'Als ze vragen wat m'n 26 Bouwlust Middelburg in Cleene Hooge ongepast rf 1 Meest gelezen Caravan in Westkapelle was wel degelijk te huur Intieme concerten in Gallery Revolution Tangodansers in foyer bioscoop Herders bijten lapjeskat dood in Middelburg donderdag 24 september 2009 W door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Je kunt van de Vlis- singse binnenstad zeggen wat je wil, maar niet dat die niet in bewe ging is. De komende tijd worden weer wat lege winkelpanden opge vuld. Tegelijkertijd komt er weer een aantal leeg te staan. Op het Spuiplein wordt zaterdag 17 oktober een feestje, gevierd, om dat die dag niet alleen de Primera haar officiële opening heeft in de Fonteyne maar ook broodjeszaak Subway, in het kioskje. Beide on dernemers gooien hun zaak zeven dagen per week open. De Primera vestigt zich recht te genover de Rabobank. In de win kel komt een glazen pui, zodat klanten gemakkelijk door kunnen naar de buren van de VW. Dat duurt echter nog wel even, omdat het toeristisch servicepunt 'nog wat juridische puntje op de i moet zetten' met de gemeente. Aanvan kelijk zou die op 1 januari openen, maar dat wordt pasen. Het huidige pandje van Primera, aan het Scheldeplein, wordt tijde lijk opgevuld door opticiën Tilroe, die haar eigen zaak in de Walstraat gaat verbouwen. Daarna verhuist er waarschijnlijk een ondernemer uit de Scheldestraat naartoe, al geeft die aan de papieren nog niet rond te hebben. De oude Action in de Aagje De kenstraat maakt nog deze maand plaats voor Prijsmepper Outlet. En het leegstaande pandje in de Scher- minkelstraat, waar eerder uitzend bureau Hartman huisde, is ver huurd aan hoorwinkel Schoonen- berg. Die laat een gat, of gaatje, achter in de Schutterijstraat. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het bouwen van een nieuwe woonwijk in de landerijen van Cleene Hooge (bij de wijk Griffioen) in Middelburg is een voorbeeld van ongepaste bouw lust. Dat vindt de PvdA in de Tweede Kamer. Kamerlid Patricia Linhard heeft dan ook vragen gesteld aan minis ter Jacqueline Cramer (PvdA, Vrom) naar aanleiding van het arti kel 'Middelburg zuigt Walcheren leeg' in deze krant. Linhard wil weten wat de minister vindt van de plannen van Middel burg om te bouwen op zo'n plek in het Nationaal Landschap Wal cheren. „We willen dat het landschap opti maal blijft. Daar hebben we in dit geval zorgen over. Het is heel erg van belang dat die plekken in Ne- BÏJ NADER Het benefietconcert van de stichtin gen Multramissions en De Heilbo- de, ten bate van een weeshuis voor kinderen in India, vindt zondag avond 18 oktober plaats en niet morgen, zoals gisteren abusievelijk in deze krant stond vermeld. De gospelavond begint om 19.30 uur in het Vlissingse Arsenaalthea ter. www.pzc.nl 1. Bouwlust Middelburg ongepast 2. Raadslid CDA op non-actief 3. Scheldegeheugen opgefrist STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/video derland behouden blijven die rust bieden. Het zijn niet voor niets na tionale landschappen." Ook wil Linhard van minister Cra mer weten wat die ervan vindt dat Middelburg 'een nieuwe üitbrei- dingslocatie plant, terwijl Vlissin- gen een enorme inbreidingsopga- ve heeft op het voormalige Schel- de-terrein'. De PvdA oppert dat 'pas buiten de stad gebouwd mag worden als alle inbreidingsmogelijkheden op Wal cheren zijn benut'. „Voorkomen moet worden dat de gemeenten op Walcheren elkaar beconcurre ren ten koste van het landschap." Linhard zegt komende maand een gesprek te hebben met wethouder Albert de Vries (PvdA, Bouwen en Wonen). „Ik ga naar Middelburg om te horen wat de plannen zijn en hoe de situatie ten opzichte van de andere gemeenten is." MIDDELBURG Gallery Revolution lanceert