Audiofungus en Zaniac waagden stap naar de studio i B üi'lSi 1SPI llÉt gflÉÉ8 m donderdag 24 september 2009 B. - - - door René de Dreu Voor nieuwe bands is een cd nog vaak dé manier zich in de kijker te spe len. Met een bloeiende popcul tuur in Zeeland verschijnen er dan ook met regelmaat cd-pro- ducties van de nieuwe garde op de Zeeuwse markt. Altijd in ei gen beheer, niet met het doel de hitparades te bestormen, maar meer als een demonstratie van hun kunnen. Deze maand verschijnen er cd's van onder meer Capital Sentimen tal, Grouse, BdMentertainment, Zaniac en Audiofungus, bands die na het schaven aan repertoire en podiumervaring de stap naar een studio hebben gezet. Zaniac en Au diofungus presenteren hun cd zon dag in het Goese poppodium 't Beest vanaf 15.00 uur. De Beve- landse band Custom Made, welis waar nog cd-loos, is als extra act aangetrokken. Audiofungus heeft na een woelig jaar met bezettingswijzigingen be sloten zeven nieuwe nummers in alle rust uit te werken en op te ne men. Deels gebeurde dat in hun oefenruimte Trinity in Kapelle, deels bij producer en geluidstechni cus Gijs van Wal in zijn huisstu dio. In de nieuwe samenstelling met oudgediende Dennis Menhee- re (zang, gitaar en teksten) en Tam ara Wisse (drums) en de nieuwko mers Lean Hofland (bass, backing vocals) en Joeri Olie (gitaar) bleek de band de magie te hebben die de muziek naar een hoger plan kan brengen. Hun alternatieve rock bestaat uit uitgesponnen mu zikale thema's balancerend tussen minimalistische herhalingen en onverwachte, soms explosieve wendingen. Daarmee hadden ze eerder al met live-shows een nieuw visitekaartje afgegeven. Audiofungus zit niet vast aan de gebruikelijke drie minuten per song, maar neemt de tijd om span ning op te bouwen. Een band dus Sande zorgt voor een uitstraling van 'vrolijk en luchtig' met de boodschap dat vrijheid betekent dat je altijd zelf keuzes kan maken. 'Als we elkaar die vrijheid geven is de wereld zo slecht nog niet'. De band met Anouk (toetsen en zang), Harrie Roelse (drums en zang), Sjoerd Schunselaar (gitaar), Patrice Winfield (gitaar) en Daniel Suykerbuyk (bass) maakte het laat ste jaar een behoorlijke ontwikke ling door en kon daardoor de mu ziek die ligt tussen rock en pop een eigenzinnige draai geven. De EP is een logische volgende stap die tevens aangeeft dat de mogelijk heden van Zaniac nog lang niet zijn uitgeput. De zang van Anouk klinkt afwisselend breekbaar en uitgelaten waardoor weliswaar va riatie ontstaat, maar geeft ook het gevoel dat daarin nog keuzes zijn te maken. Voor de opnamen klopte Zaniac aan bij Vlissinger Sjak Zwier en zorgde vervolgens zelf voor de defi nitieve eindmix. Met Audiofungus hebben ze dan toch nog iets gemeen. Beide bands deden veel podiumervaring op in het Zeeuwse bandtalentcircuit. En net als Audiofungus heeft ook Za niac gekozen voor een eigen uit straling die ze in de cd-hoes pas send hebben verwerkt. Zondag 27 septemberconcert en cd presentaties, Podium 't Beest, Goes, 15.00 uur. foto Pieter van der Laan die met afwijkende songstructu ren komt zonder zich daar aan te vertillen. Verder lukt het Audiofun gus steeds dicht bij het rockjargon te blijven. De instrumenten en de muzikale ideeën vormen de basis die de vier bandleden samen inkleuren. Den nis Menheere zorgt voor passende teksten, vaak cryptisch en veelal in trovert met een invulling die zo wel heftig, agressief en shockerend kan klinken als ingetogen en in tiem. Ook daarin dus het contrast tussen uitgesproken en kwetsbaar. De titel van de CD, Sincerity Mas querade (gemaskeerde oprecht heid) dekt wat dat betreft de muzi kale lading volledig en benadrukt het paradoxale karakter die in hun muziek verscholen zit. Dat Audio fungus heeft nagedacht over de muziek blijkt uit de uitgekiende ar rangementen van de zeven num