!e.» meningen 117 lat 1 iac li liet Hyundai i10 al vanaf €7.995f- brieven A HYurmni donderdag 24 september 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Hans Warren In Een punt achter het geheime dagboek, naar aanleiding van het verschijnen van het laatse deel van het Geheim Dagboek van Hans Warren, vertelt Mario Molegraaf dat 'De uitgave van de Dagboeken begon op aandrang van uitgever Bert Bakker. Die had oog voor het unieke karakter.' Verder vertelt hij dat de dagboeken in die tijd, zeg maar tot 1990, bestsellers waren met oplages van soms 50.000 exem plaren en waar Hans honderdui zenden guldens royalties aan ver diende. Royalties waarvan een groot deel van de verzameling die in het Zeeuws Museum tentoonge steld wordt mee aangeschaft is. Het is merkwaardig dat niet ik maar Mai Spijkers (uitgeverij Pro metheus, vermeldt de uitnodi ging), en sinds mijn ziekte in 1993 ook directeur van uitgeverij Bert Bakker, het woord voert over de ge heime dagboeken tijdens het offi ciële gedeelte in de Zeeuwse Biblio theek. Merkwaardig, omdat dezelf de Mai Spijkers bij een verhuizing van de uitgeverij het hele archief van Bert Bakker van 1968 tot 1992 met daarin de hele corresponden tie tussen uitgeverij Bert Bakker en Hans Warren heeft laten vernieti gen. Niet naar het Letterkundig Museum, niet naar de Bibliotheek voor het Boekenvak, niet naar de UB, hup de papiervernietiger in. Bert Bakker 2e Oosterparkstraat 263, Amsterdam Importbruiden Vrij recent werd in Den Haag geop perd het aantal importbruiden te beperken. Verder wilde men voor bepaalde groepen vakdiploma's ver plicht stellen. De eerste maatregel lijkt me wel wat, maar diploma's zijn in landen, waar deze mensen vandaan komen, te koop, dus dat schiet niet op. Mijn voorstel zet meer zoden aan de dijk: wanneer een of meer leden van een familie ernstige overlast veroorzaken en zich herhaaldelijk schuldig maken aan crimineel gedrag, ben ik voor gezinshereniging in het land van herkomst! Wat betreft de hoofd- doekentax van Wilders: ik erger me meer aan sommige capuchon dragers en dan bedoel ik géén mon niken. Ten slot: ik stem niet op Wilders, want iemand die misda den tegen Palestij nen in Gaza af doet als zelfverdediging, hoeft niet te rekenen op mijn steun. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Fietsverlichting 2 Het is niet meer dan normaal om fietsverlichting te hebben. Het is voor uw eigen veiligheid om ge zien te worden door de medeweg gebruiker. Voor een paar euro heb je fietsverlichting. W. Cornelis Murre heeft gelijk (brief 22 sept.). Gebrek aan respect is er zeker. Da gelijks word ik bijna omver gere den en afgesneden op de fiets en als dank kun je een grote mond krijgen. Ik blijf hier verder maar rustig over. Het betekent gewoon dat men zelf niet lekker in zijn vel zit of ergens last van heeft. En dan heb ik het niet over de jeugd, maar ouderen, die weinig respect heb ben. Ook is het goed om te mer ken wat mensen voor vooroorde len hebben. Alsof men zelf zo per fect is? Men kan best eens wat reke ning houden met de medemens, (geen getoeter 's nachts, honden poep, uitkijken in verkeer want u bent niet alleen) Moet u kijken wat u er voor terugkrijgt als u res pect toont? Nou dan voel je je toch een stuk gelukkiger als mens? Nellie Koeman-Nicolai Kenau Hasselaarstraat 279, Vlissingen Zeeland, echt waar? De promotieactie 'Zeeland, echt waar' is van start. De opzet kan werken. Er is een beeldmerk, er zijn kleurtjes, er komen meer 'tools'. Mits goed gecommuniceerd kan het handvat geven Zeeland op een zinnige wijze te promoten. Het probleem schuilt in de kap stok waario alles is opgehangen. Het is het onzekere, het schuchtere 'echt waar'. Nog geen Zeeuw ge sproken, die zich daarmee