binnenland 15 30.000 dodenvluchten verlof Veel aandacht voor bloedig verleden Minister Verhagen tart Kamer over Uruzgan Ross neemt prinses Maxima op de hak Deel zorgpersoneel nog zonder griepprik Aanhoudingen voor beschijnen Apache Meavita voor de rechter gedaagd 'Krimp rijksoverheid pakt helft lager uit' De Storm nieuw binnen op één MSC Cruises 1 euro aktie Dubai en de Emiraten va. 1.125,- Canarische Eilanden va. 875,- donderdag 24 september 2009 mensen zijn tussen 1976 en 1983 tijdens de militaire dictatuur in Argentinië verdwenen. Julio P. Links als piloot van de dodenvluchten, rechts zoals hij tot gisteren bij Transavia vloog. foto ANP/Spaans ministerie van Binnenlandse Zaken Julio P. Links als piloot van de dodenvluchten, rechts zoals hij tot gisteren bij Transavia vloog. foto ANP/Spaans ministerie van Binnenlandse Zaken m «7 PI O H® CT De marechaussee heeft vijf man nen opgepakt die vlakbij de vlieg basis Eindhoven met een laserpen een vliegende helikopter besche nen. Een laserstraal kan een piloot verblinden. Ook in de burgerlucht vaart worden piloten steeds vaker lastiggevallen met laserpennen. door onze correspondent Robert-Jan Friele BUENOS AIRES - De arrestatie van Transavia-piloot Julio P. heeft in Argentinië nauwelijks tot verba zing geleid. Het land is al enige tijd druk bezig met de verwerking van het dictatoriale verleden. Vorig jaar vierde Argentinië de 25ste ver jaardag van de terugkeer naar de mocratie in 1983. Groot feest, maar ook de conclusie dat het bloedige verleden van het generaalsregime nog niet was verwerkt. Critici stel den vast dat er nog veel valt op te helderen over de periode 1976-1983, toen onder de dictators Jorge Videla (1976-1981), Leopoldo Galtieri (1981-1982) en Reynaldo Bignone (1982-1983) tussen de ne gen- en dertigduizend mensen (af hankelijk van wie de bron is) ver moord werden en/of verdwenen. Die kritiek was opmerkelijk. Want van alle landen in Latijns-Amerika met een verleden van grove men senrechtenschendingen, is Argenti nië het land dat zich daarmee het meeste bezighoudt. Voormalige clandestiene gevangenissen, waar onder de beruchte Escuela Mecani- ca de la Armada (Esma), zijn of worden omgebouwd tot herden- kingsplekken. Een forensisch team is nog steeds bezig met het onder zoek van massagraven om 'desapa- recidos' (verdwenen mensen) te identificeren. Een ander team is be zig met de opsporing van 'geroof de kinderen', die als baby's wer den weggehaald bij hun moeders en aan door de militairen uitverko zen stellen werden gegeven. Van bijna honderd kinderen is inmid dels de ware identiteit achter haald. Sinds Néstor Kirchner in 2003 als president de omstreden amnestywetten ongrondwettelijk verklaarde is ook justitie met een inhaalslag bezig. Er gaat geen week voorbij of ergens in het land be gint een proces tegen een oud-mili tair of -politieagent. Transavia-pi loot Julio P. hoort daarbij, maar hij is 'een kleine vis'. Hij is onderdeel van een megarechtszaak tegen 148 medewerkers van de gevangenis van waaruit de dodenvluchten werden uitgevoerd. AMSTERDAM Schrijver Thomas Ross neemt prin ses Maxima op de hak in zijn nieuwste thriller Het meisje uit Bue nos Aires over de verdwijning van Hugo Lugones. Zijn dochter Car men stuit op foto's waaruit blijkt waarom haar vader moest verdwij nen. „Foto's rond een mooie jonge Argentijnse die in korte tijd de har ten van veel Nederlanders heeft veroverd", aldus Ross. DEN HAAG Artsen en verplegers die veel wer ken met kwetsbare patiënten krij gen als eersten een prikje tegen de Mexicaanse griep. Later kan ook zorgpersoneel dat minder vaak in contact komt met deze patiënten gevaccineerd worden. Omdat fabri kant Novartis niet alle vaccins op tijd kan leveren, kan niet iedereen die daarvoor in aanmerking komt meteen worden