261 zeeland Leden van gemeenteraad blinken niet Monumenten in trek O 'Hoe weet ik anders wat er speelt?' m Looperskapell Restaurant begint eigen helikopterdienst Dorcas begint met aanbod winterkleding donderdag 24 september 2009 De raadsperiode loopt tegen- het einde. Nieuwe kandida tenlijsten worden gemaakt. Hoe zichtbaar waren de hui dige raadsleden de afgelo pen periode? door Martijn de Koning en Melita Lanting Een raadslid is een volks vertegenwoordiger. Ie mand die door de inwo ners gekozen is om zijn of haar belangen te we gen bij het vaststellen van het ge meentelijk beleid. Met het einde van de huidige raadsperiode in zicht ging de PZC te rade bij orga nisaties die veel te maken hebben met het gemeentebestuur: dorpsra den en ondernemers. Hoe doen de huidige raadsleden het? „Hoera roepen en de vlag uitste ken is overdreven", zegt voorzitter Theo Heerês van de dorpsraad Burgh-Haamstede. Hij zegt dat hij weinig merkt van de raad maar dat ligt volgens hem deels aan de dorpsraad zelf. „Wij moeten ons ook kenbaar maken. Wij doen dat niet veel, we doen liever zaken met ambtenaren of de wethou der." Raadsleden weten de weg naar Burgh-Haamstede ook niet goed te vinden, zegt Heeres. „We zien er twee, soms drie. Jacqueline van Burgh van LSD is er altijd en meestal ook Bea Flach (CDA). Dick Meulblok (WD en woonach tig in Burgh-Haamstede, red.) zien we nooit, maar die gooide ook de knuppel in het hoenderhok door zich af te vragen of dorpsraden wel bestaansrecht hebben." De be perkte belangstelling voor de dorpsraadsvergaderingen wordt niet overal zo sterk gevoeld. In bij voorbeeld Scharendijke en Ooster- land zijn de dorpsraden niet onte vreden over het bezoek. „Bijna alle fracties laten wel eens hun neus zien", zegt Jan Verhoef van de dorpsraad Oosterland. „LSD is er wel wat vaker dan de rest." Henk Bomer van de dorpsraad Scharendijke riep nogal eens de hulp in van de gemeenteraad na dat hij bij het college bot ving, zo als in de kwestie rondweg Scharen dijke. „Daarbij loopt de raad weg van zijn verantwoordelijkheid. De raad moet voorstellen van het col lege goed- of afkeuren maar deze raad doet geen van beide. Het aan tal sterke raadsleden is op ander halve hand te tellen." De raadsleden hebben ook veelvul dig te maken met ondernemers. Tal van plannen raakt het bedrijfs leven direct in de portemonnee. Het is een bewuste keuze om heel veel bijeenkom sten, evenementen en dorpsraadsvergaderingen af te lo pen. Dat zegt Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen-Duive- land. „Hoe kan ik anders weten wat in Ellemeet speelt? Ik vind het be langrijk. Ik breng meer tijd buiten www.pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een ongekend groot aantal bezoekers van 14.498 men sen heeft tijdens Open Monumen tendag, op 12 september, op Schou- wen-Duiveland een monument be zocht. Daarmee ligt het aantal bezoekers enkele duizenden hoger dan afgelo pen jaren. Dat is des te opvallen der aangezien het altijd goedbe zochte Stadhuismuseum wegens verbouwing gesloten was. Zevenenvijftig eigenaren stelden tijdens Open Monumentendag hun pand open voor bezoek. Slot Haamstede kreeg het meeste be zoek: 1371 mensen. In Zierikzee was het druk in het Maritiem. Museum (1154 bezoe- kérs), de Nieuwe Kerk (1065), het Burgerweeshuis (886) en de Gast- huiskerk (826). Ook hoog op de lijst staan de Hervormde Gemeen te in Haamstede (736 bezoekers) én het Watersnoodmuseum bij Ouwerkerk (524). Meest gelezen Paaltjes tegen parkeren Grachtweg Aantal functies ziekenhuis gered Veel plannen, weinig uitvoering TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland het gemeentehuis door dan daar binnen." Jacqueline van Burg wordt vrijwel unaniem door alle betrokkenen ge noemd als het raadslid wat het vaakst op bijeenkomsten ver schijnt. Ook haar partijgenoten verschijnen veelvuldig, net als raadsleden van de WD en het CDA. KRUININGEN Tweesterrenrestaurant Inter Scal- des in Kruiningen begint een eigen helikopterlijndienst om klanten op te halen en weer thuis te brengen. Daarvoor is een samenwerking aan gegaan met Helico Helicopter Servi ce in Bergen op Zoom. Het manoir restaurant kan beschikken over een helikopter met het eigen logo erop. Gastvrouw Claudia Brevet. „We wilden dit al langer en deden het af en toe ook al, maar het was even zoeken naar een goede part ner met alle juiste vergunningen." Van Burg heeft er aan het begin van deze raadsperiode bewust voor gekozen geen baan te zoeken. Ze geeft grif toe dat ze daardoor meer tijd heeft voor haar raads werk dan veel van haar collega's in de gemeenteraad. „Met een fijllti- mebaan kun je niet verwachten dat iemand steeds overal zijn neus laat zien." ZIERIKZEE Christelijke hulporganisatie Dorcas begint morgen met de verkoop van winterkleding in het depot aan de Zandweg 30 bij Zierikzee. Voor zowel volwassenen als kinde ren is een voorraad tweedehands kleding te vinden. De opbrengst van de verkoop gaat naar een project in Albanië waarin medisch personeel wordt getraind in het geven van palliatieve zorg. Het depot is zowel morgen als za terdag geopend van 9.30 uur tot 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68