381 sport Geen Oranje voor Van PSV zeer moeizaam langs De Graafschap, NAC ontsnapt in Tilburg Tennissers tegen Italië of Wit-Rusland Bob Bell teambaas van Renault INTERLANDVOETBAL Bondscoach Bert van Marwijk eist dat voetballer De Dagbladbezorgers van het Jaar 8009 zijn bekend: Özkan Hoff (17) uit Noord-Brabant en Rina Oskam-de Bruijn (46) uit Utrecht. donderdag 24 september 2009 EINDHOVEN - PSV heeft gisteren in de tweede ronde van de KNVB-be- ker moeizaam gewonnen van De Graafschap. In Eindhoven werd het na een matig duel 2-1. Ibrahim Afellay maakte in de 54e minuut het winnende doelpunt voor de nog ongeslagen koploper van de eredivisie. Danny Koever mans bracht de Eindhovenaren voor de rust op voorsprong. Hugo Bargas bracht De Graafschap in de tweede helft langszij. NAC Breda versloeg in een boeiend duel Willem II met 3-2. In blessuretijd maakte Matthew Amoah van elf meter de winnen de treffer. Eerder had Willem II een voorsprong van 2-0 gehad. Leonardo scoorde twee keer voor NAC. FC Groningen won bij FC Utrecht. Het werd 4-2 in het voordeel van de formatie van trainer Ron Jans. Niklas Pedersen speelde een be langrijke rol bij Groningen. De Deen maakte twee doelpunten. In een andere wedstrijd tussen twee clubs uit de eredivisie won FC VW van ADO Den Haag, 3-0. In de Koel van Venlo maakte de Ja panner Keisuke Honda twee doel punten. Opvallend was dat de amateurs van De Treffers wonnen van Veen- dam uit de eerste divisie. In Groes- beek eindigde de ontmoeting in 2-0. Roda JC won, met klein ver schil, bij IJsselmeervogels (2-1). FC Zwolle had strafschoppen no dig om te winnen bij Sparta Nij- kerk. Na 120 minuten was de stand 2-2. De club uit de eerste di visie mocht daarover niet klagen. Pas in de laatste minuut van de extra tijd zorgde Cecilio Lopes voor de gelijkmaker. Eerder waren de profs in officiële tijd een kwar tier voor tijd op 1-1 gekomen, door een benutte strafschop van Bram van Polen. Zwolle speelde een deel van de wedstrijd met tien man we gens een rode kaart voor Cees Kei zer kort voor het verstrijken van de reguliere speeltijd. Rijnsburgse Boys had lang uitzicht op succes tegen Go Ahead Eagles. Pas in extra tijd bogen de ama teurs voor de koploper van de eer ste divisie, 4-1. Na negentig minu ten was het nog 1-1. In de 82e mi nuut had Rijnsburgse Boys de voorsprong van 1-0 weggegeven. Heerenveen, de bekerhouder, was te sterk voor SDC Putten (7-0). FC Twente haalde fors uit bij Joure (8-0). Overige uitslagen: AFC-WHC 0-1, Ca- pelle-Westlandia 4-0, FC Lisse-FC Den Bosch 0-4. LONDEN - Bob Bell is door formule i-renstal Renault benoemd tot teambaas. Hij is de opvolger van de vertrokken Flavio Briatore. De Italiaan werd deze week levens lang in de ban gedaan door de in ternationale. automobielfederatie FIA wegens zijn rol bij de crash van Nelson Piquet jr. vorig seizoen tijdens de Grote Prijs van Singapo re. Piquet kreeg destijds van de teamleiding de opdracht te door Leon ten Voorde ZEIST - Een beetje wrang is het wel. Uitgerekend op de dag dat Rafael van der Vaart voor het eerst dit seizoen werd opgenomen in de selectie van Real Madrid (uit bij Villareal), zette Bert van Marwijk hem uit Oranje. De bondscoach neemt Van der Vaart niet mee naar Australië, waar Oranje op 10 oktober een vriendschappelijke wedstrijd speelt. Met het niet selecteren van Van der Vaart houdt Van Marwijk woord. De bondscoach heeft altijd gezegd dat spelers alleen in aan merking komen voor het Neder lands elftal als ze ook bij hun club aan spelen toekomen. Omdat de si tuatie bij Real Madrid lange tijd onduidelijk was, nam Van Mar wijk in eerste instantie nog geen maatregelen en liet hij Van der Vaart tegen Japan en Schotland twee keer invallen. Maar het ge duld van de coach is nu op, zo liet Van Marwijk gisteren duidelijk we ten voor de camera van de