kan identificeren. Zeeland kan staan voor wat het te bieden heeft. Land, water, faciliteit en product. Waar den waar de Zeeuw trots op is en zorgvuldig mee wenst om te gaan. Alleen al de Westerschelde-kwes- tie laat de zorg zien van de Zeeuw voor zijn erfenis. Dat zelfbewust zijn mag doorklinken in hoe Zee land zich afficheert. Daarom 'Zee land, alles van waarde'. Een klein verschil in woordkeus, een wereld van verschil (met een knipoog naar Lucebert). Mocht u dat ook vinden, laat het deze krant weten. Het zou kunnen helpen. Ben Seelt Kaaidijk 26, Kortgene Ter Weel Ter Weel stopt Thuiszorgactivitei ten (19 september). In dit artikel werd vermeld dat Ter Weel hun cliënten wil overdragen aan Allévo. Natuurlijk begrijp ik dat er een op lossing gezocht wordt voor de men sen die Thuiszorg Ter Weel nu hulp verleent. Echter: In Neder land geldt dat de persoon die hulp nodig heeft zelf mag kiezen van welke organisatie deze persoon ge bruik wil maken. In Goes werken op dit moment meerdere zorgaan bieders in de thuiszorg met elk hun eigen kenmerken, zoals o.a. buurtzorg (voor verpleging en ver zorging, kleinschalig), RST op re formatorische grondslag), ABT Zee land (zorgbemiddeling op maat). Ik hoop dat de cliënten weten dat ze zelf de keuze kunnen maken die bij ze past. Ineke Karelse, wijkziekenverzorgende Buurtzorg Goes Ploegstraat 15, 's-Heer Abtskerke Contrast Middelburg heeft daadkracht, stond in de krant. Sterke no-non- sense ambtenaren en onderne mers. Goede projecten zoals Star- terscoach, Pleinenvisie (opknap pen 4 Middelburgse pleinen), ont wikkeling van de Mortiere en ook realiteitszin ten aanzien van De Kwaliteitsatlas (aanpassing van toe komstplan Mb). Dit alles naast het gegeven dat Mid delburg een van de mooiste monu mentale binnensteden van Neder land heeft, het pas geopende Mini Mundi binnen de grenzen heeft en het voetbalgebeuren, maakt dat Middelburg een 'Bruisende stad' is. In Vlissingen missen we deze daad kracht volkomen. Een lang verwachte Binnenstads manager slaat de plank meteen al volledig mis door zijn werkelijk on doordachte kreten/optreden. De promotiefunctionaris van Vlissin gen vindt het belangrijker om we kelijks (zelf) in meerdere huis-aan-huisbladen te staan met iets (de promotietrofee) wat eerder een aardige bijkomstigheid van pro motie zou moeten zijn, dan hoofd zaak. De belastingbetaler in Middelburg krijgt waar voor zijn geld. De Vlis- singse zou moeten roepen (net als de Feyenoord aanhang): 'Geen woorden maar daden'. Fred Hokke De Lannoystraat 9, Vlissingen Kabinet Wederom wordt er geld vrijge maakt door het kabinet om nu eens de verloedering van winkel wijken op te lossen. Zoals altijd wordt het paard achter de wagen gespannen. Eerst wordt er bezui nigd op een en ander en vervol gens moet het opgelost worden door er meer geld in te pompen. Misschien moet er eens een lange termijn planning worden opge steld, die nu eens niet na een kabi netsperiode overboord wordt gezet doordat er een andere kleur rege ring op het pluche zit, die een an dere visie heeft. Hetzelfde probleem tekent zich af in de landbouw: steeds wordt er door 'wijze' mensen gewezen op tekort aan voedsel in 2050, maar steeds meer boeren moeten er aan geloven doordat ze hun producten onder de kostprijs moeten verko pen. Hoe kun je dit verkopen, steeds meer boeren 'uitschakelen', meer natuur aanleggen, dus landbouw grond prijs geven en een tekort aan voedsel voorspellen. A. de Waeie H. Dunantstraat 20, Koewacht Westerschelde 61 De patstelling in het ontpolderings- dossier wordt niet veroorzaakt door topambtenaren van LNV en partijen (welke?) buiten het minis terie zoals P. van der Maas (krant, 22 september) insinueert. De uitvoering van het verdrag is