mers. Maar daar blijft het niet bij. Ook de grafische vormgeving van hun eerste product mag er zijn. Menheere heeft als graficus met af beeldingen die zijn samengesteld met gemengde technieken voor een uitstraling gezorgd die naad loos aansluit bij de muziek van de Bevelandse band. De muzikale tegenstelling met Za niac kan bijna niet groter. Hun on langs verschenen EP met vier num mers bevat duidelijk afgemeten songs die soepel langs de structuur van couplet en refrein zijn opge bouwd. Zangeres Anouk van de De band Zaniac met rechts: zangeres Anouk van de Sande. podium DONDERDAG 24 SEPTEMBER Vlissingen Saskia Serge geven een optreden om 14.30 uur in Ter Reede. Middelburg Zang en pianoconcert door Willy Feytel, Henk de Buck en Marian Beinema van 15.00-15.30 in de Koorkerk. Goes Hulde door Drieons presenteert een voor stelling over Meneer van Gestel die zijn jubileum viert, 't Beest, 20.30 uur. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Goes Hulde door Drieons presenteert een voor stelling over Meneer van Gestel die zijn jubileum viert, 't Beest, 20.30 uur. Uitver kocht. Zierikzee Open oefenmiddag bij Kinderkoor de Sjo- far in de zaal van de christelijk gerefor meerde kerk aan de Zevengetijstraat. Tus sen 16.00 en 17.00 uur. Middelburg Het Ural Kosaken Chor en Het Zeeuws Mannenkoor zingen in de Zeeuwse con certzaal. Aanvang: 20.00 uur. Middelburg RockNight in Café 't Schuttershof. Met DJ Pim. Vanaf 22.00 uur. Middelburg Jan en Romke Kleefstra, Machinefabriek Soccer Committee en Liondaler breng en onder de noemer Avonduren deels geïmproviseerde en verstilde soundsca pes met zang, cello, gitaar en electronica. Revolution 100.000etc Gallery, Lange Noordstraat, Middelburg, 20.00 uur Vlissingen De Ruben Hoeke Band treedt op in De Piek. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Veere Live Jazz met het Struys Swing Combo op het terras van De Struyskelder. Kade, 14.30 uur. Colijnsplaat Popkoor d'Accord geeft t.g.v. haar tienja rig bestaan een jubileumconcert. Dorps huis De Brug, vanaf 19.30 uur. Koewacht Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht houdt een taptoe. Kerkplein, vanaf 19.30 uur. Brouwershaven Optreden Bruinisser Visserskoor als afslui ting seizoen. Sint Nicolaaskerk om 20 uur. Oostburg The Lane houdt de tweede metalnight van het seizoen met een optreden van 21 Eyes of Ruby. Plus support act. The Lane, 22.00 uur Zierikzee Jonge musici uit Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee treden op tijdens de Nacht van Mendelssohn. Grote Kerk, van af 20.00 uur. Zierikzee The Shavers en The Hollow Men in Brogum. Open vanaf 21 uur. Vlissingen Bang Bang Bazooka speelt rockabilly en psychobilly. De Piek, aanvang 21.00 uur. ZONDAG 27 SEPTEMBER Sint Anna Ter Muiden Woorden vliegen rond de toren, poëzie met de dichters Sandra Burgers en André van der Veeke, muziek van saxofoonkwar tet De primitieven. Nh kerk, 15.00 uur; Ritthem Pianodocent Jos Houtzager speelt roman tische, licht-klassieke pianomuziek. Het optreden. Fort Rammekens, 15.00 uur. Middelburg Het Willebrord Ensemble onder leiding van Elena Berdnikova geeft een concert met werken van de componist Antonin Dvorak. Doopsgezinde kerk, 16 uur. Goes De Commissie Manhuistuin Concerten houdt het laatste Manhuistuinconcert van dit seizoen. Dit concert wordt ver zorgd door Brassband Excelsior uit Kloe- tinge. Het gratis optreden in de Manhuis- tuin in Goes duurt van 12 tot 13 uur. Oost-Souburg Philharmonie 50+ speelt een gevarieerd repertoire van kerk- tot kermismuziek. Historische kerk Souburg, 11.30 uur. WOENSDAG 30 SEPTEMBER Vlissingen Koor Variable is een koor dat bestaat uit twintig leden die een gevarieerd muziek programma neerzetten in Grand café De Schutterij. 14.00 uur. meer agenda op onze website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53