KNVB. „Ik vind hem een goede voetballer en heb hem ook een aantal keren de hand boven het hoofd gehou den. Hij is ook een van de spelers die een uitzonderingspositie be kleedt. Maar het houdt een keer op. Dat weet Rafael ook. De situa tie kan misschien nog veranderen als hij de komende weken heel veel aan spelen toekomt. Maar an ders gaat hij niet mee naar Austra lië. Het kan goed zijn dat hij rond het duel met Australië al vier maanden geen officieel duel meer heeft gespeeld. Daarbij zijn mid denvelders als Ibrahim Afellay en Orlando Engelaar ook weer fit." Sinds het begin van het seizoen op juli heeft Van der Vaart nog maar zeventig minuten gevoetbald. Hij kwam tot gisteren zelfs nog geen enkele keer in actie in een officiële wedstrijd van Real. Dat hij on danks zijn schier uitzichtloze posi tie toch in Madrid is gebleven, heeft mede te maken met persoon lijke omstandigheden. Zijn vrouw is namelijk herstellende van borst kanker en ondergaat in Madrid chemokuren. Rond de vorige inter lands gaf Van der Vaart al aan dat hij een risico nam door bij Real te blijven. „Het wordt lastig, maar ik weet van de trainer dat ik weg moest om commerciële motieven. Het had -absoluut geen sportieve oorzaak. Sterker nog, hij vindt dat ze mijn creativiteit goed kunnen gebruiken. Maar mocht blijken dat j ik toch niet aan spelen toekom, dan kan ik in de winterstop altijd nog weg." Van Marwijk maakt vol gende week vrijdag zijn definitieve H selectie bekend. Voorlopige selectie Nederlands elf tal: Ibrahim Afellay (PSV), Ryan Babel Matthew Amoah was gisteren matchwinnaar voor NAC tegen Willem II. Hij scoorde in de laatste minuut uit een strafschop. foto Nico Delmeire DEN HAAG - Italië of Wit-Rusland is de komende tegenstander van de Nederlandse tennissers in de Davis Cup. Het duel in de tweede ronde van de Europees/Afrikaanse zone wordt van 7 tot en met 9 mei 2010 verspeeld. Bij winst van het favoriet geachte Italië wacht de formatie van cap tain Jan Siemerink een thuiswed strijd, bij een zege van Wit-Rus- land is Oranje veroordeeld tot een confrontatie op vreemde bodem. Wit-Rusland en Italië treffen el kaar van 5 tot en met 7 maart in Wit-Rusland. Siemerink sprak van een 'pittige loting'. „Ik schat Italië het hoogst in van alle ongeplaatste landen. Toch liggen er kansen om een promotieduel voor de wereld- groep af te dwingen." Italië herbergt op de wereldrang lijst vier spelers in de top-ioo (Andreas Seppi, Simone Bolelli, Fa- bio Fognini en Potito Starace), ter wijl Ignatik Uladzimir als mondia le nummer 363 de Wit-Russische kopman is. Nederland dégradeerde uit de we- reldgroep na een 4-1-nederlaag te gen Frankrijk. Italië ging in de Europees/Afrikaanse zone met 3-2 in de play-offs onderuit Zwitser land (2-3), terwijl Wit-Rusland een ruime 5-0-nederlaag leed te gen Zuid-Afrika. crashen zodat teamcollega Fernan do Alonso de race kon winnen. Renault kreeg een voorwaardelijke schorsing van twee jaar. Bell was bij Renault technisch di recteur. Hij vervult de rol van teambaas tot het einde van het sei zoen, maakte de Franse renstal gis teren bekend. Bell moet verant woording afleggen aan Bernard Rey, president van het Renault for mule i-team. Özkan Hoff brengt altyd enthousiast de krant rond in Breda. Rina Oskam-de Bruin bezorgt al vele jaren met veel plezier de krant in Kockengen. Dankzij de toewijding van deze bezorgers en al hun collega's vindt u elke dag weer de krant op de mat. Dagbladbezorgers van Nederland, bedankt! Ook interesse in een baan als Bagbladbezorger? Kijk op www.worddagbladbezorger.nl en wie weet word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2010! I qp MY DAGBLADBEZORGER De verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar is een initiatief van de Nederlandse dagbladen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40