Serooskerke (w) uit!15 Beoordeling donderdag 24 september 2009 Die grote blauwe skelter is 'cool'. foto Lex de Meester de kinderen. De krielkippen schar relen er rond, de ganzen en zelfs een eend. De ganzen vallen niet in de smaak. Die kunnen bijten vol gens de kinderen, 'ze hebben grote tanden' en maken een 'eng geluid'. Maar de grootste skelter is 'cool'. Wolf gloeit nog van de opwinding als hij aan tafel wordt geroepen voor zijn tomatensoep met (veel) balletjes (5 euro). „Helemaal goed, helemaal lekker." Zijn duimpje gaat omhoog. Mijn Oma Groenten- soep (4,00) euro is zelfgemaakt en smaakt ouderwets krachtig. Dan de uiensoep (6,00 euro). Als uien onvoldoende tijd worden gegund om gaar te worden, dan krijgt de soep een erg vlakke, bijna vieze smaak. Maar gelukkig, dit was geen haastwerk. Het is een aardige binnenkomer en ook de vertrouw de snee brood met gesmolten kaas ontbreekt niet. Tussen het voor- en hoofdgerecht is het weer speeltijd. Als de veren van de ganzen en kippen worden verzameld, krijgen de volwasse nen de kans om met elkaar te pra ten in de huiselijke sfeer van het restaurant. Donkere kleuren over heersen en overal staan, hangen prullaria, van molenaccessoires tot kinderspeelgoed De molen is een soort vrijplaats, waar weinig regels gelden voor foto Lex de Meester gast en bedienend personeel. Als het niet druk is, zoals deze doorde weekse dag, dan is het voor jong en oud een aangename plek. De keuken kan zorg besteden aan de schotels en het personeel heeft tijd voor iedereen. Maar als alle tafels bezet zijn en veel kinderen in en uit lopen, dan kan het er vast erg chaotisch zijn. De kinderloze koppels zullen zich daar eerder aan storen dan ouders met hun kroost. We vervolgen met Wiener Schnit zel (12,00 euro), Stoofpotje koetje boe (13,00 euro), Spare Rrribs de Knorr (14,00 euro). De hoofdge rechten worden geserveerd met fri tes, gebakken aardappeltjes, sla en seizoensgroenten, als broccoli en worteltjes. De spareribs zijn boter- mals -het vlees valt van de botten en het stoofpotje is lekker lang en langzaam gegaard. De Wiener Sch nitzel is een standaard schnitzel net zoals kinderen dat willen. Het is eten zonder opsmuk dat je verwacht in deze omgeving. Eer lijk en recht toe recht aan. Molen De Hoop, Vrouwenpolderse- weg 55a, 4353 BC Serooskerke(Wal- cheren) 0118-594423, www.mo- len-de-hoop.nl. 's maandags geslo ten. Prijs-kwaliteit: Entourage: (voor ouders met jonge kinderen) Bediening: Horen, zien en ruiken: Na afloop van de maaitijd hebben we een kijkje ge nomen in de molen, waarvan de wie ken hard ronddraaiden. Het was in drukwekkend. Conclusie: Dit is een plek, die bij uit stek geschikt is voor gezinnen met kinderen en volwassenen die van le vendigheid houden. Succes is verzekerd als je kin deren meeneemt naar mo len De Hoop in het Walcher- se Serooskerke. En zeker voor uit geputte ouders, die wel weer eens met tweeën ongestoord willen pra ten. Joep Vergroesen, de uitbater en stuwende kracht achter de mo len, beschrijft het zo: 'alle gerech ten worden geserveerd met war me kartoffeln en pommes friet, ap pelmoes en schmiermittlen, inclu sief spelen dus ruhe voor vermoeide ouders en eltem.' Joep Vergroesen is wel in voor een grapje. De geplastificeerde menu kaart moet naar alle kanten wor den gedraaid om de gerechten te lezen. En als je dan de kaart goed houdt, moet je de fantasie, een mengeling van Nederlands en vreemde talen tot je door laten dringen. 'Essen, trinken en slapen? Wir haben ein B&B voor ieder een. Spare Rrrribs de Knorr, Lams- kotelekkers en een CynthPeter Hamburger.' Tsja, als je elkaar maar begrijpt. En dat doen we wel en de kinderen zeker. Die hebben helemaal geen tekst nodig. Dat zien wij aan onze jongste gast, het Vlissingse jonge tje Wolf (6 jaar), dat er niet aan denkt om aan tafel te gaan. Hij rent linea recta naar buiten. Wolf wil alle skelters uittesten, de schommels proberen en op de wip gaan met andere kinderen. „Wat is het heerlijk om te zien hoe veel plezier hij heeft. Fijn ook dat de speelweide helemaal omheind is", zegt moeder. Wij kiezen een ta feltje uit, vanwaaruit we uitzicht hebben op het terras en de spelen In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Uitizcht vanuit het restaurant op de speelweide.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63