Zeeland Mooi uitje voor bewoners verpleeghuis O* deDRVKKERY leeg SGHOUWEN-DU1VELAMD 26 en 27 2S 31 almanak DOMINICUS Kom naar de vernieuwde showroom in Westkapelle! Donderdag 24 september 2009 Raadsleden moeten meer de boer op, naar de burger toe Samenwerking tussen ziekenhuis Dirksland en Zierikzee is nog pril Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl STRANDBEZOEK Spontaan initiatief van medewerkers in de zorgverlening door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Voor veel mensen was het héél lang geleden dat ze dit be leefden: een dagje naar het strand. Veertien bewoners van verpleeg huis Cornelia in Zierikzee moch ten het gistermiddag meemaken bij strandpaviljoen Our Seaside in Renesse. Het was droog, het zonnetje brak af en toe door en een mild windje bracht de zilte lucht tot aan de neuzen van de ouderen in hun rol stoel. De mensen wonen permanent in het verpleeghuis en zijn 24 uur per dag afhankelijk van zorg. Zo maar naar het strand, zoals velen van hen vroeger regelmatig deden, is er in deze levensfase niet meer bij. Het personeel van het verpleeg huis vond dat de bewoners zo'n er varing toch weer eens moesten meemaken. De zorgmedewerkers hadden het idee eigenlijk ingediend voor een wensenmiddag, maar hun voorstel was niet uitgekozen. Daarop beslo ten ze het tripje naar het strand dan zélf maar te organiseren. De heer Hillebrand geniet zicht baar. Met een glimlach op zijn ge zicht kijkt hij naar het water. Na een kopje koffie met gebak op het terras van het strandpaviljoen is het tijd voor het échte werk: met de rolstoelen het strand op. Voor deze gelegenheid heeft het water schap Zeeuwse Eilanden rijplaten neergelegd, zodat de ouderen, hun familie en het personeel van ver pleeghuis Cornelia makkelijk het Strand op kunnen. Begeleiders Anja en Corry geven het goede voorbeeld: ze doen hun schoenen uit en gaan het water in. De heer Hillebrand kan er wel om lachen. „Wilt u het water voelen?", vraagt Corry. Dat wil Hillebrand wel. Hij doet zijn pet af en Corry komt te rug met een beetje water in haar handen. De druppels vallen op zijn hoofd. „Ik ben gedoopt", zegt hij lachend. Anderen krijgen wat zand op hun blad. Het zand voelen, de zee ho ren en ruiken: het zijn zintuigelij- ke prikkels die niet bij alle oude ren lijken door te dringen. De ge zondheid van sommige bewoners is dusdanig dat ze niet alles meer meekrijgen. Dat maakt het echter absoluut geen treurige middag. Vrolijkheid en gelach voeren de bo ventoon. De heer Van der Veen is de enige die zich zelfstandig voort beweegt, zij het met een rollator. Hij komt oorspronkelijk uit Bergen op Zoom, maar ging regelmatig met vakantie naar zee. „Dan gingen we pootjebaden. Dit strand ken ik niet, maar het is een mooi gebied. Er gaat een aparte bekoring van uit." Meneer en mevrouw Van Hengel zijn al zeker vijfjaar niet op het strand geweest. „Mijn man ging hier vroeger altijd vissen. Nu woont hij in de Cornelia. Het is voor hem moeilijk onder woorden te brengen wat hij nu voelt." De heer De Graaf blijft met zijn zus en diens man op het terras zit ten. „Hij heeft een lekke band." De heer Van der Veen loopt met Madeion van Cornelia het strand op. foto Dirk-Jan Gjeltema ^gBagBasasBsggaBsas Markt 51 Middelburg T0118886886 vanavond,19.00-20.30 uur Marieke Shvarts over De helende reis in de praktijk •zaterdag26 sept. 15.00-16.30 uur La Gioia met als gast Sjoek! meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl M MWWBHf RHÜ De laatste hagelschadeauto's bij Zwartepoorte Goes bv Geachte BMW liefhebber, Vorige week meldde ik u dat wij nog 11 BMW's hadden staan met volledig herstelde hagelschade. Op dit moment zijn daar nog een paar van over. Kom deze modellen, die we met een extra korting van 15% over de netto catalogusprijs aanbieden, snel bij ons bekijken. Voordat iemand anders in uw BMW wegrijdt. U kunt ook telefonisch een afspraak met mij maken. Met vriendelijke groet, Zwartepoorte Goes bv William Remeeus» Vestigingsdirecteur Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33 4462 GP Goes (0113) 24 52 45 www.zwartepoorte.nl S Tip? redactie@pzc.nl Dagelijks belanden er op de burelen van deze krant de nodige politiebe richten. Vaak betreffen het verkeersongeluk ken, mensen die met een glas te veel op in de auto gestapt zijn, bromfiets controles of inbraken. Vaak zijn het serieuze berichten, maar soms is er eentje bij die op de lachspieren werkt. Zoals eerder deze week. In Yerseke was namelijk ingebroken in een leegstaande woning. 'Er is niets uit de woning weggeno men', zo vermeldde het politiebe richt. Sterker nog, de inbreker(s) vonden de woning kennelijk zo kaal, dat ze zo vriendelijk waren geweest om zelfs iets achter te laten: enkele stuk ken gereedschap. HEROPENINGSACTIE GRATIS badkamerwand, stortdouche of bad bij aankoop van een badkamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67