ingeënt. EINDHOVEN RIJSWIJK Vakbond Abvakabo FNV sleept thuiszorgorganisatie Meavita voor de rechter. De bond denkt een goe de kans te maken om door de On dernemingskamer vast te laten stel len dat voormalige bestuurders en directeuren wanbeleid hebben ge voerd. Daardoor zou de organisatie van verpleeghuizen met 100.000 cliënten en 20.000 medewerkers failliet zijn gegaan. DEN HAAG De voorgenomen afslanking van de rijksoverheid komt ruirti de helft lager uit dan was afgesproken. In 2011 zal het aantal rijksambtena ren zijn gedaald met 6.090 in plaats van de beoogde 12.700. Dat komt omdat er tussentijds ambtenaren bijkomen. Dat blijkt uit een brief die de Algemene Rekenkamer deze week naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. RIJSWIJK De Nederlandse film 'De Storm' over de watersnoodramp van 1953 komt nieuw binnen op de eerste plek van de Film Top 10. Quentin Tarantino's Inglourious Basterds is door de nieuwe num mer één gezakt naar de tweede plek. WD'er Fred Teeven. Volgens Tee- ven getuigt het van lef dat Hirsch Ballin gevangenisdirecteuren voortaan wil laten besluiten over het speciale verlof „Directeuren vallen immers onder het ministe rie, rechters niet." Bij behandeling van de verlofver- zoeken van Saban B. zijn diverse za ken misgegaan, blijkt uit een brief van de minister. Zo meldde het dossier niet dat B. ongewenst vreemdeling is, terwijl dat reden is om geen verlof toe te kennen. De voltallige Tweede Kamer wil wettelijk regelen dat ongewenste vreemdelingen die in de gevange nis zitten, niet meer tijdelijk op vrije voeten mogen komen. Hirsch Ballin heeft al een wetsvoorstel toe gezegd, zei hij gisteren. DEN HAAG - De TWeede Kamer is verbolgen over een uitspraak van CDA-minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken over moge lijke verlenging van de missie in Uruzgan, die volgend jaar afloopt. Volgens Verhagen is het de vraag of Nederland als leidende natie wel weg kan uit de Afghaanse pro vincie als geen ander land bereid is die rol over te nemen. Verhagen deed zijn uitspraken in een interview met BNR Nieuwsra dio. Gevraagd naar het vertrek van Nederland uit Uruzgan en eventue le verlenging van de missie ant woordde Verhagen dat het de vraag is of 'wij alles op anderen kunnen afschuiven'. Hij zei dit 'bin nen het kabinet en met het parle ment' te willen bespreken. PvdA-Kamerlid Martijn van Dam doet de uitspraak af als een per soonlijke mening, die Verhagen be ter voor zich had kunnen houden. „Het kabinet heeft een afspraak met de Kamer en de Nederlandse bevolking: eind 2010 zijn we weg uit Uruzgan. Daar moet je duide lijk over zijn." SP-Kamerlid Harry van Bommel vermoedt dat Verha gen een geraffineerd signaal afgeeft naar andere Navo-landen. „De mi nister maakt hiermee de opvolging tot de Nederlandse verantwoorde lijkheid." WD'er Atzo Nicolaï te kent aan dat Nederland niet over de vervolging van de missie gaat. Boek op cruisewinkel.nlBel 020 421 11 15 Canarische eilanden, Westelijke of Oostelijke Middellandse Zee Diverse fantastische cruises 1e persoon va. 1.069 2e persoon Vertrek sep, okt, nov en dec 2009 Dagen 8,9, 11 of 12 Prijs cruise only: 1e persoon MSC brochure tarief, 2e persoon 1,- Inclusief havengelden o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen Costa Cruises Costa Luminosa***** Vertrek: iedere zondag van 12 december t/m 3 april Dagen: 8 Dubai, Muscat, Foudjairah, Abu Dhabi, Bahrein, Dubai Prijzen per persoon, inclusief vluchten, havengelden o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen Norwegian Cruise Lines Norwegian Jade***** Vertrek: 15 jan, 5 en 26 feb, 19 maart Dagen: 10 Barcelona, Casablanca, Agadir, Gran Canaria, Madeira, Malaga, Barcelona Prijzen per persoon, inclusief vluchten, havengelden o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5