een nieuw concept: ze haalt 'vooruit strevende acts uit binnen- en bui tenland' naar de Lange Noordstraat in Middelburg voor intieme concer ten. De eerste is morgen. Dan kan er vanaf 20.00 uur worden geluis terd naar Friese poëzie, electronica en improvisatie. Kaarten kosten vijf euro en zijn te reserveren via mannenbroeders@gmail.com VLISSINGEN Vorig jaar werd de tango nog en masse gedanst op de boulevard, morgen gebeurt dat in de foyer van het Cinecafé, dat hoort bij de bio scoop, in Vlissingen. De Zeeuwse tango-promotieclub Tango El Amante geeft daar op het parket om 20.00 uur een gratis de monstratie van de honderd jaar oude Zuid-Amerikaanse dans, waarbij bezoekers zelf ook de voet jes van de vloer mogen tillen. door Theo Giele Doe mij die baan, dacht Pim van den Berge (45) toen hij ruim twee jaar gele den van een langdu rige wereldreis terugkwam. Hij had te horen gekregen dat de loka le omroep Vlissingen-Middelburg de kabel op wilde met TV Walche ren. En mensen zocht. „Ik had totaal geen affectie met ca mera's, technisch was ik niet on derlegd en journalistiek nog min der." Een oude rot in het vak, Wiert Omta uit Oud-Sabbinge, leerde Van den Berge de beginse len van het maken van televisie. En sinds die tijd maakt Van den Berge elke werkdag zijn 'filmpjes' voor TV Walcheren. „Als ze vragen wat mijn beroep is, zeg ik: filmpjesmaker. Journalist durf ik me niet te noemen. Ik zou dat een belediging vinden voor de mensen die er voor hebben door geleerd. door Henk Postma WESTKAPELLE - De caravan op het erf van de familie Reijnhoudt-Ka- land in Westkapelle was weldege lijk te huur als vakantieverblijf Dat blijkt althans uit een website waarop de familie 'vakantiehui zen', 'kamers met ontbijt' en de ca ravan te huur aanbiedt. Zoals gemeld heeft de gemeente aangekondigd de familie een dwangsom op te leggen wanneer die niet stopt met de verhuur. Me vrouw Kaland zei daarop dat de ca ravan nooit wordt verhuurd, en al leen 's zomers wel eens een paar dagen wordt gebruik door familie leden of vrienden. Ze houdt dat staande. Volgens haar is het in de praktijk niet voorgekomen dat er huurders waren voor de caravan. Toen de gemeente problemen op wierp door te gaan 'lettervitten', besloot ze de caravan van de site te laten verwijderen. „Maar de be heerders zijn daar kennelijk nog niet aan toegekomen." Volgens de gemeente zijn niet alleen de cara van, maar ook twee woningen ille gaal in gebruik voor recreatie. Me vrouw Kaland betwist dat. „De ge meente verdraait de feiten en zet me de voet dwars, terwijl was toe gezegd dat de zaak in goed overleg zou worden bekeken." Voor het dagelijks maken van zijn 'filmpjes' moet Van den Berge zon der schroom op mensen afstap pen. Voor iemand die vanaf zijn zestiende in de horeca had ge werkt, is dat minder gemakkelijk dan het lijkt. „Als service-verlener in de horeca vond ik dat veel gemakkelijker con tact te maken. Ik voel nog steeds die barrière als ik mensen moet aanspreken voor de televisie. Soms sta je bij straatinterviews tien, vijf tien minuten met iemand te pra- MIDDELBURG - De politie heeft dins dagavond in de omgeving van het Parelplein in Middelburg twee agressieve herdershonden in be slag genomen. De beesten waren, voor de tweede keer in korte tijd, ontsnapt van een terrein aan de Elektraweg. Tij dens hun vlucht beten ze op het Parelplein een lapjeskat dood. Van wie die was, wil de politie nog graag weten. Het dier had een roze halsband om met een diamanten hartje eraan. Er zou ook een man zijn gebeten. Ook die wordt ver zocht te bellen met de politie. De honden blijven voorlopig opge borgen. Ze zijn door de dierenam bulance naar het asiel gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28