PZC SWO begint marktplaats voor thuiszorg déDRVKKERY Leeg WALCHEREN 26 en 27 29 MATCHEN Nieuw bedrijf zet zelfstandigen in Les aan boord d DOMINICUS Kom naar de vernieuwde showroom in Westkapelle! I T cl Off 11 almanak Donderdag 24 september 2009 Filmpjesmaker wil groeien met zijn TV Walcheren 't Kruitmolentje is als speeltuin meer dan een wipkip 2S Tip? walcheren@pzc.nl TOMCWfflWIMTffi door Theo Giele MIDDELBURG - De Stichting Werkt voor Ouderen (SWO) heeft onder de naam de naam Wecare Zee land een zelfstandig bedrijf opge zet dat vraag en aanbod in thuis zorg bij elkaar wil brengen. Belangrijkste verschil met de be staande grote zorgaanbieders is dat Wecare niet werkt met perso neel in loondienst maar met zzp' ers (zelfstandigen zonder perso neel). Wecare bemiddelt verzorgenden, verpleegkundigen en huishoudelij ke hulpen voor zorg aan huis. De onderneming richt zich op men sen die hun hulp betalen via het persoonsgebonden budget, maar ook mensen die zelf voor (meer) zorg willen betalen kunnen bij Wecare terecht. Deze vorm van thuiszorg wordt op een geheel nieuwe manier geor ganiseerd. „We worden een soort markt plaats voor thuiszorg", legt project leider Ralph Smeets uit. Via een website kunnen mensen die zorg vragen zich aanmelden. Met een persoonlijk intake inventariseert Wecare de wensen van de klant. „Door de wens van de klant te koppelen aan de competenties van de zzp'ers krijg je de optimale match", zegt Smeets. Wecare garandeert vanaf 1 novem ber dat de cliënt binnen drie da gen voorstellen voor hulp krijgt. Zorgverleners die via Wecare Zee land gaan werken wordt alle finan ciële en administratieve romp slomp uit handen genomen. Ze be talen daarvoor een bedrag naar verhouding van de omzet aan We care. Scholing is ook een van de onder delen van het verplichte pakket. Projectleider Smeets: „We hech ten erg aan de kwaliteit van de ge leverde zorg. Ook een selectiepro cedure voor zzp'ers vormt onder deel van het kwaliteitsbeleid. An ders zou SWO nooit een dergelij ke onderneming beginnen." Naasr het verplichte pakket kun nen de zzp'ers bijvoorbeeld ook een pensioenvoorziening of ar beidsongeschiktheidsverzekering afsluiten. Financieel kan het als zelfstandige werken voordelig zijn, maar ook de mogelijkheid om flexibel te werken is aantrekkelijk. „De zorgverlener maakt zelf de af spraken met zijn of haar cliënt", zegt manager Mireille van der Mark. Juist voor herintreders en oudere zorgverleners kan die flexibileit de reden zijn om weer in de zorg te stappen of te blijven. Volgens Smeets is Zeeland de eer ste regio waar op deze manier wordt gewerkt. Als het project slaagt kan de formule ook elders in het land worden toegepast www.wecare-zeeland.nl. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond, 19.00-20.30 uur Marieke Shvarts over De helende reis in de praktijk zaterdag 26 sept. 15.00-16.30 uur La Gioia met als gast Sjoek! meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmidtlelburg.nl HEROPENINGSACTIE GRATIS badkamerwand, stortdouche of bad bij aankoop van een badkamer. VÜSSINGEN - De Watervlo, het educatieve schip van de Stichting Reinwater, vaart op Walcheren de havens langs om 'waterweetjes' te vertellen. De basisscholen gaan er op bezoek, zoals woensdag in de Vlissingse bin nenhaven. Volwassenen zijn ook welkom. Die kunnen komende zaterdag het schip op aan de Loskade in Mid delburg. Daar wordt dan een open dag gehouden. Be langstellenden kunnen er alles aan de weet komen over water. Ze kunnen een laboratorium in om proefjes uit te voeren. Of een kijkje nemen onder water. Vandaag ligt de boot in Vlissingen, vrijdag en zaterdag in Middel burg, en van 28 tot en met 30 september aan de Kamp- veerse steiger in Veere. Het schip is naar Walcheren ge haald door Micmec Walcheren. foto Lex de Meester vyyVW.ClO De laatste hagelschadeauto's bij Zwartepoorte Goes bv Geachte BMW liefhebber, Vorige week meldde ik u dat wij nog 11 BMW's hadden staan met volledig herstelde hagelschade. Op dit moment zijn daar nog een paar van over. Kom deze modellen, die we met een extra korting van 15% over de netto catalogusprijs aanbieden, snel bij ons bekijken. Voordat iemand anders in uw BMW wegrijdt. U kunt ook telefonisch een afspraak met mij maken. Met vriendelijke groet, Zwartepoorte Goes bv William Remeeus Vestigingsdirecteur Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33 4462 GP Goes (0113) 24 52 45 www.zwartepoorte.nl Tip? redactie@pzc.nl Dagelijks komen er bij deze krant de nodige politieberichten binnen. Vaak betreffen het verkeersongelukken, mensen die met een glas te veel op in de auto gestapt zijn, bromfetscontro- les of inbraken. Vaak zijn het serieuze berichten, maar soms is er eentje bij die op de lachspieren werkt. Zoals eerder deze week. In Yerseke was namelijk ingebroken in een leeg staande woning. 'Er is niets uit de woning weggenomenvermeldde het'politiebericht. Sterker nog, de inbreker(s) vonden de woning kennelijk zo kaal, dat ze zo vriendelijk waren geweest om zelfs iets achter te laten: enkele stuk ken gereedschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27