boordevol aantrekkelijke wintervakanties. Natuurlijk vindt u hier een breed aanbod aan langlauf- en wandelsafari's in Oostenrijk en Duitsland. Maar KRAS.NL biedt u ook de mogelijkheid tot een ski vakantie in Italië of Oostenrijk. Een andere prachtige winterbestemming is Lapland. Lees snel verder of kijk op www.kras.nl voor meer winterse aanbiedingen. Na jaren van stijgingen is ko pen op afbetaling op z'n re tour. De nieuwe auto met fi nanciering, de lcd-tv die pas over twee jaar afbetaald hoeft te zijn en de Weh- kamp-kleding op krediet: de consument loopt er niet meer warm voor. En de fi nancier ook niet. door Thomas Olivier Twee weken geleden dacht autoverkoper [os van de Velde een mooie deal rond te hebben. Hij had een koper gevonden voor de zilver grijze tweedehands Hyundai 130 van 14.000 euro. Eén telefoontje naar de autofinancier en de gelukki ge nieuwe eigenaar zou zo de showroom uitrijden. Maar het liep anders. De financier durfde het niet aan. Ook bij een andere bank waarmee Van de Velde zakendoet, kreeg hij nul op het rekest. „De klant pro beert nu op een andere manier aan geld te komen." Hij kan spaargeld meebrengen of zelfbij een andere financier aankloppen voor een per soonlijke lening. Tot die tijd staat de Hyundai te wachten. Kopen op de pof raakt uit de mo de, met dank aan de kredietcrisis. Niet alleen financieringsmaatschap pijen en banken zijn terughou dend, ook consumenten kopen veel minder auto's, elektronica en keukens op afbetaling. Wie nog wel tot aanschaf van een nieuwe wagen overgaat, koopt een goedkopere en neemt zelf geld mee, zegt hoofdeconoom Michiel Vergeer van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). We rollen de consumptiemaat schappij uit, meent Ger Jaarsma, voorzitter van de vereniging van schuldhulpverlening NWK. „Mensen denken: laat ik die schuld maar niet aangaan, want het gaat niet zo goed." CBS-cijfers ondersteunen zijn ver haal. Autofinanciers lenen grofweg 50 procent minder uit aan kopers. Bij postorderbedrijven bedraagt de daling ruim 30 procent en bij ande re partijen, waaronder dochters van banken, 11 procent. Ook Jaap deinst terug voor de aan koop op afbetaling. De 39-jarige stukadoor - 'nog werk genoeg' - staat met zijn vrouw te kijken naar led-televisies bij elektronicazaak It's. „Het is altijd zo'n aanslag op je portemonnee als je het hele bedrag in een keer moet afrekenen." Daar Autoverkoper Jos van de Velde (links) door heeft hij zich in het verleden wel eens laten verleiden door het schreeuwerige 'Koop nu, Betaal la ter'. Maar toen hij uitrekende wat de laptop die hij een paar jaar gele den kocht hem in werkelijkheid 7/8 dgn TIROL/SEEFELD Zie www.kras.nl/41010 s dgn SALZBURGERLAND/ST. KOLOMAN Zie www.kras.nl/41001 Zie www.kras.nl/41012 Zie www.kras.nl/41015 Vertrekdata: zaterdag van 9/1 t/m 13/3 u verblijft in het familiehotel Hotel Schwarzer Adler in Pfaffenhofen inclusief ontbijt, diner, langlaufreisleiding en instructies met tochten naar o.a. het prachtige Giesen- bach, het fraaie Mieminger Plateau Mitten- wald en Sèefeld Vertrekdata: zaterdag van 16/1 t/m 6/3 u verblijft in het familiehotel Gasthof Golde- ner Stern inclusief ontbijt, diner, fakkelwan deling, langlaufinstructies en dansavond met tochten naar o.a. Salzburg, Abtenau, Werfenwang, Faistenau, Annaberg en Lungötz Vertrekdata: zaterdag van 30/1 t/m 20/2 u verblijft in Hotel Lederer am See aan de lief lijke Tegernsee inclusief ontbijt, diner, langlauf reisleiding, instructies en dansavond met tochten naar o.a. het kuuroord Bad Tölz, Achenkirch, het authentieke bergdorp Bayrischzell en Bad Wiessee vanaf Vertrekdata: zondag van 3/1 t/m 14/3 u verblijft in het moderne Sokos Hotel Kuusamo in het het kleine stadje Kuusamo inclusief ontbijt en sneeuwscootersafari u heeft de mogelijkheid om te langlaufen, ijs- vissen, een avontuurlijke wandeling te maken of boek één van de facultatieve excursies In de uitgestrekte skigebieden in Italië vindt u wintersport overgoten met een temperamentvol sausje. Het is kijken en bekeken worden, goed gevulde pasta's eten op de pisten en dat alles met een prachtig blauwe hemel met veel zon op de achtergrond! Kijk snel op www.kras.nl/wintersport-italië voor alle winterse aanbiedingen naar Italië. Oostenrijk is al jaren wintersportland nummer 1 in Europa en ook deze winter heeft KRAS.NL weer een aantal prachtige reizen naar de gezellige plaatjes in de Alpen voor u. De meeste gebieden zijn geschikt voor beginnende en gevorderde skiërs. Er is dus voor ieder wat wils. Voor alle aanbiedingen zie www.kras.nl/wintersport-oostenrijk Wegens succes ook deze winter weer een zeer uitgebreid aanbod singlereizen. KRAS Single reizen zijn bedoeld voor singles (45+) Jpfgsp: W/Ë& Jjj| die graag op een ongedwongen en gezellige manier, maar niet alleen, kerst willen vieren jp& of op wintersport willen gaan. Vraag de i||j|& winter Europa brochure aan of kijk voor alle aanbiedingen op www.kras.nl/singles Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6