jacht naar tweede EK-titel Mytilus past jonge spelers in NK matchplay voor golfers onder 21 jaar Europese prijs voor lefke Van Belkum Crinham simpel naar tweede ronde WK dacht in 1995 dat Europese titel de eerste van vele zou zijn Oranje Actueel Regionaal Nieuws PZC donderdag 24 september 2009 DOMBURG Op de baan van de Domburgsche Golfclub wordt zaterdag en zondag het Nederlands kampioenschap matchplay onder 21 jaar gehouden. Aan de titelstrijd doen zestien man nen en zestien vrouwen mee die na 1 januari 1988 geboren zijn. Er worden vier rondes gespeeld in het afvalkampioenschap: de acht ste finales en kwartfinales zijn za terdag, de halve finales en eind strijd op zondag. De eerste ballen worden zaterdag om 8.00 uur geslagen. BOEDAPEST Iefke van Belkum is gekozen tot Eu ropees waterpoloster van het jaar. De Oranje-international kreeg van vertegenwoordigers van de nationa le bonden en media de meeste stemmen. Van Belkum leidde het Nederlands team in augustus naar de vijfde plaats op de WK in Rome. Ze werd topscoorster van het toer nooi met 25 treffers. Bij het zwemmen gingen de prij zen naar Britta Steffen (WK-goud op 50 en 100 meter vrij) en Paul Biedermann (WK-goud op 200 en 400 vrij), beiden uit Duitsland. AMSTERDAM Natalie Grinham is gisteravond voortvarend begonnen aan het we reldkampioenschap squash in het Frans Otten Stadion in Amster dam. De als tweede geplaatste Ne derlandse versloeg in de eerste ronde op overtuigende wijze de Engelse Lauren Briggs met 3-0. De gamestanden waren 11-111-3 11-5. Grinham neemt het vandaag in de tweede ronde op tegen de als tien de geplaatste Australische Kasey Brown. B8^^88E@SS^^®!®SSÜSag^^eS5^^5$^gÈ2Ke^ilSBS886 j^ndememer Ingrid Visser is recordinternational met 458 caps. „Het zou wel heel erg mooi den afsluiten met een medaille", zegt ze aan de vooravond van het EK. „Ach, Turkije 2003. Als we echt een kans hebben gehad om weer Europees kampioen te worden, was het daar wel. We hebben het daar echt zo ontzettend verpest voor onszelf, ongelooflijk. Vierde is bovendien de beroerdste plek van een EK. Je staat in de halve fi nale, verliest, en verliest dan ook nog voor de derde plek. En dan de omstandigheden: bloedheet, fana tiek publiek dat van,alles naar je gooide, heel intimiderend. En veel te veel mensen. Als daar brand was uitgebroken was niemand er uit gekomen." EK 2005, Kroatië. Coach: Avital Selinger. Resultaat: vijfde. „Daar hadden we meer kunnen be- zijn dat we deze goede zomer kon foto Olaf Kraak/ANP reiken. We verloren een wedstrijd tegen Rusland met 3-2 die we had den kunnen winnen. En dus werd je weer vijfde. Er werden daarna al cynische grappen gemaakt: we kunnen niet hoger dan vijfde." EK 2007, België. Coach: Avital Se linger. Resultaat: vijfde. „Eigenlijk hetzelfde als twee jaar eerder. Maar we konden het goede gevoel van de gewonnen Grand Prix nooit oproepen. Dat we de halve finale misten, had ook gevol gen voor de olympische kwalifica tie, dat wisten we gelijk. Ik had echt zoiets: hoe krijgen we het voor elkaar om het zo te verknal len." EK 2009, Polen. Coach: Avital Se linger. Resultaat: nog onbekend. „Ik heb inderdaad gezegd dat ik na 2008 nog maar incidenteel voor Oranje wilde spelen. Maar ik had een vreselijk seizoen in Rusland achter de rug, met zo'n dramati sche trainer en club. Toen besefte ik pas hoe luxe het bij Oranje is en hoe geweldig het is om te werken met een trainer als Avital. Ik heb er echt weer lol in gekregen. Het heilige moeten is er bij mij wel af, ik bekijk het van jaar tot jaar. Maar het zou wel heel erg mooi zijn dat we deze goede zomer konden af sluiten met een medaille." De Nederlandse volleybalsters be ginnen morgen