vastgelopen, omdat de top van het CDA (Balkenende, Verburg, Koppe- jan) te laf is om het eigen boe- ren-establishment te trotseren, de rug recht te houden en te ontpol- deren. Zij verschuilen zich achter advies commissies en juridische procedu res. Stellen boeren/ politiek boven algemeen belang (genezing van het doodzieke Westerschelde-estua- rium). Intussen blijft de boerenlob- by sentimenten voeden als wereld voedseltekort (EU-subsidies aan boeren hebben dat tekort juist op gedreven) en overstromingsgevaar. Ik heb als tienjarige jongen de risi co's van overstroming aan den lijve ondervonden met drieënhalve me ter water in het dorp. Maar ontpolderen van de Hedwige vergroot de kans op overstroming geenszins, integendeel: het gevaar wordt minder. Ontpolderen moet: vanwege 'een man, een man; een woord, een woord' en vanwege herstel van de unieke natuur. De natuur heeft de mens niet nodig, de mens de na tuur des te meer. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Westerschelde 62 De krant van dinsdag kopt 'Haven bij Perkpolder slibt snel dicht'. Zo als ook uit het artikel blijkt, werd dit verschijnsel verwacht. Volko men in lijn met deze ervaringen kan er met zekerheid van worden uitgegaan dat, na het doorsteken van de Scheldedijk van de Hedwi- gepolder, deze polder hetzelfde lot treft. Als de in het artikel genoem de cijfers juist zijn is de jaarlijks neergeslagen hoeveelheid slib onge veer een halve meter dik. Als we voor de slibafzet in de ITedwigepol- der van een zeer gunstig cijfer uit gaan is deze jaarlijks toch zeker 10 centimeter. Dat houdt in dat over twintig jaar de polder op vier meter boven N.A.P. ligt en wellicht zelfs nog eer der. Als men dan vanaf de nieuwe Scheldedijk de velden wuivend riet aanschouwt, kan men dan trots zijn op de vernietiging van het landschap dat nu gelukkig nog bestaat? Ook hier geldt 'Bezint eer gij begint'. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Saban 2 Het kan toch niet waar wezen. Mensenhandelaar dient klacht in. Als zijn advocaten gelijk krijgen moet de belastingbetaler dit ook nog eens betalen? Vroeger zei men recht is recht en krom is krom. Maar nu is het krom is krom en blijft het krom. En hij is nog steeds op de vlucht. En zijn slachtoffers die zitten on der gedoken. Hoe staat het met de rechtstaat? Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Matters. GCNDEMDEPPlJZÊK>UNiVHM'rfjTWOJBflkCXT hE-sI i M 1GESUU." WSWPft EE6UR!t VOOFEÊHQUMN flfGEGtUDVODCt KAN sfWUK£\VAN HE?S'A\ V'.ür fófföl - - BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LAN0EGENT, Di ROTERlJ V, MIDDELBURG: AUTOBEDRIJF M00LENAAR B.V., KLEVERSKÉRKSÉWÈ GOES: AUTO STURM B.V.. AMUNDSENWEG 39, TEL. 0113 - 602000 MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., N00R0WEG 467. TEL. 011B-6I2042. 22. TEL. 0111 658042. EWEG7-9. TEL. 0118 - 636248. Gecombineerd brandstofverbruik volgens EECmorm 1/100 km. 5.0-5,9/km/I: 20,0 -16,9CO, emissie g/krn. 119 -139. Laat me raden. Je dacht dat kan nood Zo'm belachelijk lage prijs voor zon compacte, ruime en sportieve Europese auto. En toch, hét kan De Hyundai 110 is ontworpen in Europa, vandaar zijn aantrekkelijke uiterlijk. De interieurruimte biedt bewegingsvrijheid voor maai liefst 4 passagiers Heeft 225 liter bagageruimte plus vele portier- en opbergvakken. En geloof het oi niet. de Hyundai i!Q is standaard voorzien van o.a elektrische stuurbekrachtiging, ingebouwde radio met cd-/mp3-speler, centrale portieivergrendeling én ABS. Daarnaast verbruikt zijn oersterke motor gemiddeld 5,0 liter benzine per 100 kilometer. Dat had je niet gedacht, hè? Voor meer opzienbarende informatie, bezoek onze trotse Hyundahdealers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17