Kruitmolentje geopend, missie geslaagd Woonburg renoveert, vernieuwt en verkoopt SCHOOLMEISJES SPEELTUIN 't Ging veel makkelijker dan gedacht EXTRA KOOPAVONDEN 24 25 SEPTEMBER Diverse aktie's! Profiteer nu van extra korting! Gesteggel over leeghalen strandhuisjes voor de weekeinden donderdag 24 september 2009 door Selma Osman MIDDELBURG - Ga niet voor een wipkipje, maar durf te dromen. Met dat advies zijn drie vrouwen uit de Middelburgse Kruitmolen- laan aan de slag gegaan om een speeltuin voor de kinderen te ver wezenlijken. De opening, nu een week geleden, was in alle opzich ten een feest. Niet alleen de kinde ren blij, maar ook Rie Boeije, Josca van der Ploeg en Els Schot. Hun missie is geslaagd. Soms zagen ze het niet meer zit ten. Er kwam opeens zo veel op hen af Handtekeningen verzame len om te bewijzen dat het idee draagvlak had, een plan maken, speeltoestellen uitzoeken, sponso ren benaderen. En dat met maar drie paar schouders. Rie Boeije vroeg zich het afgelo pen jaar dikwijls af waar ze aan was begonnen. „In de bewoners commissie Kruitmolenlaan en om streken werd geconstateerd dat de wijk Dauwendaele aan het veran deren is. Ik woon hier nu veertig jaar en het is helemaal versteend. Er zijn huizen gekomen, maar te weinig speelmogelijkheden voor de kinderen. Dus toen zeiden ze: 'Rie, als jij dat nou eens aanpakt en even wat dames bij elkaar zoekt'. Dat was nog het moeilijk ste. Het duurde een halfjaar voor ik die bij elkaar had." Rie's eigen jongenstweeling kwam vroeger altijd onder de modder thuis. „Die voeren nog op een plankje in de watergang." De zoons van Josca vermaakten zich tot voor kort in de brandgang of het pleintje aan de Landluststraat. Ze is blij dat haar kinderen nu ook De missie van Rie Boeije (r) en Els Schot is geslaagd. foto Lex de Meester dicht bij huis kunnen spelen. Sa men met Els - moeder van drie kleintjes - wisten ze precies wat er in 't Kruitmolentje moest komen. Een klimrek met ringen, een wip, een wipkip, tafels voor picknick en tafeltennis, een glijbaan en een hinkelbaan. Josca: „En we wilden heel graag een vogelnestschommel waar moeders kleine kindjes in kunnen leggen en waar ook gehan dicapte kinderen op kunnen." Van de bijna 33.000 euro die nodig was, hebben de dames 14.000 eu ro aan sponsorgeld binnenge sleept. De gemeente zorgde voor de rest. Uiteindelijk ging het veel makkelijker dan gedacht. Rie vindt het heerlijk om weer moeders met kinderen voorbij te zien komen. Els roemt de gezelligheid en de saamhorigheid die er is gekomen. En Josca vindt dat veel inspannin gen en veel geduld uiteindelijk mooi zijn beloond. De drie zijn zo enthousiast gewor den dat ze door willen gaan voor een trapveldje en een ravotbosje. PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 - Vlissingen Zonweringen Tei.0118-552010 Aluminium en kunststof kozijnen zonweringen - horren - rolluiken dakramen - garagedeuren www.paczonweringen.nl ms&msgmsm lg&SëSSW!&g%8SSffllSSISSSS8S6. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Woningcorpora tie Woonburg wil de komende de cennia 132 woningen in de buurt van 't Zwaantje in Souburg fasege wijs onder handen nemen. Het gaat om huizen in de De Deck- erestraat, Willem-Alexanderstraat, Van Turnhoutstraat, Kromwegesin- gel en Vlissingsestraat. De meeste zijn rond de zestig jaar oud, maar sommige stammen nog uit de ja ren twintig van de vorige eeuw. Om de woningen er weer een jaar of vijfentwintig tegenaan te kun nen laten gaan, wacht tachtig van hen een forse renovatie. Dat bete kent niet alleen een nieuwe badka mer en keuken, maar ook volledi ge isolatie. De 52 andere woningen zijn niet meer goed genoeg om nog te renoveren. Daarvoor in de plaats komt nieuwbouw. Maar, waarschuwt Woonburg-di- recteur Marco van Wel, „pas als de huidige bewoners eruit willen. Het kan dus zijn dat we nog heel wat jaren moeten wachten, maar dat doen we dan ook." Nu is alles nog sociale huur. Maar de woningcorporatie gaat ook wo ningen te koop aanbieden. Zij zegt dat er bewoners zijn die daar be hoefte aan hebben, omdat ze vaak toch in hun eigen buurt willen blij ven wonen. Wel zal altijd tenmin ste vijftig procent huur blijven, ver zekert Van Wel. De toekomstvisie voor de wijk is dinsdagavond gepresenteerd aan bewoners. Een vertegenwoordi ging daarvan zit in de klankbord groep, die samen met Woonburg al sinds 2007 bezig was de visie te ontwikkelen. Bij de uitvoering van de definitieve plannen, volgend jaar, gaat Woonburg met elke be woner apart om de tafel om zoveel mogelijk maatwerk te leveren. door Ton van den Nouweland WESTENSCHOUWEN - „Ik heb er een rotgevoel over," zegt Hans Dollen- kamp uit Grijpskerke. Hij ontdekte pas dat niet alleen zijn bij Westen- schouwen gehuurde strandhuisje was verdwenen, maar ook de in ventaris. Volgens Dollenkamp heeft de verhuurder het huisje eer der afgebroken dan afgesproken en bovendien alle spullen op het strand gedumpt. „Ligbedden, kus sens en een hengel. Alles weg. Al leen bedden en kussens zijn al 300 euro waard." Volgens de gedupeer de zouden de huisjes dit jaar wat langer blijven staan, maar heeft de verhuurder ze na een storm begin september eerder afgebroken. „Er lagen wel briefjes in, maar dat heb ik niet gezien. Ik ben een maand niet geweest omdat mijn vrouw ziek was." Verhuurder Leo van der Wekken ontkent alles: „In het contract staat dat de huisjes begin septem ber worden afgebroken. We leggen er nog netjes briefjes in om daar aan te herinneren. We hebben 280 huisjes. Als ik alle achtergelaten spullen ga opslaan, heb ik een enorme hal nodig. Maar ik weet wel wat het is. Sommige huurders willen dat ik hun spullen over de duinen breng. Nou, daar trap ik niet meer in." Het blijft onverminderd druk in het mooie stadje Veere Daarom zoekt Saartje nog een aantal 4 voor de zaterdag en 4 voor de zondag Leeftijd 14-19 jaar. Vanaf 17 jaar verwachten wij winkel- of horeca-ervaring! Aanmelden vanavond klokslag 20 uur. Markt 15 - Veeré - Uitslag direct! Of telefonisch aanmelden: Enkel morgen (vrijdag 25/9) tussen 16.00-17.00 uur Tel. 0118 - 50 18 08 Klarinetweg 2c 4337 RA Middelburg T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31