Maestro Philip Glass in Middelburg uit 13 Kiezen tussen zorgen of genieten Snuffelmarkt AGEND I Koop kaarten voor I IRISH FESTIVAL 3 oktober |l±_ donderdag 24 september 2009 i een soloconcert in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Zijn muziek voor Stephen Dal dry's The Hours (2002) kreeg een Golden Globe, Grammy, en Aca demy Award nominaties en won de Anthony Asquith Award for Achievement in Film Music van de British Academy of Film and Te levision Arts. In Middelburg put Glass ongetwij feld uit zijn omvangrijke oeuvre. Met composities van albums als So lo piano (1989) - en stukken als Me tamorphosis-, Etudes for Piano (2003) en the Hours (2004). Mu ziek die toegankelijk is gebleven voor een divers publiekmuziek die overrompelt maar ook beto vert, muziek ook om soms een beetje stil van te worden. Philip Class in de Zeeuwse Concertzaal Middelburg: zaterdag 26 september 20.00 uur en zondag 27 september 15.00 uur. door Ali Pankow Krekel en Mier hebben veel plezier met elkaar, hoewel zij wel heel erg van elkaar verschillen. Krekel wil alles zien en beleven en bovenal genieten. Mier is veel voorzichtiger. Hij stort zich niet graag in een onbekend avon tuur. De Zeeuwse theatergroep Kwark maakte een kleuter voorstelling op basis van de klassieke fabel van La Fontaine in een theaterbewerking van Patricia Kuiper. De voorstel ling is zondagmiddag te zien in 't Spiegeltheater in Middelburg. Het draait in dit verhaal om het ver schil tussen 'zorgen voor morgen' of'zorgeloos genieten. Oscar Postema (boven) en Francois Vervaet in 'Krekel en Mier'. Het begint in de lente. Krekel en Mier komen op de wereld. Krekel raakt door het dolle heen als het zomer wordt. Mier bouwt dan maar vast een veilige plek voor als het straks slechter weer zal wor den. Als de herfst komt, zit Mier een lekker kopje thee te drinken in zijn knusse huisje. Krekel heeft geen huis gebouwd en bibbert bui ten een liedje. Hij gaat op zoek naar een plek waar het beter is. De rollen worden vertolkt door Franqois Vervaet (Mier) en Oscar Postema (Krekel). „Kinderen her kennen zich in dit verhaal. Net als Mier willen zij houvast dankzij ver trouwde dingen om hen heen, maar net als Krekel gaan zij ook op zoek naar avontuur", luidt de ervaring van beide acteurs na de eerste opvoeringsreeks van deze voorstelling, die bedoeld is voor ie dereen vanaf 5 jaar. 't Spiegeltheater, Middelburg: zondag 27 september, 15.00 uur. 26 t/m 27 september Zeelandhallen Goes o. Stoffenspektakel Disco Soul Motown Dutch-Party Ernst Bobbie Sinterklaasshow Nick Simon Binnenkort in 30 oktober 7 november 14 november 2 december 16 januari Libëma Zeelandhallen Goes is onderdeel van Kijk voor meer info op www.zeelandhallen.nl r of bel 0113-221020 Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51