aan het Europees kampioenschap. In het Poolse Lodz is Kroatië om 17.30 uur de eerste tegenstander. Nederland is in poule A verder ge koppeld aan Spanje (zaterdag, 20.00 uur) en Polen (zondag, 17.00 uur). De beste drie van de poule nemen de onderlinge resulta- ten mee naar de tweede fase waar in een nieuwe poule wordt ge vormd met de beste drie van pou le C, waarin Rusland, Bulgarije, Bel gië en Wit-Rusland uitkomen. Na de rustdag op maandag volgen nog eens drie duels waarna de ranglijst opgemaakt. De beste twee gaan dan naar de halve fina les, ook in Lodz. Overige poules. Poule B: Italië, Duitsland, Turkije, Frankrijk. Poule D: Servië, Azerbeidzjan, Tsjechië, Slowakije. door Peter van Kouteren MIDDDELBURG - Na de degradatie uit de tweede divisie willen de vol leyballers van Mytilus de nieuwe competitie vooral benutten om jonge spelers in te passen. Als het enigszins kan, mikt de Goese for matie daarbij op een klassering in de subtop van de regiodivisie. Mytilus begint de competitie zater dag met een uitduel met Spivo. Peter Verburg, ook komend sei zoen aanvoerder, weet dat Mytilus niet tot in lengte van jaren op spe lers met een lange staat van dienst kan blijven teren. De jongelingen Lennan Jonker en Maurits van de Velde zijn naar eerstedivisionist Mikro Electro/Roosendaal vertrok ken. De jeugdspelers Ian de Bus en Jeroen de Goffau trainen sinds het begin van oefencampagne mee en zullen volgens plan langzaam wor den gebracht. „Want anders wordt het een team van heel veel krasse knarren. We moeten indien moge lijk jonge mensen inpassen en bou wen aan een nieuw team." Middenspeler Thijs Poortvliet is van WS'92 gekomen. „Het mid den is goed bezet", voorziet Ver burg. „Maar aan de buitenkant hebben we wel een probleem." Toch verwacht de captain goed mee te kunnen draaien. „Het is een klasse lager. Qua servicedruk, aanval en blokkering is dat een groot verschil. Als we compleet zijn, moeten we redelijk goed in het linkerrijtje mee kunnen doen." Ook de mannen van WS'92 ko men een klasse lager uit dan vorig seizoen. „Toen vier basisspelers aangaven te stoppen, hebben we besloten een stap terug te doen", vertelt Martijn Hozemans. „Er bleef te weinig over om een repre sentatief team in de regiodivisie op de been te kunnen brengen. Jammer, want we hebben twee leuke jaren in de regiodivisie ge had." Ook in Vlissingen wordt dit sei zoen dan ook gebouwd aan een nieuw team. Met slechts zeven man is de selectie uiterst kwets baar. „Er moeten niet te veel gekke dingen gebeuren", beseft Hoze mans. „We zullen meer dan eens een beroep moeten doen op jon gens uit het tweede team, die in het verleden in het eerste hebben gespeeld. Die jongens snappen dat. Er is dus wel voldoende aan vulling." Rob Lantsheer heeft tot nu toe de training op maandag voor zijn re kening genomen. „Op donderdag lossen we het voorlopig zelf op", zegt Hozemans. De vrouwen van WS'92 mikken na een mooi debuut in de promo tieklasse in het tweede seizoen op een nog hogere klassering. „Als je nieuw bent en vierde wordt, heb je het goed gedaan", weet Maaike Besselink. „Maar we hebben aspira ties om hoger te einden. We stre ven een klassering in de top drie na." Tialda Swiers is op het oude nest teruggekeerd. Karin Hemmes is na een jaar afwezigheid eveneens weer van de partij. Rob Lantsheer wordt de vaste coach. Besselink: „We zijn nog maar een paar we ken in training, maar ik denk dat we meer in huis hebben dan vorig seizoen. Onze kracht? We hebben een hecht team. We hebben veel voor elkaar over." De volleybalsters van WS'92 rei zen zaterdag af naar Sas van Gent, waar Savok de tegenstander is. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101