27 Oosterland Nieuwerkerk Burqh-Haamstede Huurder strandhuisje boos over in het zand gedumpte inventaris Raad is baas van de gemeente Hengelsportwedstrijd trekt profvissers Colfevenement op strand voor goed doel Accordeonensemble te gast in kerkdienst Maatwerk, styling en binnenhuisadvies. donderdag 24 september 2009 door Ton van den Nouweland WESTENSCHOUWEN - „Ik heb er een rotgevoel over," zegt Hans Dollen- kamp uit Grijpskerke. Hij ontdekte pas dat niet alleen zijn bij Westen- schouwen gehuurde strandhuisje was verdwenen, maar ook de in ventaris. Volgens Dollenkamp heeft de ver huurder het huisje eerder afgebro ken dan afgesproken en bovendien alle spullen op het strand ge dumpt. „Ligbedden, kussens en een hengel. Alles weg. Alleen bed den en kussens zijn al 300 euro waard." Volgens de gedupeerde zouden de huisjes dit jaar wat lan ger blijven staan, maar heeft de verhuurder ze na een storm begin september eerder afgebroken. „Ik ben een maand niet geweest om dat mijn vrouw ziek was." Verhuurder Leo van der Wekken ontkent alles: „In het contract staat dat de huisjes begin septem ber worden afgebroken. We leggen er nog netjes briefjes in om daar aan te herinneren. We hebben 280 huisjes. Als ik alle achtergelaten spullen ga opslaan, heb ik een enorme hal nodig. Maar ik weet wel wat het is. Sommige huurders willen dat ik hun spullen over de duinen breng. Nou, daar trap ik niet meer in." De strandhuisjes bij Westenschouwen na de zomerstorm van begin septem ber. foto Jan den Otter Betrokkenen merken op dat de raadsleden wel op de hoogte zijn van de onderwerpen, maar dat per soonlijk bijpraten met (vertegen woordigers van) de ondernemers er nauwelijks in zit. „Slechts een enkeling doet dat", zegt Cees Lege- maate, voorzitter van de onderne mersvereniging in Zierikzee. „Raadsleden moeten meer de boer op, naar de burger toe." De onder nemersvereniging Renesse heeft raadsleden aangeboden hen bij te praten over de toekomstplannen van de vereniging. „Maar daar heeft niemand op gereageerd", zegt voorzitter Ton Croné. Hij vindt dat jammer„Maar meer dan deze handreiking kan ik toch niet doen." Betrokken partijen to nen wel begrip voor de drukke schema's van de raadsleden, die bij allerlei vergaderingen aanwezig moeten zijn. „En als je ziet wat een pakket ze maandelijks moeten lezen; dat is ongekend", stelt Her man Bomer. Jacqueline van Burg De gemeenteraad wordt elke vier jaar gekozen door de inwoners van de gemeente. De raad controleert namens de in woners het werk van burgemees ter en wethouders en keurt voor stellen van B en W goed of af. Ze is daarmee de baas van de ge meente. De Schouwen-Duivelandse ge meenteraad telt drieëntwintig le den van acht verschillende politie ke partijen. Cl De PvdA is de grootste met vijf ze tels, gevolgd door de VVD (4), het CDA (4), Leefbaar Schouwen-Duive- land (3), Alert! (2), Christenunie (2), SGP (2) en GroenLinks (1). STELLENDAM Professionele hengelsporters ne men het komend weekeinde tegen elkaar op tijdens de Fair for Lure 8c Fly in de jachthaven van Stellen dam. Naast de wedstrijd zijn er se minars, kraampjes en demonstra ties. Het evenement is beide dagen te bezoeken van 10.00 uur tot 17.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro, kin deren tot 12 jaar gratis. De organisatie gokt op duizenden bezoekers. RENESSE De Lions Club Schouwen-Duive- land houdt.op zaterdag 26 septem ber voor de vijfde keer het evene ment 'North Sea Beach Golf. Op het strand bij Renesse wordt een golfbaan van achttien holes aangelegd. De opbrengst gaat naar welzijnsactiviteiten voor ouderen m verzorgingstehuizen op Schou- wen-Duiveland. Er is ook een prijs te winnen. Nadien is er een mossel maaltijd. Deelname kost 400 euro per team (vier personen). www.northseabeachgolf.nl RENESSE 'Encore', het accordeonensemble dat deel uitmaakt van de Zeeuwse Accordeonvereniging Concertina, is op zondag 27 september te gast in de kerkdienst van de Jacobus- kerk in Renesse. Het ensemble bestaat uit zes accor deonisten en een keyboardspeler. Onder meer het lied Cent mille chan sons en muziek uit de musical 'Ruth' komen aan bod. Voorganger is dominee Piter Goodijk, organist is Kees Groen- leer. De dienst begint om 9.30 uur. Willem Adriaansens j foto Dirk-Jan Gjeltema ..meer dan meubelen Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69