beroep is, zeg ik: filmpjesmaker' 27 De allerlaatste boemerangs in de Walstraat Juwelierszaak Middelburg beroofd Maatwerkstyling en binnenhuisadvies. donderdag 24 september 2009 TV Walcheren TV Walcheren zendt uit sinds sep tember 2007; TV Walcheren valt onder de Stich ting Lokale Omroep Middel- burg-Vlissingen; Het werkgebied omvat heel Wal cheren, inclusief de gemeente Veere; O De omroep heeft één professione le kracht in dienst; De uitzending van TV Walcheren begint elke dag om 18.00 uur en wordt elk half uur herhaald; TV Walcheren zendt uit via de ka bel: analoog kanaal 68; digitaal via kanaal 114. Oude uitzendingen zijn te zien op de www.tvwalcheren.nl; op zee- fandnet video zijn de items elke dag los te bekijken. Pim van den Berge maakt opnames van muzikant Jos Houtzager in Fort Rammekens. foto's Lex de Meester ten en dan zeggen ze toch nog 'nee'." Het scholierenprotest in novem ber 2007 zette TV Walcheren 'op de kaart', of liever op de buis. „In eens stond ik midden in het nieuws." Het keiharde nieuws ligt niet elke dag voor het oprapen. En Van den Berge zit daar ook niet mee. „We maken vaak wel een beetje van die kneuterige onderwerpen. Van die feel good items. En dat is ook wel fijn om te doen hoor." Waar staat TV Walcheren? „We gaan ons echt niet spiegelen aan Omroep Zeeland. We leggen de lat nu eenmaal wat lager. Mensen kij ken ook niet naar alleen Omroep Zeeland of alleen TV Walcheren. Het vult elkaar aan." De onderwerpen op TV Walche ren zijn een stuk langer dan gebrui kelijk bij tv-journaals. En er zit al tijd een passend muziekje bij. „Uit mijn horecatijd ken ik zo veel mu ziek. Nee, het is niet dat-ik een on derwerp bij een bepaald nummer zoek, maar er zijn toch wel liedjes die ik in mijn achterhoofd heb om te gebruiken als een passende gele genheid zich voordoet. Rawhide bij het scholierenprotest is een ge slaagd voorbeeld. Maar ik moet er bij zeggen dat niet iedereen er al tijd van gecharmeerd is. We kre gen een keer van een oude hippie op ons donder omdat we onder een straatinterview over de op mars van Geert Wilders The times they are changing van Bob Dylan hadden gezet." Zijn grootste wens voor TV Wal cheren? „Toch een beetje groeien met TV Walcheren, een betaalde kracht erbij bijvoorbeeld. Weet je, dit werk is verslavend. Maar ik stel mijn grenzen. In principe hou ik mijn weekeinde vrij. Het knaagt wel, maar ik vind het ook heel belangrijk om bij mijn meis je te zijn." Een onderzoek door een student van de Hogeschool Zeeland gaf aan dat dagelijks twintigduizend mensen naar TV Walcheren kij ken. De reporter van TV Walche ren is de eerste om dat aantal te re lativeren. „Voor wat het waard is hoor, die cijfers." Dan komt toch ineens weer die oude horecaman in-hem boven die het de mensen naar de zin wil maken. „Maar het is wel beangsti gend veel", vindt Van den Berge. „Als ik iets maak dat de mensen niet bevalt, vinden twintigdui zend mensen het niets. En ik wil dat ze het allemaal wel leuk vin den." VLISSINGEN - Het Australische win keltje verdwijnt uit de Vlissingse Walstraat. Sinds oprichter Ben van Rijswijk er niet meer is, is de geest uit de fles. „Alle kennis is kwijt", zegt Jos Rijk, directeur van integra- tiebedrijf 1'éTÉ, die het winkeltje gebruikte als leerwerkplaats. Dat laatste doel blijft echter wel be staan. De sociale werkvoorziening is bezig een nieuwe huurder te vin den voor het winkeltje, zodat zij er opnieuw werknemers in kan oplei den. Rijk is al in gesprek met 'een Walcherse partij'. Wanneer die de zaak zal overne men, is niet bekend. Voorlopig is het nog opruiming bij Australian Treasures. MIDDELBURG - Op de Dam is gister middag een juweliersza^k beroofd. Een man sloeg omstreeks 12,45 uur een ruit in, graaide spullen weg uit de etalage, en ging er van door op een gereedstaande fiets. De politie zoekt mensen die iets opvallends hebben opgemerkt. Die kunnen hun informatie door geven op 0900-8844. ..meer dan meubelen Kruiningen Zandweg 1b (01.13) 38 26 26 www.tmcwoo n win keisn i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29